Ustawienie tygodniowe

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ustawienie tygodniowe

Oglądasz 68 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73038
      volf_66
      Uczestnik

      Witam,
      od sierpnia podgrzewam cwu kotłem Hitpellet 20kW, sterownik HT tronic 900,
      chce moc ustawić kocioł aby grzał mi cwu w określonych godzinach doby, w poszczególne dni tygodnia,
      ale niestety w ustawieniach w sterowniku w module CWU jest tylko opcja lato / zima / automatycznie,
      ktoś podpowie jak to rozwiązać? myślałem o dokupieniu modułu internetowego ale on tez nie ma tej opcji.
      ktoś mi mówił o podłączeniu pompy obiegowej cwu poprzez czasówkę w której ustawię sobie godziny i dnie,
      ale wydaje mi się to złe rozwiązanie bo kocioł będzie miał informacje że woda w zasobnik nie osiągnęła zadanej temperatury i będzie ciągle grzał.
      Podpowie ktoś coś sprawdzonego??

    • #73107
      Markus
      Uczestnik

      Możesz ewentualnie wykorzystać harmonogram (w HT masz dni robocze , sobote i niedziele) aby ustawić obniżenia CWU, a w godzinach których potrzebujesz wodę (powiedzmy 1 h wcześniej ) ustawić normalny poziom. Mniej więcej to działa, ale czasami przy nierównomiernych poborach, kocioł załączał się wcześniej.

    • #73106
      volf_66
      Uczestnik

      powiedz mi gdzie niby mam te dni robocze, sobotę i niedziele, nic takiego nie widziałem w tym sterowniku i w instrukcji,

      https://www.youtube.com/watch?v=KNQOU7x2hz8 tu widać takie ustawienia, o to mi chodzi,

    • #73105
      Markus
      Uczestnik

      Znalazłem w takiej instrukcji https://thermostahl.pl/assets_ts/uploads/2018/06/instrukcja-HT-tronic-900.pdf

      strona 15 nastawy czasowe

    • #73104
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W sterownikach HT tronic 900 nie występują strefy czasowe dla CWU.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73103
      volf_66
      Uczestnik

      To wiem,
      ale czy jest możliwość dokupienia jakiegoś modułu współpracującego z HT tronic 900, aby mieć tę możliwość ustawień tygodniowych kotła i cwu.

    • #73102
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nie oferujemy dodatkowych modułów umożliwiających uzupełnienie softu o funkcję sterowania tygodniowego CWU. Sterowanie tygodniowe kotłem nie powinno mieć miejsca, ponieważ temperatura na kotle zawsze musi być ustawiona wysoko, aby nie pojawiała się korozja niskotemperaturowa.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73101
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      To wiem,
      ale czy jest możliwość dokupienia jakiegoś modułu współpracującego z HT tronic 900, aby mieć tę możliwość ustawień tygodniowych kotła i cwu.

      Chyba nie znajdziesz nic takiego.
      Jedyne co mi na szybko przychodzi do głowy to wyłącznik czasowy na zasilaniu pieca.

      Zaznaczę, że dla mnie jest to słabe rozwiązanie i nie wiem jak piec się zachowa jak będziesz go cały czas wyłączał.

      Ja mam stary sterownik z harmonogramami dla CWU I z nich korzystam.

      Pozdrawiam

    • #73100
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Warto zadać sobie pytanie co chcemy uzyskać zmieniając nastawę CWU w zależności od pory dnia?
      Czy ma być to kwestia ekonomii?
      W rzeczywistości zużycie paliwa jest zależne od ilości pobrane ciepłej wody ze zbiornika oraz utraty ciepła przez zasobnik w postoju.
      Zużycie wody się nie zmienia więc ekonomicznie nie wpływa na sytuację.
      Wynika z tego, że użytkownik chciałby, aby mniej ciepła „uciekło ” ze zbiornika podczas postoju. Zakładając, że temperatura w zasobniku w godzinach bez podgrzewania zasobnika (według harmonogramu czasowego) spadnie o 5-15 stopni C niżej o temperatury w trybie grzania to należy zadać sobie pytanie ile energii jest tracone do otoczenia. Odpowiadając na to pytanie można powiedzieć, że znikoma ilość, ponieważ zasobnik podgrzany do 45 stopni C lub wychłodzony do 30 stopni C w pomieszczeniu o temperaturze 23 stopni C przez izolację straci podobną ilość ciepła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73099
      volf_66
      Uczestnik

      Witam, dziękuję za odpowiedź,
      oczywiście to kwestia ekonomii, przynajmniej jest taki zamiar, może błędnie myślę, jak coś to proszę mnie poprawić, powiedzmy, że prawie codziennie od godziny 24 do 5 rano (śpimy) i później od np 8-15 (jesteśmy w pracy) nikt nie korzysta z cieplej wody, i tu mam pytanie, wydaje mi się (może błędnie), ze w tych porach ekonomiczniej byłoby aby cwu nie była grzana i kocioł nie pracował, że ekonomicznej będzie jak kocioł włączy się np o godzinie 5,30 i nagrzeje potrzebną wodę na rano i się wyłączy, bo nawet jeżeli temperatura cwu w zasobniku spadnie niewiele, to kocioł i tak musi zachować swoje parametry, (niezależnie od temp. cwu) i będzie grzał,
      to samo dotyczy c.o. w tych samych porach, że w czasie snu i pracy temp. na grzejniki mogla by być niższa,
      pozdrawiam WW

    • #73098
      Markus
      Uczestnik

      Witam, dziękuję za odpowiedź,
      oczywiście to kwestia ekonomii, przynajmniej jest taki zamiar, może błędnie myślę, jak coś to proszę mnie poprawić, powiedzmy, że prawie codziennie od godziny 24 do 5 rano (śpimy) i później od np 8-15 (jesteśmy w pracy) nikt nie korzysta z cieplej wody, i tu mam pytanie, wydaje mi się (może błędnie), ze w tych porach ekonomiczniej byłoby aby cwu nie była grzana i kocioł nie pracował, że ekonomicznej będzie jak kocioł włączy się np o godzinie 5,30 i nagrzeje potrzebną wodę na rano i się wyłączy, bo nawet jeżeli temperatura cwu w zasobniku spadnie niewiele, to kocioł i tak musi zachować swoje parametry, (niezależnie od temp. cwu) i będzie grzał……

