Jak uruchomic Termostat

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jak uruchomic Termostat

  • Ten temat ma 1 odpowiedź i 0 odpowiedzi.
Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72338
      Rafał Jereczek
      Uczestnik

      Witam mam kilka pytań, posiadam piec Q Pellet GL sterowni ht tronic 900 i panel pokojowy ht tronic rooms przewodowy.

      1. Pomimo tego ze mam uruchomione panel jako termostat  piec pracuje według histerezy, temperatura w pokoju jest wyższa o 3 stopnie niż zadana na termostacie a piec włącza się po obniżeniu temperatury z 70 (TK) do 55 (histereza 15 stopni)
      na sterowniku pieca w menu serwisowym mam uruchomione termostat zaworu mieszającego 1
      i dalej tez załączony termostat zaworu mieszającego 1
      na panelu w pokoju tez uruchomione termostat obiegu zawór mieszający 1,

      Na sterowniku pieca przy temperaturze zaworu jest literka T jak sadze informacja ze sterowany przez termostat.
      tylko czemu piec się załącza skoro temperatura  w pokoju jest wyższa niż zdana?

      Jedyne co mnie zastanawia i być może jest przyczyna instalator pieca przy panelu pokojowym ma inaczej podłączone kable niż  w instrukcji
      kabel był kupiony w sklepie komputerowym ale nie wiem czy był scrosowany czy nie, ale czy gdyby miał źle podłączone to czy panel działałby normalnie oraz pokazywał parametry pieca?

      2.i czy idzie ustawić sterownik tak żeby w nocy piec nie załączał się do grzania wody cwu? bojler jest ocieplony ale jest na strychu nieocieplonym, i w nocy piec raz czasem 2 potrafi się załączyć  , nie potrzebnie. bo widzę ze do podłogówki idzie na panelu w pokojowym ustawić program czasowy ale do cwu  nie ma takiej opcji.

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.