CWU różnica między temp zadaną a rzeczywistą.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem CWU różnica między temp zadaną a rzeczywistą.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72306
      mysiul
      Uczestnik

      Witam 
      Mam problem w ustawieniem temperatury ciepłej wody, temp zadana 70 stopni, a podgrzewa do 45-50 i odłącza się pompa CWU. 
      Gdzie szukać przyczyny problemu ?  

    • #72314
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam 
      Mam problem w ustawieniem temperatury ciepłej wody, temp zadana 70 stopni, a podgrzewa do 45-50 i odłącza się pompa CWU. 
      Gdzie szukać przyczyny problemu ?  

      Jaka masz temperaturę zadana pieca? 

      Inna sprawa to to, że 70 stopni na cwu to dość dużo. 
      Masz jakieś podmieszanie aby nie oparzyć domowników? 

    • #72313
      SERWIS
      Uczestnik

      Jaka jest w tym czasie temperatura wody kotłowej?

    • #72312
      mysiul
      Uczestnik

      Zwiększyłem temperaturę z 60 na 65 i już jest lepiej, ale temp wody cwu dalej jest niestabilna: zadana 60, a krazy w przedziale 43-50. 

    • #72311
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Zwiększyłem temperaturę z 60 na 65 i już jest lepiej, ale temp wody cwu dalej jest niestabilna: zadana 60, a krazy w przedziale 43-50. 

      Czekaj. Ty mając zadana na piecu 60 stopni chciałeś osiągnąć 70 stopni w cwu? 

      Weź ustaw zalecane 70 stopni na piecu i wtedy powinien osiągnąć 60 na cwu. 
      Temperatura pieca od pewnego momentu pracy będzie szybciej rosła niż temperatura cwu więc piec skończy pracę przed osiągnięciem zadanej cwu. 

      U mnie przy zadanej 49 stopni piec kończył pracę na 62 stopniach. 

      Pamiętaj, że przy tak wysokich temperarurach wody zaczyna się wytrącać kamień. Ważne aby kontrolować anode w pojemniku aby nie doszło do uszkodzenia zbiornika. 

    • #72310
      mysiul
      Uczestnik

      Hahaha,

      To jaka jest zalecana temp cwu ? 50 ? 

    • #72309
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Hahaha,

      To jaka jest zalecana temp cwu ? 50 ? 

      70 stopni to temperatura używana do dezynfekcji zasobnika cwu. 

      Ja mam ustawione 52, ale to jest bardziej kwestia waszych upodobań. 
      Pojemnik 150l ogrzany do 52 stopni powinien spokojnie wystarczyć  dla 3 – 4 osobowej rodziny na kompiel. Choć rlto jest kwestia indywidualnych upodobań. 

      Ustaw powiedzmy 52 stopnie i sprawdź czy Ci to wystarczy. 

      Mi pojemnik 300l wystarczał na 2 dni. 
      Teraz mam panele fotowoltaiczne I grzałkę więc przestałem grzać cwu za pomocą pieca. 

    • #72308
      Patrol
      Uczestnik

      Hahaha,

      To jaka jest zalecana temp cwu ? 50 ? 

      A co w tym śmiesznego? Jak oparzysz domowników to już nie będzie haha. Walnij na siebie 60st. pod prysznicem to zobaczysz jak jest wesoło, nie wspominając o 70st.. 

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.