      Witam

      Czegoś nie rozumiem. W trybie LATO kocioł włącza się tylko wtedy, gdy spadnie poniżej zadanej histerezy temperatura w zasobniku CWU .
      Temperatura kotła (przynajmniej u mnie) nie ma bezpośredniego wpływu na załączenie kotła. Przy małym poborze CW kocioł rozpalał się raz na dwa dni i jego temperatura spadał do dwudziestu kilku stopni. A przy większym zużyciu CW, kocioł rozpalał się dwa razy dziennie, a temperatura kotła miedzy rozpaleniami spada do około 40 stopni.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #73097
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Czegoś nie rozumiem. W trybie LATO kocioł włącza się tylko wtedy, gdy spadnie poniżej zadanej histerezy temperatura w zasobniku CWU .
      Temperatura kotła (przynajmniej u mnie) nie ma bezpośredniego wpływu na załączenie kotła. Przy małym poborze CW kocioł rozpalał się raz na dwa dni i jego temperatura spadał do dwudziestu kilku stopni. A przy większym zużyciu CW, kocioł rozpalał się dwa razy dziennie, a temperatura kotła miedzy rozpaleniami spada do około 40 stopni.

      Pozdrawiam
      Markus

      Poprawnie rozumiesz grzanie CWU w trybie lato

    • #73096
      volf_66
      Uczestnik

      jeżeli tak jest (że kocioł w trybie lato włącza się i pracuje tyko jeżeli temp. cwu spadnie poniżej zadanej) to chyba problem z głowy, ja dopiero zaczynam z tym kotłem i uczę się, nie wiem ile razy się włącza kocioł w ciągu dnia, histerezę cwu ustawiłem na 20 stopni, a temp. cwu na 50 stopni. Mam zasobnik 300 l, rodzina 5 osobowa, ktoś powie ile średnio zużywa pelletu?

    • #73095
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      jeżeli tak jest (że kocioł w trybie lato włącza się i pracuje tyko jeżeli temp. cwu spadnie poniżej zadanej) to chyba problem z głowy, ja dopiero zaczynam z tym kotłem i uczę się, nie wiem ile razy się włącza kocioł w ciągu dnia, histerezę cwu ustawiłem na 20 stopni, a temp. cwu na 50 stopni. Mam zasobnik 300 l, rodzina 5 osobowa, ktoś powie ile średnio zużywa pelletu?

      Mam podobny pojemnik, choć tylko dwie osoby.
      Pali około 2-3kg aby zagrzać do 48 stopni. Chyba startuje na poziomie około 35 Stopni.
      Pali co drógi dzień.

      Histerezę mam 6 stopni ale czujnik jest na górze zasobnika.
      Jak miałem czujnik na dole to histereza rzędu 20 stopni nie wystarczało.
      Woda w zasobnik jest rozwarstwiona i jak pobierasz ciepła wodę z góry zasobnika to a, która wpada na dno jest zimna i nie miesza się z ciepłą wodą w pojemniku.

      Średnio musisz liczyć, że ogrzanie 1m3 o 1 stopień kosztuje 1kw energii. Więc z 1kg paliwa masz coś koło 4.5 – 5.2 kw.
      Wiec 1kg pelletu powinien ogrzać 1m3 o około 4 – 5 stopni minus to co idzie Ci na ogrzanie pieca i straty związane ze sprawnością pieca i wymiana ciepła.
      Wiec 1 kg pelletu powinien ogrzać 300l o około 10 stopnii.
      Oczywiscie wartości są sporo szacowane.

    • #73094
      Patrol
      Uczestnik

      cześć
      z 1 kg pelletu realnie nie wyciągniemy więcej jak 4,1-4,2 kWh,


      @volf_66
      : Jak masz cyrkulację to tutaj programator wstaw, a z resztą trzeba się pogodzić

    • #73093
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      cześć
      z 1 kg pelletu realnie nie wyciągniemy więcej jak 4,1-4,2 kWh,


      @volf_66
      : Jak masz cyrkulację to tutaj programator wstaw, a z resztą trzeba się pogodzić

      Mówisz o ilości kw już po uwzględnieniu sprawności i wszystkich strat.
      Moje 4.5 – 5.2 to ilość energii jaką ma samo paliwo.
      Dlatego pisałem o sprawności itp i podałem 10 stopni z kg.
      Jak realnie wyciagniesz 4kw/kg to powinno dać około 12 stopni z kg.

    • #73092
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Z praktycznego punktu widzenia miesięczne koszty podgrzewania CWU są na tyle niskie, że regulacja czasowa załączenia ładowania nie przyniesie widocznego efektu – promieniowanie cieplne izolowanego zbiornika o temperaturze wody 45 stopni C do pomieszczenia o temperaturze 23 stopnie C jest bardzo małe (tylko tutaj występuje strata). Według mnie jest to strata czasu.

      W przypadku obniżeń na ogrzewaniu to należy zauważyć że wyłączenie ogrzewania (zmniejszenie temperatury w czasie snu) wymusi dogrzanie domu do temperatury dziennej z samego rana co wyrówna spalanie, a wręcz może nawet je podnieść (utrzymanie stałej temperatury cała dobę jest bardzie ekonomiczne niż wychładzanie i szybkie nagrzewanie).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73091
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Z praktycznego punktu widzenia miesięczne koszty podgrzewania CWU są na tyle niskie, że regulacja czasowa załączenia ładowania nie przyniesie widocznego efektu – promieniowanie cieplne izolowanego zbiornika o temperaturze wody 45 stopni C do pomieszczenia o temperaturze 23 stopnie C jest bardzo małe (tylko tutaj występuje strata). Według mnie jest to strata czasu.

      W przypadku obniżeń na ogrzewaniu to należy zauważyć że wyłączenie ogrzewania (zmniejszenie temperatury w czasie snu) wymusi dogrzanie domu do temperatury dziennej z samego rana co wyrówna spalanie, a wręcz może nawet je podnieść (utrzymanie stałej temperatury cała dobę jest bardzie ekonomiczne niż wychładzanie i szybkie nagrzewanie).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      Cześć,
      U mnie w obniżeniach głównie chodzi o uzyskanie sytuacji gdzie mam zawsze ciepłą wodę o określonej porze.
      Obniżenia stosuje do tego aby piec nie uruchamiał się w nocy w celu nagrzania CWU bo wtedy jej nie potrzebuję.
      Główne zużycie CWU mam między 18 a 24 więc tak zgrałem obniżenia aby piec zawsze uruchomił mi się o 16tej i do tego co dwa dni.
      Oczywiście temat zrewiduję w najbliższym czasie jak zwiększy mi się zapotrzebowanie na ciepłą wodę i wtedy faktycznie wyłączenie harmonogramów może mieć sens.

