pytanie do serwisu

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem pytanie do serwisu

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74127
      marcin
      Uczestnik

      Witam jestem posiadaczem kotła na pellet 24kw ze sterownikiem ht700. pytanie moje dotyczy schematu podłączenia wcześniej na waszej stronie nie było do tego kotła teraz się pojawił i dał mi do myślenia mianowicie w załączeniu podłączam mój prowizoryczny schemat jaki mam w swojej instalacji, a pytanie dotyczy mianowicie umiejscowienia zaworu różnicowego( grawitacja) za nim brak zaworu kulowego, oraz sposobu podłączenia powrotu. Byłem u kolegi który ma taki sam piec tylko montowany przez inna gminę i ma podłączony tak jak na waszym schemacie, kubaturę mieszkania i ilość kaloryferów mamy podobne tylko że u niego na zaworze ma ustawione 40 stopni i w mieszkaniu jest ciepło na piecu 70 i tyle osiąga piec, natomiast u mnie na piecu ustawione 70 stopni i po grzaniu nawet przez 4 doby maks na piecu 60 stopni na zaworze nie potrafi uzyskać zadanej temperatury i chłodno w domu,nawet podczas nie grzania mieszkania piec często się załącza w celu dogrzania pieca, szybko chłodzi się, tak się zastanawiam co ta pompka na powrocie w mojej instalacji ma za zadanie jak i tak rura z boku ją mija i czy ona nie powinna być podłączona przed zaworem czwórdrożnym jak na waszym schemacie, ogólnie wydaje mi się iż zawór różnicowy który przepuszcza cały czas gorącą wodę brak możliwości zamknięcia tego obwodu jaki i pompa na powrocie oszukują moją instalację i z tego powodu mój piec nie jest w stanie utrzymać 55 stopni na powrocie i z tego nie grzeje dobrze i zużywa dużo pelletu , proszę o odpowiedz czy mam rację czy jestem w błędzie.
      Pozdrawiam Marcin
      ps. przepraszam za schemat 🙂 schemat.png

    • #74133
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy chcemy sterować instalacją to umieszczamy elementy nad którymi panujemy. Montując bypass w postaci zaworu różnicowego udostępniamy możliwość przepływu wody w sposób niekontrolowany.

      Z drugiej strony w przypadku, gdy więcej wody płynie na instalację i kocioł nie osiąga zadanej temperatury to świadczy o dużych odbiorach ciepła przez budynek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74132
      marcin
      Uczestnik

      Czyli najlepiej by było zamontować zawór kulowy za zaworem różnicowym ?? i proszę o odpowiedz dotyczącą podłączenia pompy powrotu czy nie powinna być wpięta przed zaworem czwórdrożnym do powrotu tak jak na waszym schemacie ? i czy to podłączenie u mnie coś daje

    • #74131
      marcin
      Uczestnik

      Czy nie powinno być tak ?? schemat1.png

    • #74130
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Ja mam w swojej instalacji umieszczoną pompę kotłową (powrotu) tak ja w Ty (w tym drugim poprawionym przez Ciebie schemacie),
      ale mam zawór 3D i pompa ta sterowana jest z poziomu regulatora kotła poprzez moduł B.

      Nie wiem czy przy zaworze 4D trzeba montować dodatkową pompę kotłową (powrotu).

      Pozdrawiam
      Markus

    • #74129
      marcin
      Uczestnik

      Dzięki Markus za odpowiedz

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.