HT ONE 11KW pełna wersja – schemat podłączenia 100% podłogówki

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT ONE 11KW pełna wersja – schemat podłączenia 100% podłogówki

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #72207
   krzysiek808
   Uczestnik

   Witam.
   Czy w pełnej wersji kotła HT ONE 11KW taki schemat podłączenia podłogówki będzie prawidłowy czy jednak trzeba wpiąć przed pompki sprzęgło, żeby nie kolidowały z układem wbudowanym w kocioł?
   Kocioł będzie napędzał 2*750mb podłogówki fi 16mm.
   Planowane jest wpięcie w układ samoregulujących się pompek – 2*45W więc rozumiem, że obie mogą być podpięte pod sterownik kotła, gdzie wg instrukcji max obciążenie to 1A.
   Rozdzielacze są bez wbudowanych pompek (coś jak na moim schemacie).
   Rozumiem, że dolny obieg CO zaślepiam w moim rozwiązaniu?
   Kocioł chcę sterować bezprzewodowym regulatorem pokojowym producenta kotła, żeby mieć 100% pewności, że nic nie będzie się ze sobą gryzło.

   Szukałem w sieci odpowiedzi na moje pytanie, ale wiele schematów odnosi się do kotłów bez wbudowanego osprzętu, więc mój post powinien przydać się w przyszłości wielu osobom.

   Proszę o wyrozumiałość, bo kończę budowę domu metodą gospodarczą i został mi do podłączenia tylko kocioł, który zaraz po świętach chcę zamówić, a po przeanalizowaniu wielu for wydaje mi się, że HT ONE będzie bardzo dobrym wyborem do małej kotłowni.

  • #72216
   SERWIS
   Uczestnik

   Porozmawiaj z instalatorem, bo może się okazać, że wcale te dwie pompy nie są potrzebne. Wyjście, pod które chcesz podłączyć podłogówkę posiada już pompę, tzw. sześćdziesiątkę i powinna ona wystarczyć na takie dwa rozdzielacze.

  • #72215
   krzysiek808
   Uczestnik

   Dziękuję za odpowiedź – fajnie gdyby ta fabryczna pompa dała radę 🙂
   A proszę mi powiedzieć – ta pompa sama się reguluje jeśli chodzi o wydajność czy trzeba ją fizycznie przełączyć na optymalny bieg?

  • #72214
   SERWIS
   Uczestnik

   Jest to pompa elektroniczna i standardowo jest ustawiona na maksymalną moc, tak mi się wydaje.

  • #72213
   krzysiek808
   Uczestnik

   Wracam jeszcze z jednym pytaniem – znalazłem na forum.info-ogrzewanie.pl, informację iż kocioł posiada naczynko 12l i wg działu Waszego technicznego wystarcza do 200l wody wliczając w to pojemność kotła.
   W moim przypadku w same rurki od podłogówki wchodzi 170l + kocioł wg katalogu 32l + CWU pewnie koło 20l, więc wyjdzie koło 220l. Czy w tym przypadku zakładając, że będzie to niskotemperaturowa instalacja (na podłogę pójdzie pewnie nie wiecej niż 35+40 stopni) to czy takie naczynko da radę?
   Rozumiem, że zabezpieczeniem jest tutaj zawór, który w przypadku wzrostu ciśnienia zareaguje i nic się nie stanie, a mi zostanie po prostu dołożyć ew zewnętrzny zbiorniczek?

   Aaaa, i czy zderzają się kłopoty z zawieszaniem się wyświetlacza?

   PS. Jestem pod wrażeniem jakości obsługi na forach – chyba jedyna firma, która nie ma wywalone na klientów po sprzedaży produktu. Podziwiam i tak trzymać.

  • #72212
   Patrol
   Uczestnik

   nie wiem czy nie łapiesz się już na 18L, ale możesz skorzystać z kalkulatora: http://www.reflex-pro.de/pl-PL/Default.aspx

  • #72211
   krzysiek808
   Uczestnik

   Fajny kalkulator 🙂
   To dla 220l przy temperaturze 85 stopni (czyli max technologiczny dla tego kotła) wychodzi przyrost cieczy w ilości 3,2% co daje 7l.

  • #72210
   SERWIS
   Uczestnik

   Wydawać by się mogło, że powinno wystarczyć. Sugeruję, abyś został przy tym jednym oryginalnym naczyniu i dopiero jak zauważysz, że czasami zawór bezpieczeństwa zaczyna lekko sikać, to będzie powód do dołożenia jeszcze jednego naczynia.

  • #72209
   krzysiek808
   Uczestnik

   Tak też zrobię. Zamówiłem dziś kocioł i jak dotrze będę działał 🙂

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.