częste rozpalanie HT DasPell 20kW Ht tronic 850

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem częste rozpalanie HT DasPell 20kW Ht tronic 850

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72007

      witam
      Piec jak w tytule czesto rozpala sie i wygasza. Jakie ustawienia zmienic aby kocioł dłuzej pracował bez wygaszania? Moje ustawienia:
      tem. zadana 70 st C
      histereza – 15 st. C
      H1 – 10 st
      H2 – 14 st.
      max praca podajnika 5,5s
      max nadmuch 36%
      śred. praca podajnika 3,8s
      śred. nadmuch 33%
      min. praca podajnika 2,6s 
      min. nadmuch 29%

    • #72013
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      witam
      Piec jak w tytule czesto rozpala sie i wygasza. Jakie ustawienia zmienic aby kocioł dłuzej pracował bez wygaszania? Moje ustawienia:
      tem. zadana 70 st C
      histereza – 15 st. C
      H1 – 10 st
      H2 – 14 st.
      max praca podajnika 5,5s
      max nadmuch 36%
      śred. praca podajnika 3,8s
      śred. nadmuch 33%
      min. praca podajnika 2,6s 
      min. nadmuch 29%

      Cześć 
      Musisz jeszcze podać wydajność podajnika. 

      A, i co to oznacza częste Rozpalanie? 10 – 15 rozpaleń dziennie? 

      Zauważ, że pasz potwora 20kw a w nim coś koło 70 litrów wody. Tem piec będzie szybko dochodzil do zadanej i w miarę krótko stał. 
      Te piece sa przystosowane do częstych startów. Choć jak bardzo Ci to przeszkadza to możesz pobawić się pracą w podtrzymaniu. 

      Moc maksymalna pieca możesz przyciąć o 20 – 30% bez większej straty na sprawności. Pamiętaj o mocy minimalnej pieca. Na 30% nie powinieneś schodzić poniżej mocy minimalnej. 

      Zakładam, że zrobiłeś przeważenie i dostosowałeś parametry do wydajności podajnika. 

    • #72012

      wydajnosc  11kg/h. Rozpala sie ok. 15 razy na dobe. Moze tak ma byc, nie wiem .  kocioł pracuje w zakresie ok. 6-15kw

    • #72011
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      wydajnosc  11kg/h. Rozpala sie ok. 15 razy na dobe. Moze tak ma byc, nie wiem .  kocioł pracuje w zakresie ok. 6-15kw

      U mnie jest między 10 a 15 rozpaleń. 
      W zależności od temperatury mam dłuższy postój lub pracę. 

      15 rozpaleń to nie jakoś dużoz ale wszystko zależy ile Ci stoi. Jak to jest 30 minut palenia i godzina postoju to jak najbardziej jest to poprawna sytuacja. 
      Jeżeli będzie Ci stał 20 minut to trzeba się zastanowić nad pracą w podtrzymaniu. 

      Możesz także pokombiniwać z mocą 50% tak aby na tym progu było około 7 – 9 kw. Wtedy powinien dłużej pracować I w finale będziesz miał mniej rozpaleń. 

    • #72010
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Znalazłem chwilę i wprowadziłem twoje dane do Excela.
      Widzę, że przyciąłeś moc maksymalną do około 15kw ale na przykład moc 50% zostawiłeś 10kw.
      Twoja konfiguracja powoduje, że piec szybko przechodzi na 50% mocy.
      Spróbuj przestawić 50% mocy na 8kw zamiast 10kw wtedy pied będzie dłużej pracował. 

      2021-01-25_09h22_13.jpg

    • #72009

      dzieki, sprójuje z ta zmiana mocy sredniej

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.