Hit pellet sterownik pokojowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Hit pellet sterownik pokojowy

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #72695
   alvin
   Uczestnik

   Witam
   Posiadam pięć Hit Pellet moc 15kW że sterownikiem HT Tronic 900. Jak prawidłowo powinien być podłączony do sterownika pieca sterownik bezprzewodowy SALUS 091 FL/RF. Co i jak należy ustawić w sterowniku pieca żeby dobrze działał w połączeniu z termostatem pokojowym. Ogrzewanie podłogowe w całym domu oraz mieszanie wody zaworem 4 drożnym.

  • #72697
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć, sposób podłączenia termostatu pokojowego jest opisany w instrukcji sterownika na stronie 23. Podlaczasz go pod wejście I3 jako termostat pokojowy zaworu 1 natomiast jak go skonfigurować znajdziesz na stronie 16. Z tego co widzę musisz ustawić parametr „Termostat pokojowy mieszacza” chyba na tak oraz parametr „Obniżenie nastawy zaworu od termostatu” na ilość stopni obniżenia jak termostat osiągnie temperaturę zadana. Przy podłodze raczej obniża się o 1 – 2 stopni. Podłoga I tak będzie długo reagować na takie zmiany. Te parametru powinny być w menu serwisowym w ustawienia zaworu 1.
   Przy podłogówce nie należy wyłączać pompy zaworu gdyż czas reakcji podłogi jest duzy i po włączeniu pompy musiałbyś długo czekać na ponowne Ogrzanie domu.

   Instrukcje znajdziesz pod poniższym linkiem
   https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/Ht%20900%20Sensor.pdf

   Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.