duże spalanie kocioł RED DASPELL Green Line 15kw HT PellHard 20 HT Tronic 900 pa

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem duże spalanie kocioł RED DASPELL Green Line 15kw HT PellHard 20 HT Tronic 900 pa

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73238
      Pawel
      Uczestnik

      Zakupiłem powyższy piec. Ogrzewam domek 97 m2, ogrzewanie podłogowe. Temperatura w domu 21-22. Piec dziennie pali mi 40 kg co daje 1200 kg na miesiąc. Jakiś kosmos. Dla porównania mam sąsiada, który ma domek 130m2 tak samo ogrzewanie podłogowe lecz inny piec i spala mu 15-20 kg dziennie. Moje ustawienia pieca to:
      Temperatura zadana 70
      Temperatura powrotu 55
      Histereza 5
      Temperatura zaworu mieszacza 20
      moc maksymalna 14 KW
      nadmuch moc maksymalna 30
      Piec dosyć często rozpala się i gasi. Wydaje mi się że problem jest w ustawieniach więc proszę o pomoc.
      Pozdrawiam
      Paweł

    • #73246
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      1. Czy masz przeważony pellet? I czy jest wpisana ta wartość do parametru wydajność podajnika.
      2. Histereza kotła bardzo mała (dlatego kocioł się często rozpala), można ją zwiększyć. I tu pytanie pomocnicze, przy zadanej temperaturze 70 st. do ilu dochodzi kocioł podczas wygaszania. Jeżeli dochodzi ponad 75, to ustawa histerezę na 10 stopni.
      3. Czy masz siłownik mieszacza (3D/4D), jeśli tak to sprawdź na naklejce lub na kartonie ile sekund ma pełen otwarcie. I czy jest to wpisane w parametry serwisowe mieszacza ( czas otwarcia – zazwyczaj jest to 60 lub 120 lub 240 s).

      To tak na początek

      Pozdrawiam
      Markus

    • #73245
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Jeszcze dodatkowe pytania pomocnicze:
      – jakim pelletem palisz? przy słabej jakości paliwie spala się go po prostu więcej
      – to jest twój pierwszy sezon?
      – dom jest ocieplony
      – komin masz dedykowany (nierdzewka) czy ceramiczny jak do węglówki
      – masz zrobioną ztkę

      Pozdrawiam

    • #73244
      Pawel
      Uczestnik

      1. Co mam zrobić aby przeważyć Pellet. W ustawieniach pieca jest 6,6 kg/h
      2. Tak Kocioł chodzi do 75, a od wczoraj pokazuje mi komunikat o przekroczona temperatura max kotła błąd STB
      3.Mam siłownik 3d pełne otwarcie 120s
      – Mako Classic Paleta wymiar 100/120 wysokość max 180
      – tak to jest mój pierwszy sezon
      – dom jest nie ocieplony 36 pustak
      – komin jest ceramiczny i w zetkę.
      Dodam tylko, że mój sąsiad również pali tym samym pelletem wykonanie domu i komina ma takie same jak ja, a różnica w spalaniu jest duża.
      Pozdrawiam
      Paweł

    • #73243
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Coś tam jest nieprawidłowe – nastawa na zaworze jest 20 stopni a w domu 21-22 stopni C i duże spalanie.
      Sprawdź temperaturę za zaworem w kierunku instalacji (powinna oscylować w okolicach nastawy 20).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73242
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      1. Co mam zrobić aby przeważyć Pellet. W ustawieniach pieca jest 6,6 kg/h
      2. Tak Kocioł chodzi do 75, a od wczoraj pokazuje mi komunikat o przekroczona temperatura max kotła błąd STB
      3.Mam siłownik 3d pełne otwarcie 120s
      – Mako Classic Paleta wymiar 100/120 wysokość max 180
      – tak to jest mój pierwszy sezon
      – dom jest nie ocieplony 36 pustak
      – komin jest ceramiczny i w zetkę.
      Dodam tylko, że mój sąsiad również pali tym samym pelletem wykonanie domu i komina ma takie same jak ja, a różnica w spalaniu jest duża.
      Pozdrawiam
      Paweł

      Wyłączasz automatyczne sterowanie pieca. Przyciśnięcie exit na głównym ekranie. U ciebie to pewnie inaczej wygląda ale chodzi o wyjście z trybu automatycznego.
      Przeważenie robisz poprzez odkręcenie elastycznego łącznika doprowadzającego paliwo do palnika i skierowanie strumienia paliwa do wiaderka/worka czy co masz pod ręką.
      Następnie wchodzisz w sterowanie ręczne i włączasz podawanie paliwa. Ten podajnik będzie pracował 2 minuty.
      Powtarzasz podawanie 5 razy i ważysz to co dostałeś (oczywiście odejmujesz wagę pojemnika, do którego łapałeś paliwo) i mnożysz razy 6.
      W taki sposób dostajesz podawanie na godzinę.
      Tą wartość wprowadzasz do sterownika.
      Potem jeszcze ewentualna korekta nadmuchu i jesteś w domu.

      Pierwszy sezon zawsze jest droższy a to że jest nieocieplony także zwiększa spalanie.
      Przekroczenie temperatury może wynikać ze zbyt dużej mocy wynikającej z błędnego ustawienia wydajności podajnika.

      Najpierw przeważ i obserwuj a potem znaczymy co dalej.

    • #73241
      Pawel
      Uczestnik

      nie mam czegoś takiego jak tryb manualny mam oprogramowanie HT900T v2,09 i panel HT(23) v1.19

    • #73240
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      nie mam czegoś takiego jak tryb manualny mam oprogramowanie HT900T v2,09 i panel HT(23) v1.19

      OK, to powinieneś mieć gdzieś w sterowniku menu umożliwiające testowanie poszczególnych podzespołów jak podajniki, dmuchawa itd.

      W instrukcji widzę menu „Test wyjść”. Tam to mogą być dostępne te opcje.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.