podłączenie do komina kotła EcoDuo 25kw

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem podłączenie do komina kotła EcoDuo 25kw

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78404
   grzegorz
   Uczestnik

   witam,

   posiadam kocioł ECODUO 25kw. W ubiegłym tygodniu zainstalowano mi wkład kominowy kwasoodporny gr 1mm, 180-kę (owal). Firma zrobiła trójnik łączący kocioł z wkładem (czopuch) też 180, a nie 160 jak było poprzednio. Czy może tak być, czy należy to poprawić. Spalanie teraz jest większe, ale w tym samym momencie co montaż wkładu przyszła zima i ujemne temperatury więc trudno określić czy po montażu spalanie wzrosło.

   pozdrawiam

  • #78413
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   W pewnym sensie wkład kominowy może mieć wpływ na jakość spalania. Teoretycznie powinien on poprawić przepływ spalin przez kocioł powodując nadmiar powietrza i można by korygować to mniejszymi obrotami dmuchawy ale czy jest sens i tak nie jesteś w stanie sprawdzić tego idealnie.
   Co do zwiększenia zużycia paliwa to rzeczywiście zwaliłbym to na niższe temperatury na zewnątrz.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #78412
   grzegorz
   Uczestnik

   czyli rozumiem, że czopuch 180 nie przeszkadza

   pozdrawiam

  • #78411
   SERWIS
   Uczestnik

   Z dwojga złego lepiej mieć większy komin niż za mały, aczkolwiek jeśli byłby zbyt duży to kocioł nie byłby w stanie go nagrzać czego efektem byłaby duża kondensacja w kominie i brak ciągu kominowego.

   Pozdrawiam
   Serwis heiztechnik

  • #78410
   grzegorz
   Uczestnik

   witam,

   moje pytanie dotyczy wkładu kominowego który zamontowano mi pod koniec listopada (kwasoodporny, gr 1mm, gat.stali 1.4404, owal 180). Wkład wystaje około 30 cm ponad komin.
   Dzisiaj wszedłem na dach i zdziwiłem się bardzo, ponieważ na wystającej części zauważyłem kilka dziur i rozszczelnienie na spawie! Boję się, że to samo może być w środku komina.
   Czym to może być spowodowane? Nie palę żadnych śmieci plastiku itp. Czy aby nie zostałem oszukany, może to nie jest kwasówka. Dzwoniłem do firmy mają przyjechać i sprawdzić to.

   pozdrawiam Grzegorz

  • #78409
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Czytając Twój post nasuwa się pytanie, czy dziury to efekt korozji czy przepalenia i czy występują tylko w części wystającej z komina czy w samym kominie również.
   Jeśli możesz to napisz mi, jak często paliłeś na ruszcie zastępczym i jakie temperatury podczas takiego palenia uzyskiwałeś. Napisz też czym paliłeś na ruszcie.

   Pozdrawiam

  • #78408
   grzegorz
   Uczestnik

   witam,

   nie wiem czy występują w kominie bo tego nie widzę, okaże się jak przyjedzie firma która mi to montowała i wyciągnie ostatnią rurę.
   Te dziurki są niewielkie, ok 3mm.
   Chodzi o to, że na ruszcie dodatkowym nie paliłem prawie wcale, raz tylko dołożyłem kilka kartonów przy pracy z podajnikiem. Temperatura była normalna 68 stopni.
   Ogólnie palę bardzo suchym groszkiem, śmieci i innego syfu, ten kocioł nigdy nie widział.

   pozdrawiam Grzegorz

  • #78407
   SERWIS
   Uczestnik

   OK! czekamy na opinie monterów komina

   Pozdrawiam

  • #78406
   grzegorz
   Uczestnik

   Witam,

   odświeżę temat z przed 6 sezonów zimowych który tu rozpocząłem. W Listopadzie 2010 wstawiono mi wkład kwasoodporny o gr. 1mm gat.1.4404. Już po pierwszej zimie jak pisałem wyżej w części wystającej z komina pojawiły się małe dziurki. Firma wymieniła ostatnią część wkładu, twierdząc że to przez zimne spaliny i kondensat, Stwierdzili że dalej jest ok. Zostawiłem to i użytkowałem, czyściłem i faktycznie po wymianie w wystającej części nie pojawiły się dziurki. Po tym sezonie i wizycie kominiarza górna część wkładu wsunęła się do środka, ponieważ rozeszła się na spoinie. Po wyciągnięciu jej na zewnątrz okazało się że wkład jest sitkiem a po spojrzeniu w dół widać że kolejne elementy są w podobnym stanie.
   Kominiarz zamiast wkładu proponuje mi szlamowanie i uszczelnienie komina. Wkład wstawiłem dlatego że po pierwszej zimie na poddaszu pojawił mi się wykwit.
   Pytanie do ekspertów i użytkowników -czy to szlamowanie to dobre rozwiązanie, czy w górnej części komina zimne spaliny i kondensat znowu nie zrobią mi szkody na poddaszu. Jakie ogólnie wkłady kwasoodporne mają żywotność?
   Palę zawsze suchym paliwem – 95% to ekogroszek, te 5% to miał. Żadnych śmieci plastików itp. Na ruszcie wodnym nie palę. Temperatura zadana 65-68 st. C

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.