    • #73090
      Patrol
      Uczestnik

      Też korzystam z obniżeń nocnych dla cwu. Jak ktos ma czas i chęci to najlepiej zrobić test na swojej instalacji w powtarzalnych warunkach. Niektorzy poprawiają fabrykę samemu izolując zasobniki. Rozpalenie kotła to też strata, nie tylko paliwa, ale i en.el. więc wszystko trzeba uwzględnić.

    • #73089
      volf_66
      Uczestnik

      Koledzy ktoś podpowie
      1) jak mogę sprawdzić ile razy kocioł pracował np w dniu 02.09.2019 r.??
      2) czy ktoś podzieli się sprawdzonymi (najekonomiczniejszymi) ustawieniami kotła (temp. zaworów, kotła, histerezy, używam pelletu firmy dankros) wiadomo, ze każda instalacja jest inna, ale podobieństwo jest, nie mam cyrkulacji cwu , a instalacja c.o. to stara spawana grawitacyjna, obecnie system zamknięty ( w zładzie pewnie jest z 300 l wody), grzejniki panelowe,

      pozdrawiam

    • #73088
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Najkorzystniej przy dużym zładzie wody jest rozgrzać instalacje do temperatury nie powodującej przegrzewania pomieszczeń, aby termostaty nie odcinały grzejników. Temperatura na kotle 70 stopni C, a na zaworze 40-45 stopni C na początek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73087
      volf_66
      Uczestnik

      dziękuje za odpowiedz, a jak sprawa z pytaniem
      1) jak mogę sprawdzić ile razy kocioł pracował np w dniu 02.09.2019 r.??

    • #73086
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      dziękuje za odpowiedz, a jak sprawa z pytaniem
      1) jak mogę sprawdzić ile razy kocioł pracował np w dniu 02.09.2019 r.??

      Cześć,
      Gdzieś w menu jest cześć z licznika i.
      Powinny pokazywać czas palenia, ilość spalonego paliwa oraz ilość rozpaleń.
      Niestety nie wiem gdzie to jest w ht TRONIC 900 a w instrukcji tego nie znalazłem.

      U mnie jest w informacjach po naciśnięciu przycisku menu.

      Po klikaj po menu. To powinno być gdzieś z resztą informacji o bieżącej pracy kotła jak procent otwarcia zaworu mieszkającego oraz temperatury czujników itp.

      Pozdrawiam

    • #73085
      Patrol
      Uczestnik

      dziękuje za odpowiedz, a jak sprawa z pytaniem
      1) jak mogę sprawdzić ile razy kocioł pracował np w dniu 02.09.2019 r.??

      są liczniki serwisowe bez możliwości wychwycenia zakresu dat – tylko wskazują sumy: moc maksymalna, moc średnia, moc minimalna ,
      postój palnika, Ilość rozpaleń
      u mnie możliwość podejrzenia takich danych (z wybranego przedziału czasowego) daje moduł internetowy econet

    • #73084
      volf_66
      Uczestnik

      Kolega wyżej pisał ze kocioł pali mu 2 razy dziennie przy podgrzewaniu cwu, ja sprawdziłem u siebie na liczniku serwisowym i u mnie w przedziale 24 godzinnym jest średnio 10 rozpaleń, ktoś powie czy to normalne, cwu jest używana praktycznie z rana i wieczorem przez 5 osób i dziecko, od 8 do 19-tej nikogo nie ma w domu,

    • #73083
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      To nie jest normalne. Albo coś odbiera ciepło ze zbiornika np. druga wężownica jak masz, albo masz histerezę CWU ustawioną za małą i piec będzie co chwila się włączał.

    • #73082
      volf_66
      Uczestnik

      jaką histerezę należy ustawić,? sprawdzę dzisiaj po pracy, zasobni 300l z grzałka 2kW, podłączali „fachowcy” z gminnego programu OZE, myślę ze jest ok

    • #73081
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      U mnie też tak było bo histereza na CWU była 5C i co chwila się włączał kocioł.
      Teraz po miesiącu użytkowania najlepiej się sprawdza u mnie histereza na max czyli 15C i podniesienie temperatury zadanej CWU do 65-70C. Masz wtedy „więcej” ciepłej wody do wykorzystania.

      Teraz jeżdżą po Gminie ci co montowali i też tak ustawiają ludziom.

    • #73080
      Markus
      Uczestnik

      U mnie też tak było bo histereza na CWU była 5C i co chwila się włączał kocioł.
      Teraz po miesiącu użytkowania najlepiej się sprawdza u mnie histereza na max czyli 15C i podniesienie temperatury zadanej CWU do 65-70C.

      Każdy kij ma dwa końce. Wysoka temperatura CWU (powyżej 60C) powoduje wytrącanie się osadów w zasobniku i niebezpieczeństwo poparzenia się zwłaszcza przez dzieci. do poczytania

    • #73079
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      jaką histerezę należy ustawić,? sprawdzę dzisiaj po pracy, zasobni 300l z grzałka 2kW, podłączali „fachowcy” z gminnego programu OZE, myślę ze jest ok

      To zależy gdzie masz czujnik.
      Jak na dole pojemnika to ustawiasz. Bardzo duża histerezę bo przy poborze ciepłej wody odrazu czujnik zobaczy duży spadek temperatury.

      Jak masz czujnik na górze (większość tak ma) to ustawiasz zależnie od temperatury zadanej.
      W 36 stopniach się nie umyjesz więc fajnie by było aby pięć zaczol grzać na tyle wcześnie aby nie zauważyć braku ciepłej wody.
      W pojemniku 300l woda o temperaturze 44 stopnie jest jak najbardziej używalna ale jak to jest stan po powiedzmy 50% zużycia to już wiele wody o tej temperatuze tam nie zostało.

