HT Q EKO GL – nie dobija zadanej

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT Q EKO GL – nie dobija zadanej

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72067
      Jakub Nazwisko
      Uczestnik

      Witam. Mam problem z piecem Q EKO GL 20KW, wcześniej paliłem w trybie Standardowym, nie było problemu, ale dużo sadzy. Spróbowałem HT-Logic i zaczynają się problemy. Piec nie dobija do zadanej temp 65c. Dogrzeje bojler, temp spada na 56c i nie chce go podbić, pracuje na mocy minimalnej mocy i trzyma stałe 56c, nie chce osiągnąć zadanej temp. Już nawet dałem korekty mocy 120%, nic to nie daje. Przesłona na 1cm. Dmuchawa WPA 07. Histerezę mam na 1c, A histerezę mocy min, również na 1c.  W czym jest problem ? 

    • #72070
      MikiMiki
      Uczestnik

      witam , u mnie smiga na ht logic idealnie , jakiej kalorycznosci masz eko groszek?  jak zrobiona instalacjia zaowry mieszajace? jaka temp powrotu? pozdrawiam

    • #72069
      SERWIS
      Uczestnik

      Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło i od ustawionych parametrów.
      Jaką kaloryczność paliwa wpisałeś do regulatora?
      Kocioł w trybie HT Logic pracuje z modulacją i w tym momencie, jeśli występuję zapotrzebowanie na ciepło w wysokości około, załóżmy 70% mocy kotła, to kocioł stabilizuje się w zakresie modulacji i pracuje z taką mocą w trybie ciągłym, z temperaturą kilka stopni poniżej zadanej. Jeśli dochodzi i przekracza temperaturę zadaną, to znaczy ze zapotrzebowanie na ciepło jest niższe niż minimalna moc kotła.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.