niski płomień

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem niski płomień

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78005
   roman
   Uczestnik

   Witam wszystkich na forum.Pytanie mam do SERWISU odnośnie niskiego płomienia.Czy w tej chwili jak za oknem jest już ciepło i piec w zasadzie jest dłużej w stanie tzw. czuwania gdzie nie pobiera opału to czy nie bedzie to wpływało na to że płomień zejdzie niżej i nie uszkodzi znowu ślimaka z zawijakiem.

  • #78011
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Twoje pytanie jest zasadne.
   W sytuacji, gdy w podtrzymaniu palenisko będzie się zapadało zbyt nisko należy zmniejszyć obroty dmuchawy w podtrzymaniu nawet na 0.
   W tym momencie będzie tak mało powietrza że węgiel nie zgaśnie, a spalanie będzie znikome przez co węgla w palenisku nie powinno zabraknąć

   Pozdrawiam

  • #78010
   roman
   Uczestnik

   Mam jeszcze pytanie odnośnie ślimaka.Ostatnio przyłożyłem ręke na osłonie ślimaka i tak od połowy do miejsca gdzie ślimak łączy się z kotłem dało się odczuć wyrażne ciepło tej osłony.Czy jest to normalne czy może jest to spowodowane niskim płomieniem w palenisku a co za tym idzie uszkodzeniem Go.Wcześniej tego nie kontrolowałem więc mam pewne obawy.Pozdrawiam Serwis.

  • #78009
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Zawsze rura podajnika podczas dłuższej pracy w podtrzymaniu potrafi się nagrzać ale nie od ślimaka, a od obudowy palnika.
   Jeżeli masz sterownik typu Menuet lub HTtronic 500 to masz podgląd temperatury w postaci temperatury kosza. Powinna się ona wahać w okolicach 20 – 40 stopni. Faktem jest że zbyt wysoka temperatura może być również efektem cofania żaru

   Pozdrawiam

  • #78008
   grzegorz
   Uczestnik

   witam,

   u mnie temp. kosza waha się teraz w granicach 37-41stopni, czy tak jest dobrze? w zimie było to 28-35 stopni.
   Obroty dm. w podt. obniżyłem do zera, krotność zmieniłem z 2 na 3
   W trybie praca obroty dm. mam teraz na 1 (w zimie było 2), czas podawania 9 (było 10), pauza 40.
   problem jest taki, że mimo wysokiej temp kosza, nie za bardzo dopala mi opał, zostają zgazowane pozostałości (dlatego skróciłem czas podawania, ale efektu za bardzo nie ma. Wymiennik mam dość jasny (popielaty).
   Co tu jeszcze pozmieniać, aby było idealnie, tzn. jak zmniejszyć temp. kosza, a jednocześnie mieć dopalony groszek.

   pozdrawiam Grzegorz

  • #78007
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Co do tego tak zwanego koksiku to jest to prawdopodobnie efekt jakości węgla. W węglu jako domieszka stosowane są tzw. przerosty, a jest to czarna skała nie mająca nic wspólnego z węglem poza kolorem. Pod wpływem temperatury puchnie i wygląda jak koks. Jest go dosyć dużo jeśli idzie o gabaryt, natomiast masowo jest go niewiele i proponowałbym się nim nie przejmować.
   Gdyby spalanie było niezupełne (węgiel w popielniku) to jak nic wymiennik miałbyś cały czarny od sadzy. Jeżeli jest on w miarę jasny to znaczy że niedobór tlenu u Ciebie nie występuje.
   Na lato proponuję następujące ustawienia:
   – podawanie 10 s (starajcie się tego nie zmieniać i regulujcie tylko przerwę)
   – przerwa podawania – 60 s
   – obroty dmuchawy – 0

   Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.