Pomoc w ustawieniach

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pomoc w ustawieniach

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73606

      Witam zakupilem piec ht q bio duo 15 kw . Piec pracuje w trybie ht logik piec przez 7 dni zjadl 100 kg groszku bydynek nie ocieplony stara instalacja 7 grzejnikow 80 m2 . Ustawienia w standard mialem 10s podawania co 60s dmuhawa 8% czas podawania w podtrzymaniu 15 minut temperatura 65 jakie powinny byc prawidlowe ustawienia ht tronik 700. Bo chyba troche duzo pali

    • #73615
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Optymalne spalanie ustawia się po ilości paliwa na palniku i kolorze płomienia. Wydłużenie pauzy podawania celem podania mniejszej ilości paliwa skutkuje spadkiem sprawności i jeszcze większym spalaniem.
      Ilość spalonego paliwa jest uzależniona od odbiorów budynku. W przypadku budynku nieizolowanego spalanie zawsze będzie dużo wyższe niż w przypadku budynków izolowanych. Ograniczenie spalania mogą realizować termostaty na grzejnikach lub główny termostat pokojowy.
      Poza tym spalanie 100 kg/7dni daje Ci 14 kg/dobę co daje średnią moc 3 kW.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73614
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Napiszę tylko żebyś nie kombinował tylko ustawił porządnie spalanie jak opisał to Serwis1 resztę jeśli masz dobrze podłączone nie ma sensu się zajmować

    • #73613
      Manek
      Uczestnik

      Witam

      Posiadam piec HT DasPell GL próbuję optymalnie go ustawić. Czy jest ktoś z forum, kto mógłby mi zdjęcia lub film jak powinien wyglądać popiół i płomień jak się to powinno palić? Obecnie zlatują z palnika czarne wydaje mi się niedopalone granulki pelletu o wielkości 2 -3 mm. Ponadto po 3 dniach pracy w palniku jest bardzo dużo popiołu (takiej lekkiej pianki).

      Pozdrawiam

    • #73612
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności zmniejsz nadmuchy na każdym progu mocy – 100% -3%, 50% – 2%, 30% – 1%.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73611
      Paweł
      Uczestnik

      Mam podobny problem. Budynek ocieplony grafitem 15 – 0,33, Piec Q Bio 15kW .

      Spala mi na tydzień 125 kg! A na dworze nie ma mrozów i tylko podłogówka na 70 m2. A co dopiero jak włączę grzejniki u góry a tam mam do ogrzania 110 m2!

    • #73610
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Mam podobny problem. Budynek ocieplony grafitem 15 – 0,33, Piec Q Bio 15kW .

      Spala mi na tydzień 125 kg! A na dworze nie ma mrozów i tylko podłogówka na 70 m2. A co dopiero jak włączę grzejniki u góry a tam mam do ogrzania 110 m2!

      A jak długo mierzysz to spalanie?
      To jest pierwszy sezon?
      Jakiego paliwa używasz?
      Co masz w podłodze? Skoro grzejesz tylko podłogówka to ocieplenie podłogi ma bardzo duże znaczenie.
      Piszesz jeszcze, że góry nie grzejesz. To nie jest do końca prawda. Nie masz tam ogrzewania włączonego ale i tak to grzejesz. Tam ci ucieka ciepło.

      U mnie przy temperaturze koło 0 stopni schodzi koło 15kg/dzień.
      10 cm grafit i że 130m2 do ogrzania. Mam I podłogę i kaloryfery.

      Jeżeli liczyłeś, że ogrzejesz dom 10kg pelletu na dzień to zapomnij. Musiałbyś nieźle kombinować i grzać kominkiem aby to uzyskać.

      U mnie pierwszy sezon to wyniki nawet 40kg/dobę. Tylko, że miałem mega słabe paliwo.

      Pozdrawiam

    • #73609
      Paweł
      Uczestnik

      Od momentu włączenia podłogówki czyli nie wiem 1,5 miesiaca?
      Tak, pierwszy
      Ekogroszek 28Mj
      AlPex – 72m2 podłogówki
      Chodzi mi o to, że nie mam włączonych kaloryferów u góry a wiadomo, że ciepło z dołu idzie do góry.

      Chciałbym się dowiedzieć np.

      Jak tempteratule na kotle miec, żeby spalanie było ekonomiczne, czy Wentylator ma być
      odsłoniety czy w połowie odsłoniety itd.

    • #73608
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Od momentu włączenia podłogówki czyli nie wiem 1,5 miesiaca?
      Tak, pierwszy
      Ekogroszek 28Mj
      AlPex – 72m2 podłogówki
      Chodzi mi o to, że nie mam włączonych kaloryferów u góry a wiadomo, że ciepło z dołu idzie do góry.

      Chciałbym się dowiedzieć np.

      Jak tempteratule na kotle miec, żeby spalanie było ekonomiczne, czy Wentylator ma być
      odsłoniety czy w połowie odsłoniety itd.

      Niestety z ekogroszkiem ci nie pomogę.
      Ja mam pellet i ustawienia tego pieca będą totalnie różne od twoich.
      Większość wpisów na tym forum tyczy się Piecy na Pellet, które pracują z histereza 15 stopni i temperatura zadaną pieca na poziomie 70 stopni.

      Z tego co rozmawiałem z kolego palący ekogroszkiem wnioskuję, że te piece utrzymują stała temperaturę powyżej 55 stopni z małą histereza i pracują z podtrzymaniem.

      Wiedząc, że chodzi o ekogroszek można także stwierdzić, że to spalanie jest dziwnie wysokie. Paliwo jest tak lekko o 30% bardziej kaloryczne więc powinieneś go spalić co najmniej 30% mniej w porównaniu do pelletu. Oczywiście pomijając różnice w układzie ogrzewania ipt.

      Także pierwszy sezon grzewczy ma swoją specyfikę.
      Wygrzewasz dom. Więc spalanie będzie wyższe od normalnego. Musisz przecież wygrać wilgoć że ścian oraz nagrzac cała materię w domu.

      W sumie mogę Ci polecić jedno najlepsze rozwiązanie.
      Będąc przy piecu zadzwoń na serwis HT. Kosztuje cię to tyle co połączenie a w zamian dostaniesz fachowa pomoc.
      Na pewno nie odmówią i nie każą ci od razu płacić za wsparcie.

      Pozdrawiam.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.