Pellet

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73616
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Witam chciałem zapytać czy macie w obecnej chwili współpracę z jakimś producentem plelletu ? Przez co polecacie jakąś firmę bardziej niż inne….? Fajnie by było żeby kupując paliwo do kotłów które sprzedajecie człowiek miał wybór kupować po taniości i tu ryzykujemy na własną odpowiedzialność albo z pewnego gwarantowanego przez producenta kotła źródła
      😉
      Kiedy kupiłem od Was kocioł było nie wielu użytkowników kotłów na pellet obecnie jest to metoda ogrzewania bardzo popularna i pojawia się wielu producentów paliwa którzy
      zachęcają ceną, a nie koniecznie jakością szczególnie na początku naszej przygody z paleniem w kotłach na pellet chcemy spróbować tych tanich paliw i czasem może to się skończyć wymiana palnika, stąd w mojej ocenie ważne żeby producent kotła dał nam wybór i gwarancję współpracy paliwa z urządzeniem
      Ku przestrodze:
      W jednym sezonie miałem paliwo z korundem które miałem jeszcze ostatnio okazję spalić – porównując:
      1. przy paliwie które nie ma korundu po czyszczeniu automatycznym kotłasamąa dmuchawą popiół znajduje się 2-3 cm od grzałki
      2. Przy paliwie z korundem po czyszczeniujak wyżej popiół znajduje się przy samej grzałce conmoze ją uszkodzić
      Dodam że test wykonany w podobnych warunkach
      Czyli
      – poprzedniego dnia traca palnika została wyczyszczona odkurzaczem
      – kocioł pracuje tylko w trybie letnim do grzania CWU odpalenie 2 razy na dobę

    • #73620
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Dołączam się do pytania, choć odpowiedź prawdopodobnie brzmi „Nie mamy takiej listy”.
      W teorii można by się sugerować listą firm ze strony producenta naszych palników PellasX
      http://pellasx.pl/ogrzewanie-pelletem/producenci-pelletu/
      Choć nie liczyłbym na to, że ci producenci zostali sprawdzeni przez PellasX pod kątem jakości.

      Chyba zostaje nam testować i dzielić się obserwacjami.
      Coś mogą powiedzieć badania paliwa dostarczane przez producenta, choć z tym także jest różnie.

      Ja na razie związałem się z firmą z okolicy, która produkuje pellet na eksport.
      Jest on dość drogi i nadal drożeje z powodu popytu.

      Pozdrawiam

    • #73619
      Robert Robert
      Uczestnik

      Witam. Heiztechnik zapewne nie ma takiej listy bo każdemu pasuje inny pellet. Przykładowo ja kiedy eksperymentowałem z pelletem w postaci różnych producentów… od tych Premium z ładnym oznaczeniem na worku ( Olimp , Lava ) poprzez pellet No Name. Np. Kupując Pellet ( Olimp ) spodziewałem się super jakości, ciut niższego spalania itp itd. Zakupiłem na sprawdzenie 3 zasypy tj 33 worki, wszystko przeważyłem, poustawiałem podawania po przeliczeniu z pliku Patrola, nadmuchy itd lecz już po spaleniu 2 zbiorników widziałem, że u mnie ten pellet się nie sprawdzi ! :/ Piec strasznie dużo go potrzebował aby wygrzać moje pomieszczenie przez co nie był opłacalny ten pellet, nie mówiąc o spiekach na palniku ( oczywiscie kombinowałem z powietrzem itp aby spieki wyeliminować ale się nie dało ). Z Lava było podobnie choć mniej jej szło. Postanowiłem też kupić pellet ( no Name ) od dostawcy z okolicy ( kupują z Ikei ) i pakują u siebie… przeważony, poustawiane wszystko i śmiga dobrze… spala się ładnie, popiołek fajny choć troszkę chyba wilgotny bo na palniku się popiół zbija troszkę ale to nie problem. Więc według mnie trzeba wypróbować różnych producentów itp. Bo czasami pellet od producenta ( premium ) nie przypadnie do gustu i taką listę ciężko jest stworzyć:) Pozdrawiam

      Robson1916

    • #73618
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Dobry pellet jest zawsze w oznaczonych workach jako klasa A1 din. Dobry pellet jest wykonany z drewna.
      Wszelkie zakupy w nieoznakowanych workach to loteria. Z dobrego pelletu nie ma dużej ilości szlaki. Kiepski pellet pozostawia na palniku duże ilości szlaki (piasek i zanieczyszczenia).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.