      A i sprawdź czynię masz wyłączonej cyrkulacji cwu. To bardzo szybko wychładza wodę i przy małej histerezę spowoduje częste odpala ie pieca.

    • #73078
      volf_66
      Uczestnik

      czujnik mam na górze, a cyrkulacji nie mam, to mała instalacja, sprawdzę dzisiaj histerezę jak wrócę z pracy, to było w ustawieniach serwisowych??

    • #73077
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      czujnik mam na górze, a cyrkulacji nie mam, to mała instalacja, sprawdzę dzisiaj histerezę jak wrócę z pracy, to było w ustawieniach serwisowych??

      Nie, raczej w ustawieniach użytkownika.

    • #73076
      volf_66
      Uczestnik

      Nie potrafię znaleźć miejsca zmiany histerezy cwu, znalazłem dla kotła, ustawiłem 15 stopni, czy menu ogólne=menu użytkownika??, W ustawieniach cwu mam tylko zima, lato, automatycznie,

    • #73075
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Nie grzeb nic przy ustawieniach kotła i zostaw tak jak było. Histereze CWU ustawiam sie po wejsciu w ustawienia serwisowe hasło 3456 i dalej ustawienia CWU. Daj tryb lato to wtedy grzeje tylko wode. Co do temperatury zadanej to może faktycznie daj 60C. Histereza 15 ustaw. Sprawdz ilość rozpalen i zobaczysz czy coś pomogło.
      Powodzenia.

    • #73074
      Patrol
      Uczestnik

      cwu to wyjątkowo indywidualne podejście, ale z zadaną 60st lepiej uważać (szczególnie w przypadku dzieci, o czym już tu chyba wspomniano), do tego duża histereza może wpłynąć bezpośrednio na komfort użytkowania, tj. mamy spory rozrzut temperatury, a przy mniejszej histerezie łatwiej domownikom przyzwyczaić się do określonych nastaw i regulacji na baterii prysznicowej.
      Można tu kombinować z zaworem termostatycznym przy obiegu cwu ograniczającym max temp. lub specjalną baterią itp. Jak kto lubi..
      Inna kwestia to straty ciepła, które wzrosną po podniesieniu temp. zadanej.

    • #73073
      volf_66
      Uczestnik

      staram się nie grzebać w ustawieniach kotła, jednie histerezę kotła, nic innego nie zmieniałem, ale nie wiem jak dojść do ustawień histerezy cwu, wydaje mi się że już kiedyś byłem w tym miejscu, ale teraz nie znajduje,
      Ktoś napisz po kolei co nacisnąć aby znaleźć to??
      kocioł mi zamontowali miesiąc temu i tle, dali ksero instrukcji obsługi, a trzeba to jakoś poustawiać,
      mam ten sterownik HT tronic 900, ktoś pisał, że ten sterownik ma strefy czasowe, ale ja nic takiego nie znajduje.

      podsumowując:
      1) proszę o wskazanie jak wejść do ustawienia histerezy cwu
      2) czy sterownik HT tronic 900 posiada menu użytkownika? bo ja u siebie widzę tylko menu ogólne, (nie znalazłem u siebie)
      3) czy sterownik HT tronic 900 posiada strefy czasowe, (nie znalazłem u siebie)

    • #73072
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Poczytaj instrukcje do tego sterownika ale jest tak:
      Odpowiedz na pytanie nr 1)
      – wciśnij przycisk menu
      – znajdź strzałkami menu serwisowe (tylko w menu serwisowym jest dostępna ta opcja a nie w menu ogólnym)
      – wprowadź kod 3456. Po wprowadzeniu kodu może ci pokazać że jest błędne hasło ale tym się nie przejmuj (tak ma być).
      – jak cię cofnie do ekranu głównego bo różnie to bywa to wejdź jeszcze raz na to samo i już wtedy puści cię bez hasła
      – w menu serwisowym znajdź CWU i Ustawienia CWU – histereza
      – tam zmień na ile potrzebujesz 10-15C i zatwierdź zmianę

      Odp. 2
      – HT tronic 900 nie ma menu użytkownika. To co ustawisz to będzie traktowane jako twoje ustawienia.

      Odp. 3
      – Sterownik HT tronic 900 nie posiada stref czasowych. Jak założysz sobie HT Rooms (termostat pokojowy) to tam są strefy czasowe ale tylko do C.O.

      Polecam przeczytać na spokojnie instrukcje i trochę się pobawić sterownikiem aby zobaczyć jak to działa.

    • #73071
      Markus
      Uczestnik

      W dokumentacji dostępnej w internecie, na końcu menu głównego jest grupa opcji o nazwie „Nastawy czasowe”.
      Teoretycznie powinna tam być podgrupa „Nastawy czasowe CWU”, a w niej „Nastawy CWU Pn-Pt”, „Nastawy CWU So”, „Nastawy CWU N”.
      Mam inny regulator, więc nie mogę sprawdzić.

    • #73070
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      W tych nowych sterownikach o nazwie HT Tronic 900 Sensor tego nie ma.

      https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/Ht%20900%20Sensor.pdf

      a jak kolega ma kocioł z tego roku to musi mieć ten nowy. Firmy montujące dają papierowe instrukcje na stare modele HT Tronic 900 a sterownik jest jest nowszy i ma nowe meni już jako model Sensor.

    • #73069
      Markus
      Uczestnik

      No to inna sprawa, inna wersja regulatora to i inne dostępne są parametry.

    • #73068
      volf_66
      Uczestnik

      https://drive.google.com/open?id=1_EVy-ryn_8rcggJqVoxlWyngM_2W7AzB

      to jest instrukcja którą dostałem od montera,
      a to zdjęcie z HT tronic 900 gdzie nie mam menu użytkownika

      View post on imgur.com

      na stronie 10 (34) jest zdjęcie z instrukcji gdzie jest widoczne pomiędzy CWU a Menu serwisowe, menu użytkownika, na zdjęciu tego nie ma

    • #73067
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Kolego menu uzytkownik i menu ogolne jak u ciebie to jest to samo.
      Dostałeś starą instrukcje do wczesniejszej wersji oprogramowania Ht Tronic 900. Twoj jest nowszy, pisałem ci o tym i sciagnij sobie instrukcje z tej strony co piszemy do Ht Tronic 900. Jak ja otworzysz to zobaczysz swoj sterownik i takie menu jak masz na kotle. Instrukcja dla ciebie jak otorzysz z netu ma dopisek Ht Tronic 900 sensor i tego sie trzymaj i PRZECZYTAJ JA ZE 2 RAZY a wiele spraw ci sie rozjasni.
      Pozdrawiam.

