HT DasPell GL 20 kw

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT DasPell GL 20 kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72268
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      Witam. Ostatnio zauważyłem, że w moim piecu teraz przy takiej temperaturze na dworze piec standardowo zaczyna zwalniać obroty powyżej 60 stopni żeby spokojnie osiągnąć zadane 70 i tak się działo gdy na dworze było ciepłej a teraz dochodzi do około 67 i temp zaczyna spadać więc piec na nowo się rozpędza do pracy maxymalnej, tak się dzieje podczas gdy pompa CO jest załączaczona gdy się wyłącza pięć chodzi normalnie. I teraz pytanie czy tak piec może chodzić? Czy jego zadaniem jest się rozpalenie i wyłączenie?   Dodam że na zaworze maialem przy plus 10 – 50 stopni a przy minus 10 mam 65 stopni  i tak się działo aktualnie wyłączyłem pogodowy czujnik i CO mam ustawione na 55 stopni 

    • #72272
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam. Ostatnio zauważyłem, że w moim piecu teraz przy takiej temperaturze na dworze piec standardowo zaczyna zwalniać obroty powyżej 60 stopni żeby spokojnie osiągnąć zadane 70 i tak się działo gdy na dworze było ciepłej a teraz dochodzi do około 67 i temp zaczyna spadać więc piec na nowo się rozpędza do pracy maxymalnej, tak się dzieje podczas gdy pompa CO jest załączaczona gdy się wyłącza pięć chodzi normalnie. I teraz pytanie czy tak piec może chodzić? Czy jego zadaniem jest się rozpalenie i wyłączenie?   Dodam że na zaworze maialem przy plus 10 – 50 stopni a przy minus 10 mam 65 stopni  i tak się działo aktualnie wyłączyłem pogodowy czujnik i CO mam ustawione na 55 stopni 

      Cześć,
      To jest jak najbardziej poprawne zachowanie a nawet pożądane.
      Idealnie piec powinien się rozpalić i chodzić sobie spokojnie przez dłuższy czas a potem wygasić się na czyszczenie.

      Takie zachowanie pieca oznacza, że w danym momencie moc na której pracuje jest nie wystarczająca aby pokryć zapotrzebowanie ciepło twojego domu. 
      Przy wejściu na wyższą moc ma jej za dużo więc temperatura pieca rośnie.

      Pozdrawiam

    • #72271
      Tomasz Kaczmarek
      Uczestnik

      Tak myślałem, bo podczas gdy piec osiągał temp zadana i spadał i rozpalał się na nowo  a pompa CO chodziła to temp spadała aż do 45 stopni co powodowało że na grzejniki nie dawało zadanego 55 tylko 45 . A czemu jeszcze z dwa tygodnie temu się tak nie robiło zależne to jest od watnkuow pogodowych?
       

    • #72270
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Tak myślałem, bo podczas gdy piec osiągał temp zadana i spadał i rozpalał się na nowo  a pompa CO chodziła to temp spadała aż do 45 stopni co powodowało że na grzejniki nie dawało zadanego 55 tylko 45 . A czemu jeszcze z dwa tygodnie temu się tak nie robiło zależne to jest od watnkuow pogodowych?
       

      Tak, pogoda plus bieżące zapotrzebowanie na ciepło.
      Jak piec pracuje z zadaną 70 stopni i histerezą 15 stopni to nie ma możliwości aby przy rozpalaniu utrzymać pożądane 55 stopni idące na kaloryfery.
      To jest chwilowe więc jak ci nie przeszkadza to zostaw.
      Jak jednaj ci przeszkadza to możesz podnieść zadaną pieca na 75 stopni i zamiast 45 dostaniesz 50 stopni.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.