Kocioł Q Bio 15kW – sterownik HT – tronic 700 – Nowe ustawienia na zimę.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł Q Bio 15kW – sterownik HT – tronic 700 – Nowe ustawienia na zimę.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73535
      Paweł
      Uczestnik

      Witam serdecznie,

      Nie wiem czy to normalne ale mam włączoną tylko podłogówkę na 33-36 stopni – w domu temperatura 21-22 stopnie. – Podłogówka tylko na dole 71 m2.

      Przy takich ustawieniach jeden worek starcza mi na max 1,5 dnia ( przy temperaturach 10 stopni na dworzu a co dopiero jak będzie – 10 ?? ) :

      Kocioł Q Bio 15kW = sterownik HT – tronic 700

      Czy to jest normalne spalanie ? Bo dla mnie to chyba nie…

    • #73543
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wszystko zależy od izolacji budynku. Zużycie paliwa jest zależne od odbioru ciepła przez budynek. Z Twojego opisu wynika, że masz bardzo wysoką temperaturę na podłodze – w temperaturze +10 na zewnątrz powinno wystarczyć 25-28 stopni C – z czego to wynika (z izolacji budynku, rzadkiego rozłożenia podłogówki??).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73542
      Paweł
      Uczestnik

      Dom ocieplony miesą temu styropianem grafitowym 15 + elewacja.

      Podłogówka ułożona tak:

      https://ibb.co/jorYAL

      Chodzi to, że nie mogę osiągnąć wysokiej temperatury kotła. Dzięki temu, że byłaby wysoko rzadziej piec podawałby ekogroszek więc spalanie byłoby większe.

      Minimalna temperatura kotła to 55 stopni więc jak jak spadnie do 52 to zaczyna podawać i przestaje aż osiągnie 55 ( zajmuje mu to ok 15-18 minut ) i potem temperatura dochodzi max do 64 czasami tylko do 60 i znowu spadać.

      Palę ekogroszkiem 28MJ

      Co zrobić, żeby ta temperatura była wyższa?

    • #73541
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Masz bardzo duże odbiory przez podłogę. Ułożenie, które masz jest poprawne i powinno zapewnić odpowiednią temperaturę w domu przy temperaturze podłogi poniżej 30 stopni C.
      Tak to wygląda jakbyś wygrzewał budynek i stąd te odbiory ciepła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73540
      Paweł
      Uczestnik

      Aktulanie mam podłogówkę na 34-35 i w domu mam 23-24 stopnie.

      ” Masz bardzo duże odbiory przez podłogę ” – co to znaczy ?

      ” Tak to wygląda jakbyś wygrzewał budynek i stąd te odbiory ciepła. ” – tego też nie za bardzo rozumiem.

      Może jakieś propozycje ustawień kotła ?

    • #73539
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      „” Masz bardzo duże odbiory przez podłogę ” – co to znaczy ? „- duże spalanie paliwa oraz ciągła praca kotła wynikają z tego, że budynek potrzebuje bardzo dużo ciepła wytworzonego przez kocioł.

      „” Tak to wygląda jakbyś wygrzewał budynek i stąd te odbiory ciepła. ” – tego też nie za bardzo rozumiem.” – W pierwszym roku użytkowania budynku są zużywane większe ilości paliwa ze względu na wygrzewanie elementów konstrukcyjnych budynku, odparowanie wody itp.

      W przypadku domu energooszczędnego zazwyczaj wystarczy przy 0 stopni na zewnątrz 27-30 stopni C.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73538
      Paweł
      Uczestnik

      Czy szanowny serwis Heiztechnik podpowie coś ?

      Jaka temperaturę ustawić na kotle zimą?
      Czas podawania ?
      Przerwy w podawaniu ?
      Jaką ustawić wydajność dmuchawy ?

      Już mi wpieprza 25 kg na dzień przy 70 m2 podłogówki !

      Człowiek kupi piec za prawie 10 tys i zostaje sam sobie.

    • #73537
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spalając węgiel na konfiguracji Eko (sterownik HT 700) należy wybrać rodzaj paliwa (kaloryczność) po czym nastawy wstępne ustawią się samoistnie.
      Temperatura zadana kotła w całym roku powinna być ustawiona na min. 65 stopni C (dla kotła nie ma znaczenia czy grzeje zimą czy latem – korozja niskotemperaturowa występuje w całym roku).

      Kocioł jest instalowany przez instalatora, który wykonuje pierwsze uruchomienie wraz regulacją. W przypadku, gdy instalator nie podejmuje się uruchomienia kotła (regulacji) uruchomienie należy zlecić innemu instalatorowi lub serwisowi. Kocioł na paliwo stałe to nie jest lodówka i nie można go uruchomić włączając start.

      W przypadku szczegółowych pytań zadzwoń na nasze numery doradztwa technicznego: 664 784 500, 664 784 600, 664 784 700.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.