Ht one 11kw temperatura załączenia pomp

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Ht one 11kw temperatura załączenia pomp

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72403

      Witam. W ustawieniach fabrycznych kotła temperatura załączenia pomp jest ustawiona na 50 stopni a pompy wyłączają się przy 45 stopniach. Zauważyłem że po załączeniu się termostatu pokojowego zimna woda z grzejników szybko wychładza kocioł i pracuje on dość długo w niskim zakresie temperatur tzn włącza i wyłącza pompy w zakresie 45_50 stopni. Czy nie lepszym rozwiązaniem było by podniesienie temperatury załączenia pomp powyżej 55 stopni kiedy to kocioł zaczyna się rozpalać,co poskutkowało by szybszym osiągnięciem temperatury zadanej na zawórze (grzejnikach). Oczywiście zdaję sobie sprawę że korzystnie jest kiedy kocioł pracuje w sposób ciągły jednak przy obecnych temperaturach na zewnątrz współpraca pogodówki z termostatem pokojowym jest bardziej komfortowa. Osobiście uważam że opcja obniżenia temperatury od termostatu pokojowego jest mniej ekonomiczna ponieważ pompy pracują stale i kocioł częściej się załącza. Wyłączenie pompy od termostatu skutkuje dłuższymi przestojami kotła , jednak ciekaw jestem zdania ekspertów lub innych użytkowników odnośnie temperatury załączania pomp uważam że przy podłogówce temperatury 50_45 były by może uzasadnione jednak przy układzie z samymi grzejnikami wydaje mi się że temperatura załączenia pomp powinna być wyższa żeby szybciej nagrzać wodę w układzie. Teraz mam ustawione na pogodówce około 40 stopni jednak przy większych mrozach zachodzi obawa że kocioł będzie dość długo pracował żeby nagrzać wodę w grzejnikach. Czekam na opinię. 

      Pozdrawiam. 

    • #72405
      SERWIS1
      Opiekun forum

      witam

      Możesz podnieść temperaturę załączenia pomp na 55 stopni C co spowoduje że kocioł nie będzie się tak wychładzał.
      Wyłączanie się kotła poprzez wyłączenie pompy od termostatu nie oznacza mniejszego zużycia paliwa, ponieważ po odpaleniu kocioł dłużej pracuje na pełnej mocy. W przypadku, gdy termostat obniża nastawę na zaworze mieszającym kocioł dłużej pracuje w mocy pośredniej lub minimalnej. Zużycie paliwa jest odzwierciedleniem ilości energii pobranej przez budynek więc w obu przypadkach spalanie będzie podobne.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.