Rura elastyczna między podajnikiem 1 a 2

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Rura elastyczna między podajnikiem 1 a 2

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72684
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Cześć
      Dziś odkryłem że rura elastyczna między podajnikiem nr 1 a 2 jest dziurawa już od jakiegoś czasu widziałem trochę pyłu na podłodze pod podajnikiem nr 1 myślałem że to przez nieszczelność między rura podajnika nr 1 a zbiornikiem ale dziś było na prawdę dużo i zacząłem dochodzić o co lata – jest dziura.
      Pytanie czy ktoś wymieniał rurę elastyczna – ile kosztuje?
      Po jakim czasie wymienialiście rura elastyczna?

    • #72694
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Według katalogu ta rurą kosztuje 123 zł plus przesyłka.

      https://heiztechnik.pl/dokumenty/CENNIK_CZ%C4%98%C5%9ACI_ZAMIENNYCH_PREV.pdf

      U mnie ta rurą wystarczy na dwa razy.
      Mam palnik pod pojemnikiem I potrzebuje tylko połowę a i sam sposób zamontowania palnika powoduje, że ta rurą praktycznie nie pracuje i się nie wyciera.

    • #72693
      Markus
      Uczestnik

      Witam

      Wymieniłem w sumie już dwie rury. Jedną u szwagra. Miała wypalone dziury. Przez jakiś czas nie był czyszczony palnik i płomień miał utrudnione wyjście z palnika. Rura miała ciemny kolor i przy otwarciu drzwiczek kotła dym wydobywał się przez nią.
      Drugą wymieniłem ostatnio u siebie podczas przeglądu serwisu HT (tego będącego nagrodą od firmy). Nie był przepalony, lecz miał takie pęknięcia w skrajnych oczkach. Pan Zbyszek z serwisu (pozdrawiam, bardzo profesjonalny przegląd) stwierdził że to że starości. Materiał stwardnial i skruszyl się. Oba przypadki wystapily w 4 sezonie grzania. Kosztu rury nie pamiętam bo kiedyś dostałem od instalatora kotła. Można zamówić w servisie HT.

      Pozdrawiam
      Markus

    • #72692
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Czekając na nową możesz stara srebrną taśmą naprawić.

      Ewentualnie zamontuj rurę odwrotnie tak aby do palnika szedł sprawny koniec rury.

      Inna opcja to odciąć uszkodzony kawałek a resztę dosztukowac po stronie podajnika 1 z rury pcv czy czego innego.

    • #72691
      Patrol
      Uczestnik

      2 lata temu brałem to: https://przewody-techniczne.pl/waz-odciagowy-pur-folia-ultra-lekka-fi-60-p-280.html
      wówczas kosztował 14,30 netto/metr

    • #72690
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      @Patrol
      Dzięki zamówiłem zobaczę co przyjdzie w serwisie podobno ponad 100 zł netto
      😉

    • #72689
      Patrol
      Uczestnik

      no problem, jak dotąd nic się z łącznikiem nie dzieje

    • #72688
      Jacek JJJ
      Uczestnik

      Patrol
      jeszcze raz dzięki zaoszczędziłem dzięki Tobie ponad 100 zł – rura przycięta i zamontowana wygląda jak oryginał!!!
      😉

    • #72687
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przy zakupie łącznika bardzo ważne jest aby był element antystatyczny i niepalny (powinien się topić). Sam wygląd i rozmiar nie jest wyznacznikiem do prawidłowego zakupu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #72686
      Patrol
      Uczestnik

      wszystko się zgadza, tj. klasa palności: V – II zgodnie z UL 94, trudnopalny i antyelektrostatyczny

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.