Q pellet gl 12 ustawienia

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q pellet gl 12 ustawienia

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72761
      Lemek1990
      Uczestnik

      Witam posiadam piec q pellet gl 12. Szukałem trochę w necie o ustawieniach optymalnych ale nie znalazlem .posiadam nowo wybudowany dom,ocieplony 120m kwadratowych .u góry 3 kaloryfery i troszkę podlogowki i na dole tylko podlogowka.za sterowanie odpowiada hi tronic 900.pelet (barlinek)mam przewazony i wynosi teraz 9.12kg/h.piec chodzi bez moich zmian i pali około 35kg na dobę-trochę dużo. W salonie 23 stopnie Celsiusza .Dlatego szukam optymalnych ustawień i 2 pytanie czy do tego zaworu afriso musi być siłownik bo ja nie posiadam .aa i na powrocie na moje mam bardzo niska temperature i nie moge osiagnac wyzszej (robilem na maksa temp ale to nic nie dalo )dolaczam pare zdjec . 20191013_122031.jpg 20191013_122045.jpg 20191013_122051.jpg 20191013_122127.jpg

    • #72766
      Markus
      Uczestnik

      Witam
      Tak na szybko. Czy dobrze rozumiem.
      Czyli są dwa obwody jeden na podłogowe, drugi na grzejniki. Ten na podlogowke ma zawór 3D ale bez siłownia. Na grzejniki idzie woda o temperaturze aktualnej kotła.
      Czy jest dodatkowa pompa tzw. Kotłowa, która na powrót przerzuca gorąca wodę z zasilania aby chronić powrót.
      Możesz coś więcej napisać o instalacji. I o ustawieniach kotła. Spalanie 35 kg to może zimą a i przy większej powierzchni.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #72765
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Na zdjęciach dokładnie nie widać ale z tego co da się wypatrzec wynika, ze są dwa obiegi.
      Jedzen z zaworem 3d. Drógi bezpośrednio wpiety do kotła. Do tego cwu.
      Nie widać rozdzielki na krótki obieg pieca.

      Lemek1990 g proszę spróbuj rozrysować twoja instalacje na kartce papieru i wrzuć zdjęcie.
      Piec ustaw według instrukcji, czyli wprowadź wydajność podajnika (9.12kg/h), ustaw moc pieca na 12kw I kaloryczność paliwa na 4.8kw. Nadmuchy musisz dobrać poprzez obserwacje płomienia. Ma być żółty i w miarę nie poszarpany.

      Spalanie na tym poziomie może wynikać z tego, ze jest to pierwszy sezon i trzeba wszystko nagrzać choć faktycznie jest to dużo.

      Sterujesz jakoś ogrzewaniem?
      Masz termostaty na kaloryferach. Jakiś termostat pokojowy?
      Masz czujnik temperatury zewnętrznej? Zastanów się czy nie kupić silownika do zaworu 3d aby utrzymywać stała temperaturę w jego obiegu.

    • #72764
      Lemek1990
      Uczestnik

      Witam.jutro na spokojnie sprubuje wszystko rozrysowac (A jest jakiś pomocniczy schemat itp?) I odpowiedzieć na resztę pytań

    • #72763
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam.jutro na spokojnie sprubuje wszystko rozrysowac (A jest jakiś pomocniczy schemat itp?) I odpowiedzieć na resztę pytań

      Przykladowe schematy instalacji możesz znaleźc na tej stronie https://www.heiztechnik.pl/schenaty-instalacji
      Albo możesz poszukać czegoś podobnego w google. Na przykład
      http://www.oszczedzanieprzezogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2016/02/schemat-kociol-na-paliwo-stale-z-kotlem-gazowym-z-wymiennikiem-ciepla.jpg

      Najlepiej sobie to rozrysować na kartce. Nie musi być pieknie. Wystarczy aby było zrozumiałe.

      A i ta kolumna co widać ją na zdjęciach to nie wymiennik ciepła tylko sprzęgło hydrauliczne.
      Nie powinieneś mieć na niego jakiejś izolacji?

      Także róry instalacji powiny być zaizolowane, zwłaszcza w miejscach montarzu czujników gdzie brak izolacji spowoduje przekłamywanie pomiarów.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.