    • #73066
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Trochę zamieszania wprowadziłem tym menu użytkownika.
      To się różnie nazywa w różnych sterownikach ale ogulnie chodzi o menu z ustawieniami, które użytkownik może sam zmieniać.
      Histereza cwu jak i temperatura zadana jest taka konfiguracja więc powinna być dostępna bez potrzeby wprowadzania hasła.

      Z tego co pamiętam w starym ht TRONIC 900 nie było opcji ustawiania histerezy cwu. Chyba zostało to dodawane, w ktorejs nowszej wersji oprogramowania ale nie jestem tego pewien.

      Instrukcja na stronie HT https://heiztechnik.pl/index.php/sterowanie-2/ht-tronic-850
      Powinna być aktualna.
      Pisał o niej Szofer33

      To co dostał volf_66 to instrukcja do samego pieca, ktura najwyraźniej nie została zaktualizowana.
      Sam piec pewnie niewiele się różni od poprzedniej wersji.

    • #73065
      volf_66
      Uczestnik

      Kolego menu uzytkownik i menu ogolne jak u ciebie to jest to samo.
      Dostałeś starą instrukcje do wczesniejszej wersji oprogramowania Ht Tronic 900. Twoj jest nowszy, pisałem ci o tym i sciagnij sobie instrukcje z tej strony co piszemy do Ht Tronic 900. Jak ja otworzysz to zobaczysz swoj sterownik i takie menu jak masz na kotle. Instrukcja dla ciebie jak otorzysz z netu ma dopisek Ht Tronic 900 sensor i tego sie trzymaj i PRZECZYTAJ JA ZE 2 RAZY a wiele spraw ci sie rozjasni.
      Pozdrawiam.

      Kolego chyba nie do końca jest tak jak piszesz, bo zauważ zdjęcie mojego sterownika jest tożsame ze zdjęciem z instrukcji którą dostałem (link powyżej), ta instrukcja o której piszesz Ht Tronic 900 sensor, ten sterownik nie ma po prawej tych symboli i diod, to jest wg inny,

      temat instrukcji zamykam bo cos tu jest namieszane, szkoda czasu na to, pewnie zdjęcia obrazy sa takie jak mam sterownik, a oprogramowanie inne niż w tej instrukcji, stad to zamieszanie,

      Nadal nie znalazłem miejsca zmiany histerezy CWU, pomóżcie po kolei,

    • #73064
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Pisałem Ci o tym już kolego: TO SIĘ ROBI TYLKO W MENU SERWISOWYM a ty dalej po swojemu. W menu serwisowym masz również ustawienia CWU i właśnie tylko przez wejście przez tą opcję masz histerezę do ustawienia. Chyba jednego nie wiesz i muszę ci to wyjaśnić.
      Sterownik ma strzałki i sobie przewijasz różne ustawienia i możesz coś tam zmieniać ale nie wszystko.
      Dopiero jak wejdziesz w menu serwisowe masz te same możliwości ustawienia co wcześniej i dodane różne inne w tym histereza CWU przy ustawieniach CWU.
      Reasumując menu serwisowe i wejście w nie uaktywnia pewne funkcje których nie widzisz jak się normalnie poruszasz po sterowniku.
      Przypominam bo pisałem wcześniej:
      – wciśnij przycisk menu
      – znajdź strzałkami menu serwisowe (tylko w menu serwisowym jest dostępna ta opcja a nie w menu ogólnym)
      – wprowadź kod 3456. Po wprowadzeniu kodu może ci pokazać że jest błędne hasło ale tym się nie przejmuj (tak ma być).
      – jak cię cofnie do ekranu głównego bo różnie to bywa to wejdź jeszcze raz na to samo i już wtedy puści cię bez hasła
      – w menu serwisowym znajdź CWU i Ustawienia CWU – histereza

      Co do tych instrukcji to faktycznie Heiztechnik tu pomieszał zdjęcia ale gwarantuje Ci że to jest to bo sprawdzałem całe menu i pomimo innego obrazka na 1 stronie to całe menu jest takie jak masz u siebie na kotle. Mam to samo i dzwoniąc do Heiztechnika to potwierdzili.

    • #73063
      volf_66
      Uczestnik

      Niestety koledzy w menu serwisowym w ustawieniach CWU mam tylko dodatkowo dezynfekcję, nie żadnych innych ustawień CWU, histerezy czy temperatury

      View post on imgur.com

      View post on imgur.com

      dzisiaj postaram sie przed 16 zadzwonić do serwisu, może serwisant mi pomoze

      dane kotła

      View post on imgur.com

    • #73062
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Niestety koledzy w menu serwisowym w ustawieniach CWU mam tylko dodatkowo dezynfekcję, nie żadnych innych ustawień CWU, histerezy czy temperatury

      View post on imgur.com


      https://imgur.com/a/aD7naaq

      dzisiaj postaram sie przed 16 zadzwonić do serwisu, może serwisant mi pomoze

      Cześć,
      Przygotuj sobie wersję oprogramowania oraz sterownika.
      Z tego co pamiętam był okres gdzie te sterowniki nie pozwalały ustawić histerezy CWU.

      Pozdrawiam

    • #73061
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      I co kolego dzwoniłeś z tematem do Heiztechnika bo Twój przypadek jest szczególny z tym CWU??

      Faktycznie. Ty masz jakieś stary soft w tym sterowniku bo u mnie już jest 2019. Wyślij im całą elektronikę
      to znaczy do Bragera i Ci zaktualizują. Robiłem to z HT Rooms bo też miał stare oprogramowanie i nie mógł się sparować z kotłem.
      Teraz to wszystko wyjaśnia.

