Wysadzająca wyczystka

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Wysadzająca wyczystka

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #73030
      Zienkrob
      Uczestnik

      Witam,
      Podczas czuwania pieca ( red eko duo ) i w momencie kiedy zaczyna się uruchamiać czasami wysadza wyczystke czy jest na to jakieś rozwiązanie.
      Piec jest ustawiony na baniak na ciepła wodę.
      Pozdrawiam,

    • #73037
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Podczas czuwania pieca ( red eko duo ) i w momencie kiedy zaczyna się uruchamiać czasami wysadza wyczystke czy jest na to jakieś rozwiązanie.
      Piec jest ustawiony na baniak na ciepła wodę.
      Pozdrawiam,

      Cześć,
      Wytrzyszczke masz jakoś zamykana? Klucz, skobel czy coś w stylu?

      Piec pracuje ci w nadzorze i to występuje przy przejściu na pracę?

      Jak będziesz kiedyś wygaszal piec i masz możliwość ręcznego uruchomienia dmuchawy to potestuj czy start dmuchawy nie powoduje wybicia wytrzyszczki. Dziwne to trochę, ale możliwe, że łatwiej jest wybić wytrzyszczke niż pchać spaliny kominem w górę.

      Czyściłes ostatnio komin? Jest w nim ciąg?
      W lecie może być niższy niż w zimie.

      Pozdrawiam.

    • #73036
      Zienkrob
      Uczestnik

      Wyczystke mam na wcisk.
      Piec pracuje ciagle i to występuje przy przejściu na prace ale nie zawsze.
      Komin systematycznie czyszczę . Popiół wybieram co 4 dni i czyszczę piec w środku raz na 14 dni.
      Piec znajduje się w pomieszczeniu przejściowym jest dopływ powietrza.
      Boje się przyblokować wyczystke żeby coś się niewydarzyło .
      Czy jakby do drzwi wyczyści za pomocą wywierconego dodatkowo otworu doprowadzić powietrze z zewnątrz ?

    • #73035
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Wyczystke mam na wcisk.
      Piec pracuje ciagle i to występuje przy przejściu na prace ale nie zawsze.
      Komin systematycznie czyszczę . Popiół wybieram co 4 dni i czyszczę piec w środku raz na 14 dni.
      Piec znajduje się w pomieszczeniu przejściowym jest dopływ powietrza.
      Boje się przyblokować wyczystke żeby coś się niewydarzyło .
      Czy jakby do drzwi wyczyści za pomocą wywierconego dodatkowo otworu doprowadzić powietrze z zewnątrz ?

      A byłeś kiedyś przy piecu jak to się wydarzyło?
      Tak klapka wytrzyszczki po wystrzale leży blisko czy raczej dalej?

      Tak się zastanawiam czy nie następuje zapłon gazów/pyłu w momencie przejscia na pracę.
      Może masz za mało powietrza w nadzorze i materiał wydziela gazy które nie mogą się zapalić i przy przejściu na pracę następuje ich zapłon.
      Tu musiał by się ktoś obeznany w temacie wypowiedzieć.
      Ja pale pelletem i z groszkiem nie mam doświadczenia.

      Co do modyfikacji wytrzyszczki. Możesz wywiercic dziurę ale przyslonilbym ja jakąś klapką. Tak aby w czasie normalnej pracy na zaciagane było lewe powietrze a w czasie wystrzału mogła się swobodnie otworzyć.

      Najlepiej by było aby ci się osobiście udało zaobserwować taka sytuacje. Albo dać jakąś kamerkę z nagrywaniem dźwięku.

      Pozdrawiam

    • #73034
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Otwieranie wyczystki powoduje nagłe zapalenie się skumulowanych gazów w kotle. Świadczy to o problemach z poprawną praca komina – spaliny pozostają w kotle zamiast wydostać się przez komin na zewnątrz. Możliwe, że to tymczasowe zjawisko spowodowane nagrzewaniem się górnej części komina przez słońce – powstaje czop gorącego powietrza, który uniemożliwia naturalny wypływ spalin (spaliny maja niższą temperaturę niż komin w górnej części).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #73033
      Zienkrob
      Uczestnik

      Witam,

      Założony nowy wkład kominowy dł ok. 11m.
      Komin umiejscowiony wewnątrz budynku .
      Problem pojawia się tylko latem .
      Trochę się obawiam ,żeby nic się nie wydarzyło .
      Dzwoniłem wcześniej do serwisu ( znany temat ) kazali odsłonić na maksa przesłonę dmuchawy .
      Co mogłoby rozwiązać problem może założyć Nasadę Kominową Obrotową ?

      Pozdrawiam,

    • #73032
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,

      Założony nowy wkład kominowy dł ok. 11m.
      Komin umiejscowiony wewnątrz budynku .
      Problem pojawia się tylko latem .
      Trochę się obawiam ,żeby nic się nie wydarzyło .
      Dzwoniłem wcześniej do serwisu ( znany temat ) kazali odsłonić na maksa przesłonę dmuchawy .
      Co mogłoby rozwiązać problem może założyć Nasadę Kominową Obrotową ?

      Pozdrawiam,

      Zwiększenie przesłony dmuchawy ułatwi trochę przepływ powietrza ale nie wiem czy nie wpłynie negatywnie na spalanie.

      Co do nasady obrotowej.
      Dowiedz się czy do twojego pieca można ją zastosować. Czy nie zarosnie ci sadza i zatka komin.
      Może Strażak byłby ok ale wydaje mi się, że tu minimalny ruch powietrza nad kominem musiał by być aby to działało. Poza tym w sezonie grzewczym taka nasadka zwiększy ciąg w kominie co będzie miało wpływ na spalanie. Może uda się to wyregulowac ale nie ma pewności.

      Dużo Ci ten komin wystaje. Może dało by się go zaizolowac aby słońce nie nagrzewalo końcówki. No chyba, że jest już izolowany.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.