HT One 11 KW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT One 11 KW

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73111
      piotr.c
      Uczestnik

      Witam! Od kilku dni mam u siebie zamontowany kocioł z tematu. Mam pytanie, na jakie ustawienia warto na początku zwrócić uwagę. Przeważyłem dawke pelletu i wprowadziłem do ustawień. Czy poza tym musze coś zmieniać, czy po prostu kocioł może pracować na ustawieniach fabrycznych i będzie dobrze. Mam wersję oprogramowania z marca 2019.

    • #73119
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Najważniejszą kwestią jest wydajność podajnika. Po wprowadzeniu rzeczywistej wartości sterownik samodzielnie przeliczy czasy pracy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73118
      piotr.c
      Uczestnik

      Ustawiłem wydajność podajnika. Kociołek działa od dwóch tygodni. Jedyny problem jaki zauważyłem to niespalony pellet w popielniku. Jest na to jakiś sposób?

    • #73117
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy ten pellet jest tam regularnie?
      Jakie ilości pelletu znajdujesz w popielniku? – kilka kawałów czy może porcję taką jak do rozpalenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73116
      piotr.c
      Uczestnik

      Po jednym cyklu pracy jest kilka granulek, czasem wcale, znacznie mniej niż do rozpalenia. Myślę że to może być kwestia ustawień.

    • #73115
      piotr.c
      Uczestnik

      Po jednym cyklu pracy jest kilka granulek, czasem wcale, znacznie mniej niż do rozpalenia. Myślę że to może być kwestia ustawień.

    • #73114
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Możliwe, ze to drobiny paliwa, które zatrzymały się w rurze podajnika i podczas czyszczenia spadły do podajnika. Nastawy nie będą tu miały znaczenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73113
      piotr.c
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź, wszystko jasne.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.