Daspell GL kw15- spalanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Daspell GL kw15- spalanie

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72496
      Kazikus
      Uczestnik

      Witam,
      Od września używam piec daspell gł 15kw, testowałem przeróżne paliwa, ostatecznie jestem na lavie. Martwi mnie jednak popiół, nie wiem czy tak powinien wyglądać(załączam zdjecia).
      Ogrzewam parter domu jednorodzinnego 80m2, góra jest nie ogrzewana, odgrodzona ścianą ze styropianem. Dom przedwojenny bez ocieplenia, okna plastikowe. Spalanie wychodzi około 22-24kg/24h. Piec działa z termostatem pokojowym, pracuje około 30min i pozostaje w postoju na 1-1,5h.

      Nastawa temp. Pieca- 70st.
      Temp zaworu- 50st.
      Moc Max.- 13,5kw
      Moc Minimalna- 5,6kw
      Histereza- 15st.
      Nadmuch max- 20%
      Nadmuchu min.- 14%
      Zakres modulacji mocy 10st

      Proszę tylko o info czy wszystko jest ok czy powinienem coś zmienić.

    • #72500
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam,
      Od września używam piec daspell gł 15kw, testowałem przeróżne paliwa, ostatecznie jestem na lavie. Martwi mnie jednak popiół, nie wiem czy tak powinien wyglądać(załączam zdjecia).
      Ogrzewam parter domu jednorodzinnego 80m2, góra jest nie ogrzewana, odgrodzona ścianą ze styropianem. Dom przedwojenny bez ocieplenia, okna plastikowe. Spalanie wychodzi około 22-24kg/24h. Piec działa z termostatem pokojowym, pracuje około 30min i pozostaje w postoju na 1-1,5h.

      Nastawa temp. Pieca- 70st.
      Temp zaworu- 50st.
      Moc Max.- 13,5kw
      Moc Minimalna- 5,6kw
      Histereza- 15st.
      Nadmuch max- 20%
      Nadmuchu min.- 14%
      Zakres modulacji mocy 10st

      Proszę tylko o info czy wszystko jest ok czy powinienem coś zmienić.

      Cześć,
      Na zdjęciach widać niedopalony kawałki oraz wyrzucanie większych kawałków w czasie pracy palnika.
      Takie coś dzieje się przy zbyt dużym nadmuchu.

      Testowo zmniejszyłbym dadmuch max o 1 – 2%.
      Reszty bym obecnie nie ruszał.

    • #72499
      Przemek
      Uczestnik

      Hmm zastanawia mnie jedno jak to jest zrobione że możesz ustawić 14% nadmuchu na mocy minimalnej.
      U mnie minimum jakie mogenustawic to 28% i nawet w ustawieniach serwisowych nie mogę tego zmienić.

    • #72498
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Kazikus zdejmij osłonę palnika i przymknij przysłonę dmuchawy o połowę.

      iFreakZz masz sterownik Plum i dlatego zakres minimalnego obniżenia dmuchawy to 28%. W sterownikach Brager próg minimalny jest niżej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.