Kocioł RED EKO GL 20 KW

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł RED EKO GL 20 KW

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72347

      Witam, posiadam Kociol RED EKO GL 20 KW ze sterownikiem HT Tronic 900 Touch, użytkuję go od marca 2020r., bez większych problemów jak do tej pory. Od wczoraj bardzo wzrosła mi temperatura CWU, i w dniu dzisiejszym włączył się alarm – przegrzanie zasobnika CWU, temperatura 71 stopni. Zadana jest 50. Jaka może być przyczyna?
      Ponadto proszę o pomoc w doborze ustawień, w chwili obecnej mam nastepujące ustawienia:

      Ustawienia zaworu 1:
      Tryb pracy zaworu mieszającego: normalny grzejnikowy
      czas pełnego otwarcia zaworu: 140 sec

      Ustawienia palnika:
      Tryb pracy palnika: standard
      Przerwa podawania paliwa dla pracy 10 s: 58 sec
      Wydajność dmuchawy: 23%
      Przerwa podawania w podtrzymaniu: 18 min
      Wzrost obrotów dmuchawy: 4%
      Czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu: 10 sec
      Czas przesypu paliwa w trybie awaryjnym: 7 min
      Rodzaj paliwa: Ekogroszek 25 MJ

      Ustawienia kotla
      Histereza kotła: 2 stopnie
      Maksymalna temp. kotła: 85 stopni
      Temperatura wyłączenia kotła 35 stopni
      Temperatura załączenia pomp: 45 stopni
      czas podłączenia pompy CO: o min
      Zakres modulacji mocy 3 stopnie

      Szczelina ustawiona na 1,5 cm

      Kocioł ustawiony jest na zalecane przez producenta 65 stopni.

      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam

    • #72356
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czy kocioł po osiągnięciu temperatury zadanej przebija nastawioną temperaturę? Jeżeli tak to zwiększ parametr: „Przerwa podawania w podtrzymaniu: 18 min” na 25 min (maksymalnie na 30 min).

      Należałoby zaobserwować jaka w momencie wysokiej temperatury na CWU jest temperatura kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #72355

      Właśnie bardzo często się to dzieje, że pomimo zadanej temperatury 65 stopni kocioł przebija tą temperaturę, dzieje się to głównie przy trybie letnim i bardzo często temperatura dochodzi do 80 stopni. Zmieniłem przerwę podawania w podtrzymaniu z 18 na 25 minut i na razie faktycznie ta temperatura nie przebija zadanej. Zmieniłem tez zadaną temperaturę z 65 stopni na 60 (nie wiem czy dobrze?). Na razie jest wszystko ok. Jeśli chodzi o ten alarm przegrzania CWU, to wygasiłem piec, po kilku godzinach odpaliłem ponownie i wszystko się wyrównało.

    • #72354
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Temperatury nie warto obniżać poniżej 65 stopni C, ponieważ może wpływać to na żywotność kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #72353
      SERWIS
      Uczestnik

      Wbrew pozorom, im wyższa temperatura kotła tym większe są oszczędności. Oczywiście nieznacznie, o kilka stopni wzrośnie temperatura spalin, ale znacznie poprawi się jakość spalania, co w efekcie daje wyższą sprawność i mniejsze zużycie paliwa.

    • #72352

      Witam. Kilka dni temu zasypałem podajnik innym ekogroszkiem o parametrze 28 mj. Wcześniej miałem 25 mj. I od kilku dni dziwny zapach unosi się z kotłowni przypominający spalony plastik. Dziś już zapach był bardzo mocny, nie do wytrzymania i że zbiornika unosi się dym. Na razie go wygasiłem i spróbuję go wyczyścić. Co może być przyczyną? 

    • #72351
      SERWIS
      Uczestnik

      Niestety tak to jest z kalorycznymi węglami. Weź go do dłoni i zobacz, że jest jakby tłusty. Trzeba wysokiej temperatury żeby to dopalić. Musisz albo zmniejszyć podawanie o jakieś 10% albo zwiększyć ilość powietrza.

    • #72350

      Zmniejszyłem podawanie na 60 sekund (było 55) i dmuchawę dałem na 23 %. Przy zmianie węgla dałem też w ustawieniach rodzaj eko groszku na 28 mj. Czyli taki jaki obecnie stosuje. Teraz nie wiem czy pomimo tego że jest 28 to w ustawieniach dać na 25? 
      Zabrałem się za czyszczenie kotła i byłem w szoku, po raz pierwszy był tak zabrudzony, a jakis czas temu zaglądałem i było jeszcze ok.

    • #72349
      SERWIS
      Uczestnik

      W automatyce masz włączony tryb pracy STANDARD, więc kaloryczność nie ma tu znaczenia.
      A czy próbowałeś prowadzić ten kocioł w trybie pracy automatycznym, czyli w HT Logic? W tym programie wszystkie parametry dobierają się automatycznie. Ustawiasz kaloryczność paliwa i oczekiwaną moc maksymalną, a cała charakterystyka jest zasysana z programu. W tym momencie jeżeli dalej byłyby takie kalafiory to robisz korektę nadmuch w gorę o klika procent i powinno się wszystko unormować.
      Na tę chwilę niech popracuje na Twoich ustawieniach, lecz mimo wszystko warto byłoby wypróbować tryb autoregulacji.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.