Nastawy na cwu

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Nastawy na cwu

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #74044
      Piotrek987
      Uczestnik

      Witam
      Od kilku dni jestem użytkownikiem pieca red bio 15 kw na ekogroszek ze sterownikiem ht 700
      Jakie są optymalne nastawy na ogrzewanie wody
      Zasobnik ma 120 litrów. Obecnie mam ustawioną temperaturę kotła 55 stopni temperarurę cwu 45 stopni i jadę na trybie automatycznym. Wczoraj zajrzałem do zasobnika i na ścianach był jakby wilgotny nalot. Zignorować to czy trzeba zmienić
      ustawienia?

      Druga sprawa jak ustawić żeby podajnik dawał mniej węgla bo w popielniku zamiast popiołu mam czarny węgiel nawet nie nadtlony

    • #74050
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Podnieś temperaturę na kotle do minimum 65 stopni C (niska temperatura kotła wpływa na jakość spalania i powstawanie kleistej mazi na ściankach kotła co przyspiesza zużycie wymiennika).
      Po wykonaniu zaleceń sprawdź czy węgiel jest lepiej dopalony. W przypadku dalszych problemów napisz.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74049
      Piotrek987
      Uczestnik

      Temperatura ustawiona na 65 stopni na piecu przeważnie od 63 do 75,zwiększyłem wydajność dmuchawy ale w popielniku głównie niedopalony groszek.
      Mam następujące ustawienia
      Temperatura kotła 65 stopni C
      Temeratura cwu 45
      Przerwa podawania paliwa dla pracy 10 s 65,0s
      Wydajność dmuchawy 12 % (dmuchawiea otwarta do połowy)
      Tryb pracy kotła podajnik
      Tryb pracy palnika standard
      Tryb pracy cwu lato
      Przerwa podawania w podtrzymaniu 18 min
      Wzrost obrotów dmuchawy 6%
      Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu 15 s
      Czas ptzesypu paliwa w trybie awaryjnym 7 min
      Ograniczenie wydajności dmuchawy 20 %
      Wydajność podajnika 12,5 kg/h
      Histereza kotła 2 stopnie
      Czas odłączenia pimpy co 0 min
      Histereza mocy minimalnej 2 stopnie
      Tryb pracy pompy kotła wymiennik ciepła
      I jeszcze mam pytanie czy gdy piec jest na podtrzymaniu to żar ma być widoczny? Bo np wczoraj miałem usypany czarny kopczyk z niego leciał dymek a na tej części palnika która się nie obraca był troche spopielony węgiel tak jak na zdjęciu 20180806_213840.jpg

    • #74048
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw przerwę podawania w podtrzymaniu na 25 min.

      W trybie podtrzymania na palniku nie zachodzi spalanie lecz jest utrzymywany delikatny żar. W okresie wysokiej temperatury na zewnątrz ciąg kominowy może bardzo się zmniejszyć (podgrzanie przez słońce górnej części komina) co skutkuje nawet wygaśnięciem paleniska.

      Wydłużenie czasu pauzy podajnika do 65s niczego nie zmienia, ponieważ w okresie letnim kocioł bardzo krótko pracuje w trybie praca.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #74047
      Piotrek987
      Uczestnik

      A wydajność podajnika w okolicy 10,5 kg/h jest ok?
      Teraz dopala jakby lepiej,ale zauważyłem, że pali się jakby po jednej stronie tzn od strony podajnika jest czarny węgiel a po drugiej stronie elegancko się pali.Czy to oznacza za mocny nadmuch powietrza?

    • #74046
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wydajność podajnika wynosi 15 kg/h i taka musi być ustawiona. Wydajność nie ma wpływu na spalanie – służy do określenia poziomu paliwa w zbiorniku.

      W okresie letnim kocioł pracuje głównie w trybie podtrzymania żaru więc ocena jakości spalania jest nieadekwatna niepotrzebna.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.