    • #73060
      volf_66
      Uczestnik

      Witaj,
      tak dzwoniłem rano do serwisanta że zadzwonię po 15-tej jak będę stał przed kotłem, aby mnie poprowadził no i powiedziałem w czym problem. Dzwonie po 15-tej serwisant już mi tłumaczy że zbadał sprawę i ze te kotły w tym programie maja oprogramowanie bez tej możliwości. Ze chyba na żądanie zamawiającego zostało skasowane. Pytam i co w związku z tym? czy ja już nie mogę sobie przestawić histerezy CWU np na 10 czy 15 stopni, ?
      Pan mówi mi że w tym wypadku jak chcę to mieć to muszę zlecić to serwisowi heiztechnik i za jedyne 499 zł Pan przyjedzie i zaktualizuje mi oprogramowanie.
      W poniedziałek robię raban raz w gminie, dwa u inspektora nadzoru, bo ta instalacja jeszcze nie została odebrana w 100%.
      Dla mnie jest to jakaś kpina aby z oprogramowania wyrzucać coś co jest w standardzie. Chyba że chodzi o jedyne 499 zł od 600 Kowalskich, którzy chcieliby to mieć, 70% beneficjentów tego programu nie ma pojęcia o czymś takim, ale część się zna i będzie drążyć temat.
      Po prostu jestem z szokowany taką polityką. Poza tym w dniu dzisiejszym wystarczy ściągnąć upgrate na pendraiva i wgrać.
      Będę pisał jak sprawa, pozdrawiam

    • #73059
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Ale jaja. Ja mam tez kocioł na dotacje montowany w lipcu i jest najnowsze oprogramowanie. Zapytaj w Gminie dlaczego tak jest i niech ogarną temat całościowo zaczynajac od specyfikacji jaką dali do przetargu. Byc moze dostawca kotłow na swoj koszt zaktualizuje wam oprogramowanie. Nie odpuść tematu. Powodzenia.

    • #73058
      volf_66
      Uczestnik

      Witam
      koledzy zimno się zrobiło, chcę dzisiaj po pracy puścić ciepło na grzejniki, czy w ten sposób ze w CWU zmieniam lato na zimę?? i ustawiam temperaturę zaworu 1 na np 45 stopni??

    • #73057
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam
      koledzy zimno się zrobiło, chcę dzisiaj po pracy puścić ciepło na grzejniki, czy w ten sposób ze w CWU zmieniam lato na zimę?? i ustawiam temperaturę zaworu 1 na np 45 stopni??

      Cześć,
      Trochę dziwny jest ten sterownik.
      W menu CWU sterowanie trybem pracy kotła:)

      Prawdopodobnie jest tak jak piszesz.
      Przełączasz piec w tryb zima (u mnie podobnie) i ustawiasz temperature mieszacza na jakąś wartość stałą lub jak nasz czujnik temperatury zewnętrznej (pogodówkę) to ustawiasz żądaną temperaturę przy +10 i -10 stopni. Piec wtedy steruje sobie temperaturą obiegu względem temperatury zewnętrznej.

      Co najmniej takie wnioski można wynieść z instrukcji.
      https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/Ht%20900%20Sensor.pdf

      Pozdrawiam

    • #73056
      volf_66
      Uczestnik

      I co kolego dzwoniłeś z tematem do Heiztechnika bo Twój przypadek jest szczególny z tym CWU??

      Faktycznie. Ty masz jakieś stary soft w tym sterowniku bo u mnie już jest 2019. Wyślij im całą elektronikę
      to znaczy do Bragera i Ci zaktualizują. Robiłem to z HT Rooms bo też miał stare oprogramowanie i nie mógł się sparować z kotłem.
      Teraz to wszystko wyjaśnia.

      Kolego serwis heiztechnik zaktualizował mi soft (mam teraz z 2019r.), mam teraz możliwość ustawienia histerezy CWU, ale nie potrafię znaleźć „liczniki serwisowe” aby sprawdzić ilości rozpaleń w przeciągu 24 godzin,
      możesz podpowiedzieć gdzie znajdę te liczniki serwisowe?

    • #73055
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Musisz to miec. Jak strzalka w prawo przewiniesz to jest chyba ustawienie palnika i strzalkami na dół i pokazuje te dane. U mnie tak jest bynajmniej.

    • #73054
      volf_66
      Uczestnik

      dzięki, znalazłem

    • #73053
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Nie zawiele tych informacji bo tylko ile rozpaleń od początku działania kotła no ale można coś z tego wyczytać jak się chce.
      Mógłby się heiztechnik posunąć krok dalej i dać jakieś statystyki itd kotła a nie tylko suche informacje. Pewnie rynek za chwilę wymusi rozwój oprogramowania bo tutaj niestety mocno kuleje HEIZTECHNIK. Kotły dla Gmin na dotacje mają inne oprogramowania niż na stronie, brak ustawienia CWU dla niektórych kotłów i co ciekawe dla tych samych kotłów w tej samej Gminie. HT Rooms nie łączył z kotłem (zaktualizowałem soft za darmo ale kuriera płaciłem) i jest OK ale teraz okazuje się że Rooms nie może wyłączyć/włączyć kotła i dalej wysyłka. To ile tych panowie wysyłek ma być???
      Ogarnijcie temat oprogramowania bo inaczej zostaniecie w czarnej dupie a projektanci zaczną pisać SIWZ pod inne kotły.
      Pozdrawiam.

    • #73052
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Statystyki są dostępne w wersji z dotykowym wyświetlaczem jednakże na dotacje zazwyczaj kotły są w wersji standardowej. W niedługim czasie statystyki będą dostępne poprzez moduł internetowy.

      Obecnie Menu we wszystkich sterownikach jest identyczne jednakże w momencie, gdy wprowadzaliśmy nowsze wersje mogły wystąpić sytuacje że ktoś jeszcze dostał poprzednią wersję a inny już nowszą wersję – rozwój oprogramowania zawsze wiąże się z konkretną datą wprowadzenia.

      Kwestie spraw gwarancyjnych zawsze są załatwiane bez kosztów. Wszelkie sprawy należy realizować przez Heiztechnik – zakupy dodatkowych modułów (w przypadku, gdy coś wysyłamy to odpowiadamy za kompatybilność – chyba, że zakupy nie są realizowane przez bezpośrednio w Heiztechnik).
      Nie znam Twojej sprawy więc nie wiem dlaczego płaciłeś za przesyłkę. Sprawdzę to w poniedziałek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73051
      volf_66
      Uczestnik

      Witam

      Czegoś nie rozumiem. W trybie LATO kocioł włącza się tylko wtedy, gdy spadnie poniżej zadanej histerezy temperatura w zasobniku CWU .
      Temperatura kotła (przynajmniej u mnie) nie ma bezpośredniego wpływu na załączenie kotła. Przy małym poborze CW kocioł rozpalał się raz na dwa dni i jego temperatura spadał do dwudziestu kilku stopni. A przy większym zużyciu CW, kocioł rozpalał się dwa razy dziennie, a temperatura kotła miedzy rozpaleniami spada do około 40 stopni.

