25 kw Eko duo – ustawienia strownika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem 25 kw Eko duo – ustawienia strownika

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73455
      77martino
      Uczestnik

      Dzień dobry, potrzebuję pomocy mam teraz Ale, którego producent zaleca takie ustawienia. Prosił bym o info jak to ustawić u mnie ma piecu. W załączniku przesyłam zdjęcia mojego sterownika i ustawień wydrukowanych na opakowaniu paliwa. 20181203_171959.jpg 20181203_172019.jpg

    • #73460
      77martino
      Uczestnik

      Tak się teraz spala… 20181214_184518.jpg 20181214_184530.jpg

    • #73459
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      To opakowanie proszę wyrzucić do kosza.

      Skąd producent węgla wie jaki kocioł posiada klient?
      Skąd producent węgla wie jaki jest motoreduktor w podajniku (prędkość silnika, przełożenie)?
      Skąd producent węgla wie jaka jest średnica rury podajnika?
      Skąd producent wie jaką moc potrzebujemy (w każdym kotle taką samą)?

      Spalanie wygląda dobrze. W popielniku jest tylko szlaka, nie ma niespalonego węgla.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73458
      77martino
      Uczestnik

      Drogi Serwisie, nawet ja nie znam tych parametrów… A tak serio to dziękuję za odp. Właśnie jest szlaka da się moze coś z tym zrobić? Chciałbym ze spalania uzyskać popiołek. Mam dom ok 150m2 + garaż. Teraz na tydzień idzie mi 6 worków. W domu mam ustawione 22 na regulatorze pokojowym. Dodam, że na noc wyłączam piec. Jak zostawię na nockę to zjada bardzo dużo węgla a na piętrze jest gorąco.

    • #73457
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Szlaka jest prawidłowym produktem spalania. Możesz zmniejszyć delikatnie nadmuch (przysłona na dmuchawie otwarta na max 1cm).

      Wyłączanie codzienne kotła spowoduje jedynie szybszą korozję kotła i tym samym wydatek na nowe urządzenie. Każde rozpalanie to korozja niskotemperaturowa.

      W celu ograniczenia spalania musisz zmniejszyć temperaturę na grzejnikach i podłogówce oraz zamontować termostaty, które ograniczą przegrzewanie pomieszczeń.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.