czujnik pogodowy i sterownik pokojowy ?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem czujnik pogodowy i sterownik pokojowy ?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78400
   mario2501
   Uczestnik

   Mam pytanie posiadam piec Kocioł Q PELLET DUO 25 gdzie i jaki czujnik pogodowy zewnętrzny oraz sterownik pokojowy można kupić aby jak najlepiej współpracował z moim piecem Heiztechnika

  • #78403
   Filip
   Uczestnik

   Ja kupiłem i zainstalowałem do mojego pieca Q Pellet Duo 15 sterownik pokojowy EUROSTER 2006 i spisuje się doskonale pod względem obsługi.
   Co do zasady działania to wielkiej filozofii nie ma – tylko przekaźnik rozzwierający styki po osiągnięciu nastawionej temp.

  • #78402
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Jeśli idzie o sterowanie pogodowe i programator pokojowy to jedno nie wyklucza drugiego.
   Każde z tych rozwiązań daje możliwość regulacji z innego punktu widzenia. Tzw. pogodówka daje możliwość obniżania temperatury czynnika grzewczego w odniesieniu do warunków panujących na zewnątrz, natomiast programator pokojowy odcina zasilanie w tenże czynnik po nagrzaniu pomieszczenia do temperatury zadanej.
   Co do pogodówki to musi być ona realizowana taylko za pośrednictwem mieszacza, nie dopuszczamy sterowania pogodowego dla kotła gdyż temperatura kotła powinna być zawsze jak najwyższa co wpływa dodatnio na jakość spalania i zmniejszenie zużycia paliwa.
   Czujnik temperatury zewnętrznej jest zawsze w zestawie więc wystarczy go odnaleźć.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.