      Pozdrawiam
      Markus[/quote]

      Koledzy jak to jest z tym rozpalaniem kotła? Kolega Markus napisał, że kocioł rozpalał mu się raz czy dwa razy i temperatura kotła spadała do dwudziestu kilku stopni. Kocioł minimalna temperaturę ma chyba 55 stopni, jeżeli coś pokręciłem to mnie wyprostujcie.
      Mam zmienione oprogramowanie, histereza CWU 15 stopni (temp. cwu 65), histereza kotła 15 stopni (temp. kotła 70), w przeciągu 24 godzin mam średni 10 rozpaleń,
      Kotłownia jest niewielka 2×4 m, szczelna, wentylacja jak trzeba i nawiew w porządku co potwierdził serwisant heiztechnik jak zmieniał oprogramowanie. Pellet przeważony 8,9 kg, kaloryczność 4,7 (pellet firmy dankros). CWU użytkowana rano i wieczorem 5 osób dorosłych i jedno dziecko, bez wariacji.

      Więc moje pytanie ile rozpaleń powinno być w ciągu 24 godzin??

      może inaczej, ile rozpaleń macie przy podobnym użytkowaniu. Kocioł Hit Pellet 20 kW.

    • #73050
      Markus
      Uczestnik

      Z grubsza mamy dwa tryby pracy LATO i ZIMA.

      W trybie LATO zadaniem kotła jest nagrzanie zasobnika CWU i tylko tyle. Włączenie kotła następuje po spadku temperatury wody w zasobniku o histerezę CWU.
      I tu mamy jedno, dwa rozpalenia na dobę lub nawet jedno na dwie doby (zależnie od zapotrzebowania na CWU) .

      Natomiast w trybie ZIMA, kocioł sterowny jest już wg histerezy kotła wynoszącej standardowo 15C, I teraz w zależności o zapotrzebowania na ciepło budynku ilość rozpaleń może wynosić 8, 10, 16 , 20. A to zależy z jednej strony od temperatur zewnętrznych a z drugiej od jakości ocieplenia budynku, jego powierzchni grzewczej i komfortu cieplnego jaki chcemy utrzymać w domu. W trybie ZIMA działać powinna ochrona powrotu.

      Ja mam obecnie około 10 rozpaleń na dobę.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #73049
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Czegoś nie rozumiem. W trybie LATO kocioł włącza się tylko wtedy, gdy spadnie poniżej zadanej histerezy temperatura w zasobniku CWU .
      Temperatura kotła (przynajmniej u mnie) nie ma bezpośredniego wpływu na załączenie kotła. Przy małym poborze CW kocioł rozpalał się raz na dwa dni i jego temperatura spadał do dwudziestu kilku stopni. A przy większym zużyciu CW, kocioł rozpalał się dwa razy dziennie, a temperatura kotła miedzy rozpaleniami spada do około 40 stopni.

      Pozdrawiam
      Markus

      Koledzy jak to jest z tym rozpalaniem kotła? Kolega Markus napisał, że kocioł rozpalał mu się raz czy dwa razy i temperatura kotła spadała do dwudziestu kilku stopni. Kocioł minimalna temperaturę ma chyba 55 stopni, jeżeli coś pokręciłem to mnie wyprostujcie.
      Mam zmienione oprogramowanie, histereza CWU 15 stopni (temp. cwu 65), histereza kotła 15 stopni (temp. kotła 70), w przeciągu 24 godzin mam średni 10 rozpaleń,
      Kotłownia jest niewielka 2×4 m, szczelna, wentylacja jak trzeba i nawiew w porządku co potwierdził serwisant heiztechnik jak zmieniał oprogramowanie. Pellet przeważony 8,9 kg, kaloryczność 4,7 (pellet firmy dankros). CWU użytkowana rano i wieczorem 5 osób dorosłych i jedno dziecko, bez wariacji.

      Więc moje pytanie ile rozpaleń powinno być w ciągu 24 godzin??

      może inaczej, ile rozpaleń macie przy podobnym użytkowaniu. Kocioł Hit Pellet 20 kW.[/quote]
      Cześć,
      W trybie lato kocioł powinien odpalać się tylko wtedy gdy temperatura cwu spadnie o histerezę ustawioną dla CWU.
      U ciebie jest to 15 stopni więc przy zadanej 65 stopni piec powinien wystartować jak temperatura w pojemniki spadnie poniżej 50 stopni.
      Tempo spadku jest kwestia indywidualna pojemnika oraz tego czy chodzi cyrkulacja ciepłej wody a także od wykorzystania ciepłej wody przez mieszkańców.

      W trybie zima ilość odpaleń zależy od zapotrzebowania domu na ciepło i jego rozkładu w czasie.
      Ciężko podać konkretną wartość.
      Może to być 5 rozpaleń z krótką praca i reszta postój lub 5 rozpalen z długim paleniem i krótkim postojem.
      Możesz mieć 10 rozpaleń w podobnej formie itd.
      A może to być 0 – 1 rozpaleń bo piec chodzi już któraś dobę bez przerwy.

      U mnie wygląda to tak, że w ciepłe dni mam 9 rozpaleń i prace przez 20 – 40 minut.
      Przy mrozach potrafi rozpalać się po 15 – 20 razy i pracować prze godzinę czy więcej.

      10 rozpaleń w trybie lato to dziwnie dużo. Obserwowałeś jak spada temperatura cwu?
      A i czujnik temperatury masz na dole czy na górze pojemnika?

      Miałem kiedyś czujnik na dole pojemnika I to powodowało, że praktycznie po jednym użyciu piec startował bo był zalewany przez zimna wodę i nie było histerezy, która by coś takiego obsłużyla.

