Pellet średnicy 6mm vs 8mm

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Pellet średnicy 6mm vs 8mm

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73235
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Siemandejro
      używam kocioł Daspell 15 KW – 5 sezon wciąż z peletem 6 mm praktycznie od jednego dostawcy
      Nie ma najmniejszego problem poza tym że są spieki 
      Typ który mi dostarczał przez te lata nie ma jednego dostawcy trociny i czasem jest lipa…..piasek, korund, ostatnio jakieś czarne wtrącenia średnicy pelletu jakby tworzywo sztuczne albo jakaś guma wcześniej takich rzeczy nie było…..Obecna dostawa jest w ogóle dziwaczna bo momentami jest dobrze, a momentami idą spieki jak cholera. Nawet jak się popatrzy na ułożone worki to jedna warstwa jest ciemniejsza a inna jaśniejsza tak jakby robione z różnej trociny……..

      Dlatego w tym roku postanowiłem zamówić pellet od dostawcy od którego bierze kilku zadowolonych sąsiadów z ulicy. Podobno bez problemu – nigdy nie ma żadnych spieków. Jedyne co się obawiam że kocioł może coś mieć na przeciw 8mm – średnicy. Czytałem w instrukcji kotła że jest dopuszczalny również pellet 8 mm – trochę zaryzykowałem bo zamówiłem od razu 4 tony na całą następną zimę…..jakoś w tym roku miałem zamówione w lipcu 2018 tylko 3 tony i powoli się kończy , więc pierwszy raz zamawiam w sezonie grzewczym za 861 zł tona + transport. Poza sezonem płaciłem w ubiegłym roku 750 zł.

      Chciałem zapytać o Wasze opinie czy ktoś miał może jakieś problem z pelletem 8mm ?

    • #73237
      Patrol
      Uczestnik

      problemów nie było, ale na pewno przy 6 dawkowanie jest bardziej precyzyjne no i łatwiej się rozpala

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.