spadek temp. kotła poniżej 55 °C ?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem spadek temp. kotła poniżej 55 °C ?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73450

      witam.
      CWU zadaną mam ustawioną na 45° C, histereza na 5 °C. W czasie POSTÓJ kotła przy jego temp. 55°C, czyli chwile przed rozpaleniem , temperatura CWU wynosi 40°C. Przy temp. kotła 54 °C następuje jego rozpalanie i w tym momencie spada również temp. CWU do 39°C. Włącza sie pompa CWU wysysając ciepło z pieca. Temp kotła spada do 46 °C, zaczyna sie PRACA , a wiec powoli temp. zaczyna rosnąć. Prze te jednak kilka , kilkanaście minut temp. kotła jest poniżej 55 °C. Czy taka temp. przez ten w sumie krótki czas wpływa niekorzystnie na trwałość pieca (korozja) , czy nie ma znaczenia ?. Chciałem zwiekszyc temp. zadaną CWU na 55 °C i ustawić histerezę na 10 °C aby zapobiec załączeniu pomy CWU przy niskiej temp. pieca , ale nie da sie ustawić większej histerezy niż 5 °C.

    • #73454
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam ustaw temp pieca na min 60, cwu 45 z histereza 5 iwszytsk bedzie ladnie pracowac pozdrawiam 😛

    • #73453
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      To jest normalna sytuacja.
      Takie chwilowe zejście temperatury poniżej 55 stopni nie ma większego wpływu na żywotność pieca.
      Pamiętam, że Serwis1 się na ten temat kiedyś wypowiadał ale nie jestem w stanie tego teraz znaleźć.

      W lecie piec pracujący w trybie lato startuje od dwudziestu paru stopni i dłużej przebywa w temperaturze poniżej 55 stopni. A jednak piec pracujący w lecie aby grzać CWU jest uznawany za pracujący w lepszych warunkach. Lepiej wygrany itp.

      Zmiana minimalnej pieca wiele nie pomoże. Zawsze trafi się zytuacja gdzie zanim piec się rozkręcić cwu i tak zbije jego temperaturę poniżej 55 stopni.

      Ustaw cwu według swoich potrzeb.
      Piec niech pracuje w zakresie 55 – 70 stopni.

      U mnie tak piec pracuje już 3 sezon i korozji praktycznie nie widać.

    • #73452
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      U mnie podobna sytuacja ze spadkiem ja zostałem przy wyższej temp zadanej kotła 75 i wyższej histerezie 20. Proponuję również ustawić grzanie CWU priorytetem wtedy podczas ładowania zbiornika CWU – CO jest na ten czas odstawiane i kociło szybko zajmuje się jednym procesem a potem przechodzi do drugiego czyli CO.
      Faktycznie Serwis wielokrotnie zapewniał że chwilowe spadki temp kotła poniżej temp 55 przy ładowaniu nie mają większego wpływu na jego życie.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.