    • #73048
      volf_66
      Uczestnik

      Prawdopodobnie znalazłem przyczynę częstych rozpaleń, okazuje sie że monteży nie spieli mi wężownic w zasobniku, jest podpieta tylko wężownica centralnego ogrzewania w górnej części zasobnika, dolna wężownica jest nie podłaczona (nie mam solarow) w związku z tym zagrzana jest tylko gorna część wody w zasobniku i chyba z tego powodu szybko sie schładza bo pół zasobnika to prawie zimna woda, zgłosiłem sprawe do gminy, zobaczymy co z tego wyniknie, ze schematu widac ze powinni siąć wężownice w jedną aby cieplej wody było 300l.

    • #73047
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Prawdopodobnie znalazłem przyczynę częstych rozpaleń, okazuje sie że monteży nie spieli mi wężownic w zasobniku, jest podpieta tylko wężownica centralnego ogrzewania w górnej części zasobnika, dolna wężownica jest nie podłaczona (nie mam solarow) w związku z tym zagrzana jest tylko gorna część wody w zasobniku i chyba z tego powodu szybko sie schładza bo pół zasobnika to prawie zimna woda, zgłosiłem sprawe do gminy, zobaczymy co z tego wyniknie, ze schematu widac ze powinni siąć wężownice w jedną aby cieplej wody było 300l.

      To faktycznie może być powód.
      U mnie górna wężownica grzeje może ze 100L.
      Woda rozwarstwia się według temperatury więc bez cyrkulacji wody w pojemniku nie zagrzejesz dolnych/chłodniejszych warstw.
      Nawet cyrkulacja ciepłej wody w instalacji domu co nie pomoże gdyż zabiera wodę z górnej warstwy.

      Też mam pojemnik 300L z dwiema wężownica i obie mam spięte ze sobą.

    • #73046
      Adam Orłowski
      Uczestnik

      Nie spiecie weżownic i zostawienie dolnej nieużywanej gdy nie ma solarów to amatorka na całego. No chyba, że w domu mieszka 2 os. i nie potrzebują bardzo CWU. Kocioł się co chwilę rozpala itd. Takie rozwiazanie jest dobre do gazu ale nie do pelletu czy innego kotła na paliwo stałe.
      To tak jakbyś kupił auto 4×4 i w zimie nie używał drugiego napędu bo zapomniałes że go masz.

    • #73045
      volf_66
      Uczestnik

      koledzy jeszcze pytanie ws zasobnika CWU 300l, jakiś czas temu zauważyłem że pod górna plastikową pokrywą zasobnika jest woda, zdjąłem pokrywę wytarłem wodę, za jakiś czas zaś widzę małe kałuże wody pod zasobnikiem zdjąłem klapę a tam mnóstwo wody, zgłosiłem firmie co montowała zasobnik, przyjechali wymienili anodę, ponoć one często to powodują, później nie zaglądałem tam przez jakiś czas, aż znowu widzę (wtedy jak zauważyłem że nie spięli wężownic) że zaś jest tam pod pokrywą woda.
      Zgłosiłem do wykonawcy, przyjechał monter zaś wymienił anodę, ale na drugi dzień podnoszę pokrywę i zaś jest tam woda,

      View post on imgur.com

      może nie tyle co wcześniej. Kotłownia jest zamknięta i ciepła. Mam wrażenie że pod pokrywą czuć smród grzyba.
      Czy to normalne ze tak się wykrapla woda na spodzie pokrywy??

    • #73044
      aniero
      Uczestnik

      Miałem to samo, tyle że w baniaku 200l. Sprzęt z dofinansowania, temat zgłoszony chyba w czerwcu, po dzień dzisiejszy bez obiecanej interwencji wykonawcy. Dałem sobie spokój, bo naprawiłem to sam.
      Po wizji lokalnej przedstawiciela oze, stwierdził że to wina anody, ponoć mają wadę materiałowa i na połączeniu „wsóWki” (zalane plastikiem) lubii się rozciec, gdy temp wody przekroczy 80°C. Mieli przyjechać i wymienić, ale braki na magazynie ;-)…bez komentarza. Miałem wodę tak jak u Ciebie na zdjęciu, plus ta okrągła gałeczka była cała w wodzie. A naprawiłem to tak, że nakręciłem od góry na tą anodę nakrętkę z teflonem. Nakrętka doszła do końca, a teflon mocniej zacisnął plastik wokół blaszki do podłączenia przewodu. Przedstawiciel oze twierdził że to nie wytrzyma- ale okazało się że trzyma do teraz. Temp na baniaku kilkukrotnie po 90°C (mam solary) i sucho wszędzie.
      Pozdrawiam
      Grzegorz

    • #73043
      volf_66
      Uczestnik

      dzięki za odpowiedź, możesz podesłać zdjęcie twojego rozwiązania?? Bo mi już 2 razy wymienili tą anodę a problem jest nadal, bedę reklamował ale może spróbuje twojego rozwiązania tylko podeślij zdjęcie bo jakoś nie bardzo to widzę aby zachować szczelność z przewodem,
      pozdrawiam

    • #73042
      aniero
      Uczestnik

      Jasne,15733246404692055926093.jpg 1573324608732320985516.jpg
      Ja też mam to zgłoszone, po prostu tak mi się tu guzdraja z tą reklamacja że musiałem taka partyzantkę odstawić, doraźnie się sprawdza, docelowo tylko wymiana.
      Pozdrawiam
      Grzegorz

    • #73041
      volf_66
      Uczestnik

      dzięki, ale kurcze jakoś nie widzę twojego rozwiązania, sorry, jest na zdjęciu ta nakrętka twoja teflonowa??

    • #73040
      aniero
      Uczestnik

      15733289196641224829814.jpg
      Ano na samej górze, niebieska obwódka to teflon który ścisnął na tyle konektor, że jest sucho.
      Swoją drogą jakaś pokrętna filozofia z tymi anodami. W normalnej sytuacji, gdy odbiorcy masowo zgłaszają wadę materiałowa, producent wycofuje wadliwa partie. A na dofinansowaniu można „sprzedać” wszystkie wadliwe, bo przecież i tak to zareklamuja, wymienimy i odzyskamy 100% za wadliwy towar- paranoja. A sam przedstawiciel oze mi mówił że mają sporo reklamacji z tego tytułu. I pewnie wadliwe wymieniają na wadliwe, dopuki wszystkie zejdą.
      A niewiele droższe modele mają całość metalową, bez możliwości rozszczelnienia.
      Pozdrawiam
      Grzegorz

Oglądasz 68 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.