Nieudane rozpalanie, Qpellet GL

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Nieudane rozpalanie, Qpellet GL

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72653
      Grzegorz
      Uczestnik

      Witam

      Często pojawia się u mnie problem z rozpalaniem kotła, jak na złość głównie w nocy. Za każdym razem „kopiec” na palenisku wygląda niemalże identycznie. Zdjęcia dodaje w załączniku.

      Nie to żebym nie czyścił pieca, wszystkie te małe otworki są drożne. A za każdym razem w ramach „testu” podgarniałem tylko ten kopiec peletu bliżej grzałki, zamykałem piec bez zgarniania popiołu , klikałem start i rozpalanie następowało bez problemu.

      Jakie ustawienia mogę zmodyfikować aby spróbować rozwiącać problem. Nie ukrywam , że jest bardzo uciążliwy

      Pozdrawiam
      Grzegorz

    • #72657
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Często pojawia się u mnie problem z rozpalaniem kotła, jak na złość głównie w nocy. Za każdym razem „kopiec” na palenisku wygląda niemalże identycznie. Zdjęcia dodaje w załączniku.

      Nie to żebym nie czyścił pieca, wszystkie te małe otworki są drożne. A za każdym razem w ramach „testu” podgarniałem tylko ten kopiec peletu bliżej grzałki, zamykałem piec bez zgarniania popiołu , klikałem start i rozpalanie następowało bez problemu.

      Jakie ustawienia mogę zmodyfikować aby spróbować rozwiącać problem. Nie ukrywam , że jest bardzo uciążliwy

      Pozdrawiam
      Grzegorz

      Cześć,
      Możesz trochę zwiększyć dawkę paliwa do rozpalania oraz minimalnie zmniejszyć nadmuch przy rozpalaniu aby nie wiało zbyt intensywnie.

      Jak masz sterownik ht 900 to wiele nie zmienisz.
      Tam chyba nie zmienisz czasu rozpalania.

      Piec powinien podjąć parę prób rozpalania zanim rzuci alarm.

      Czy jak alarm zostanie podniesiony to chociaż trochę jest rozgrzany stosik?

      Ten Pellet to jest 6mm czy 8mm?

    • #72656
      Patrol
      Uczestnik

      patrząc na fotki to pelletu z nieudanych prób uzbierało się sporo, ale żadnego śladu rozpalania na nim nie widać – możesz usunąć zalegający pellet, całość porządnie wyczyścić, szczególnie w okolicy wylotu gdzie widać okopcenie i zrobić na sucho test grzałki (będzie wiadomo po wzroście temp. czy grzeje i czy nadmuch działa poprawnie)

    • #72655
      Grzegorz
      Uczestnik

      Problem rozwiązany po zmniejszeniu nawiewu przy rozpalaniu. Dziękuję za sugestie

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.