HT ONE 11KW pełna wersja – schemat podłączenia 100% podłogówki

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT ONE 11KW pełna wersja – schemat podłączenia 100% podłogówki

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72207
      krzysiek808
      Uczestnik

      Witam.
      Czy w pełnej wersji kotła HT ONE 11KW taki schemat podłączenia podłogówki będzie prawidłowy czy jednak trzeba wpiąć przed pompki sprzęgło, żeby nie kolidowały z układem wbudowanym w kocioł?
      Kocioł będzie napędzał 2*750mb podłogówki fi 16mm.
      Planowane jest wpięcie w układ samoregulujących się pompek – 2*45W więc rozumiem, że obie mogą być podpięte pod sterownik kotła, gdzie wg instrukcji max obciążenie to 1A.
      Rozdzielacze są bez wbudowanych pompek (coś jak na moim schemacie).
      Rozumiem, że dolny obieg CO zaślepiam w moim rozwiązaniu?
      Kocioł chcę sterować bezprzewodowym regulatorem pokojowym producenta kotła, żeby mieć 100% pewności, że nic nie będzie się ze sobą gryzło.

      Szukałem w sieci odpowiedzi na moje pytanie, ale wiele schematów odnosi się do kotłów bez wbudowanego osprzętu, więc mój post powinien przydać się w przyszłości wielu osobom.

      Proszę o wyrozumiałość, bo kończę budowę domu metodą gospodarczą i został mi do podłączenia tylko kocioł, który zaraz po świętach chcę zamówić, a po przeanalizowaniu wielu for wydaje mi się, że HT ONE będzie bardzo dobrym wyborem do małej kotłowni.

    • #72216
      SERWIS
      Uczestnik

      Porozmawiaj z instalatorem, bo może się okazać, że wcale te dwie pompy nie są potrzebne. Wyjście, pod które chcesz podłączyć podłogówkę posiada już pompę, tzw. sześćdziesiątkę i powinna ona wystarczyć na takie dwa rozdzielacze.

    • #72215
      krzysiek808
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź – fajnie gdyby ta fabryczna pompa dała radę 🙂
      A proszę mi powiedzieć – ta pompa sama się reguluje jeśli chodzi o wydajność czy trzeba ją fizycznie przełączyć na optymalny bieg?

    • #72214
      SERWIS
      Uczestnik

      Jest to pompa elektroniczna i standardowo jest ustawiona na maksymalną moc, tak mi się wydaje.

    • #72213
      krzysiek808
      Uczestnik

      Wracam jeszcze z jednym pytaniem – znalazłem na forum.info-ogrzewanie.pl, informację iż kocioł posiada naczynko 12l i wg działu Waszego technicznego wystarcza do 200l wody wliczając w to pojemność kotła.
      W moim przypadku w same rurki od podłogówki wchodzi 170l + kocioł wg katalogu 32l + CWU pewnie koło 20l, więc wyjdzie koło 220l. Czy w tym przypadku zakładając, że będzie to niskotemperaturowa instalacja (na podłogę pójdzie pewnie nie wiecej niż 35+40 stopni) to czy takie naczynko da radę?
      Rozumiem, że zabezpieczeniem jest tutaj zawór, który w przypadku wzrostu ciśnienia zareaguje i nic się nie stanie, a mi zostanie po prostu dołożyć ew zewnętrzny zbiorniczek?

      Aaaa, i czy zderzają się kłopoty z zawieszaniem się wyświetlacza?

      PS. Jestem pod wrażeniem jakości obsługi na forach – chyba jedyna firma, która nie ma wywalone na klientów po sprzedaży produktu. Podziwiam i tak trzymać.

    • #72212
      Patrol
      Uczestnik

      nie wiem czy nie łapiesz się już na 18L, ale możesz skorzystać z kalkulatora: http://www.reflex-pro.de/pl-PL/Default.aspx

    • #72211
      krzysiek808
      Uczestnik

      Fajny kalkulator 🙂
      To dla 220l przy temperaturze 85 stopni (czyli max technologiczny dla tego kotła) wychodzi przyrost cieczy w ilości 3,2% co daje 7l.

    • #72210
      SERWIS
      Uczestnik

      Wydawać by się mogło, że powinno wystarczyć. Sugeruję, abyś został przy tym jednym oryginalnym naczyniu i dopiero jak zauważysz, że czasami zawór bezpieczeństwa zaczyna lekko sikać, to będzie powód do dołożenia jeszcze jednego naczynia.

    • #72209
      krzysiek808
      Uczestnik

      Tak też zrobię. Zamówiłem dziś kocioł i jak dotrze będę działał 🙂

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.