Grzanie CWU , kolejne rozpalanie po podgrzaniu wody

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Grzanie CWU , kolejne rozpalanie po podgrzaniu wody

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72448
      Grzegorz
      Uczestnik

      Witam
      Zauważyłem problem przy użytkowaniu pieca QPELLET GL 20kW. Mianowicie w trybie LATO przy spadku temperatury na CWU poniżej temperatury zadanej pomniejszonej o histerezę następuje rozpalenie i podgrzanie CWU. Temperatura zadana u mnie to 47 oC. Piec rozgrzewa CWU powiedzmy do 36 oC, następnie wygaszanie , a temperatura powoli rośnie i osiąga ok 48 oC. Do tego momentu wszystko wygląda prawidłowo. 

      Potem z nieznanych mi przyczyn rozpoczyna się ponowne rozpalanie pieca ( przy temperaturze CWU równej temperaturze zadanej = 47 oC ) , piec nagrzewa się do temperatury 55 oC po czym następuje jego wygaszenie i przełączenie w tryb postoju.

      Co może być przyczyną takiego zachowania pieca. W załączniku zdjęcia przedstawiające chwilę po rozpoczęciu procesu powtórnego rozpalania

      Z góry dziękuję i pozdrawiam

      Attachments:
    • #72452
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zrób zdjęcie okna z wersją programu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #72451
      Grzegorz
      Uczestnik

      Zdjęcie w załączniku. Powyższa sytuacja nie jest regułą, nie jestem w stanie określić co na to wpływa.

      Attachments:
    • #72450
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdziliśmy tę wersję softu i nie wykazała takiej anomalii.

      Proszę napisać mail na serwis@heiztechnik.pl z prośbą o wykonanie usługi aktualizacji softu – zaktualizujemy profilaktycznie sterownik do najnowszej wersji. W mailu proszę napisać dokładny adres z kodem pocztowym, numer telefonu i dopisek „Temat z forum – aktualizacja”.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.