Prośba o informację

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Prośba o informację

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #73294
   Witold Krupa
   Uczestnik

   Witam
   Jestem w trakcie wyboru kotła z podajnikiem. brakuje mi dwóch parametrów kotła Q EKO GL 20 kW, a mianowicie jaka jest powierzchnia grzewcza tego kotła oraz z jakiej grubości blach wykonany jest wymiennik.
   Pozdrawiam

  • #73300
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Powierzchnia grzewcza kotła Eko GL 20 to 2,5 m2 a wymiennik jest wykonany z blachy 5 mm (płaszcz wewnętrzny) i 4 mm blachy (płaszcz zewnętrzny).

   Pytanie tylko jest takie w jakim celu potrzebujesz taki dane?

   Powierzchnia wymiennika ciepła nie ma bezpośredniego przełożenia na jego moc ani sprawność, ponieważ to konstrukcja wymiennika (ułożenie tej powierzchni) ma zasadnicze znaczenie.
   Można kupić kocioł o powierzchni przykładowej 2 m2, mocy 20 kW i sprawności 60% oraz kocioł o powierzchni przykładowej 2 m2 (prostopadłościenna skrzynia bez przegród), mocy 20 kW i sprawności 92% (skomplikowany wymiennik o małych gabarytach z przegrodami wodnymi).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #73299
   Witold Krupa
   Uczestnik

   Witam
   Powierzchnia grzewcza to jest jakiś tam parametr do porównania, przeważnie producenci podają. Jeśli chodzi o grubość blachy z jakiej jest wykonany wymiennik, to Defro komfort eko lux ma 6mm. Nie ukrywam że między tymi dwoma kotłami będę wybierał. Mam jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica między sterownikiem HT-tronic 700 a montowanym w Defro K1Pv4. Jakie są plusy i minusy
   Pozdrawiam
   Witold

  • #73298
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Parametrami porównywalnymi zawsze jest sprawność kotów i stopień skomplikowania obsługi obsługi. Grubość blachy nie wpływa na użytkowanie – praca każdego kotła na niskiej temperaturze kończy się korozja wymiennika niezależnie od grubości blachy.
   W kwestii porównania sterowników musiałbyś poczytać na różnych forach, ponieważ nie posiadam takich informacji.
   Mogę tylko nakreślić kilka informacji na temat sterownika HT tronic 700: sterownik posiada zapisane konfiguracje pracy dla poszczególnych mocy kotłów więc należy wybrać tylko rodzaj paliwa i ewentualnie wprowadzić małą korektę nadmuchu w zależności od komina.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #73297
   Witold Krupa
   Uczestnik

   Witam, z tego co doczytałem jest możliwość montażu kotła Q eko 20 kW GL w układzie zamkniętym, tylko kocioł musi być wyposażony w odpowiednią wężownicę, czy w cenie jest tylko sama wężownica, czy jest to gotowy układ do podpięcia,
   chodzi mi o specjalny zawór , jeśli jest, to proszę podać jaki. I jeszcze jedno pytanie gdzie jest ta wężownica wbudowana, ewentualnie jakieś zdjęcie kotła z tą wężownicą.
   Pozdrawiam
   Witold

  • #73296
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Wszystkie nasze kotły serii GreenLine można zamontować w układzie zamkniętym bez wężownicy schładzającej. Kocioł naley zabezpieczyć naczyniem przeponowym i zaworem bezpieczeństwa.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.