Analiza spalania w HT tronic 700

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Analiza spalania w HT tronic 700

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #72155
   Robert Sarnowski
   Uczestnik

   Moje pytanie dotyczy  sterownika HT tronic 700. Czy jest w nim gdzieś możliwość analizy pracy kotła, ilości spalonego ekogroszku i podobnych parametrów? W sterownikach Techa jest taka możliwość. Czy HT tronic 700 to ma?

  • #72162
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Obecnie sterownik ten nie zapisuje parametrów pracy takich jak ilość zużytego paliwa jednakże funkcja archiwizowania danych będzie w niedługim czasie wdrażana do realizacji.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #72161
   Robert Sarnowski
   Uczestnik

   Witam.

   Wrócę do wątku. 2 miesiące temu odpowiedź z serwisu, że w niedługim czasie opcja archiwizacji będzie wdrażana. Minęły 2 miesiące. Kiedy można spodziewać się tego „niedługiego czasu”? Rozumiem, że będzie to wiązało się z aktualizacją sterownika. W jaki sposób to będzie realizowane? Bo nie wyobrażam sobie, że do każdego kotła będzie jeździł serwisant.

   Proszę o informację.

  • #72160
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Nie mam jeszcze potwierdzonej wersji aktualizacji (prawdopodobnie będzie to w marcu 2021).

   Każda aktualizacja musi zostać wgrana do sterownika poprzez serwisanta więc można ją uzyskać np. podczas wykonywania corocznego przeglądu kotła. Przegląd kotła warto zamówić pomiędzy 1 kwietnia a 31 sierpnia, ponieważ w tym czasie można uzyskać zniżkę na usługę (wg. cennika).

   Pozdrawiam

   Serwis Heiztechnik

  • #72159
   Robert Sarnowski
   Uczestnik

   Witam.

   Widzę na stronie, że przy opisie mojego kotła Q EKO GL mówi się o HT Logic III. Czy to znaczy, że oprogramowanie sterownika HT tronic 700 już się zmieniło?

    

  • #72158
   Sławomir
   Uczestnik

   Witam,

   czy coś ruszyło się w temacie oprogramowania i analizy spalania?
   Czym różni się HT Logic 2 od 3. Nigdzie nie ma danych jak moduluje moc HT Logic 2. tryb standard ma 2 stopnie mocy 30% i 100%.

   czy HT Logic 2 lub 3 ma więcej stopni mocy?
   Proszę o odpowiedz na forum.

  • #72157
   SERWIS
   Uczestnik

   Formalnie HT Logic 3 ma wpisaną pełną charakterystykę dla zakresu mocy pomiędzy 30 a 100%. Za każdą zmianą wartości temperatury o jeden stopień zmienia się ilość podawanego paliwa.

   Podając parametry kaloryczności paliwa i wpisując wartość mocy maksymalnej kreślisz krzywą, według której podajnik będzie podawał właściwą ilość paliwa dla osiągnięcia zadanej mocy.

   Oczywiście jest jeszcze kwestia powietrza, która też ma swoje oparcie w charakterystyce.

   Jednak w związku z różnymi systemami i jakościami kanałów spalinowych i układów napowietrzania kotłowni konieczne jest czasami dokonanie korekty mocy nadmuch na podstawie oględzin paleniska, produktów spalania i barwy wymiennika.

   Ułatwieniem w regulacji może być moduł OPS, który przy wykorzystaniu sondy lambda jest w stanie przełożyć to na automatyczne dostosowanie ilości powietrza do wpisanej charakterystyki jakości spalin.

    

   Mam nadzieję że nie za bardzo nagmatwałem 😉

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.