Jaka moc kotła?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jaka moc kotła?

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77934
      Kid
      Uczestnik

      Witam,
      Noszę się z zamiarem kupna kotła Q Eko Duo ze sterownikiem Menuet. Pytanie do serwisu jakiej mocy kocioł powinienem zakupić. Do ogrzania mam 140m2 domu wraz z poddaszem, w tym ok 60m2 podłogówka, oraz piwnica o powierzchni 60m2 wyposażona w dwa małe grzejniki. Czy 17KW wystarczy, czy też powinienem zaopatrzyć się w piec 25KW ??Oczywiście kocioł dwupaleniskowy w podajnikiem i obrotową retortą

    • #77940
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Teoretycznie więcej zarabiamy na kotle o mocy 25 kW, ale ja pracuję w pionie technicznym i z praktycznego punktu widzenia 17 kW w zupełności wystarczy, a nawet masz spory zapas.

      Pozdrawiam

    • #77939
      Kid
      Uczestnik

      Jeszcze pytanko odnośnie sterownika. Podobno można wybrać model Eko Duo ze sterownikiem Fuzzy Logic Plum ?? Takie sterowniki stosuje m.in Weber czy ten sterownik u was jest również w sprzedaży ? Jak on zdaje egzamin ?

    • #77938
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Posiadamy takie sterowniki ale, nie ujmując nic producentowi, czyli firmie PLUM nie wykorzystujemy ich w kotłach węglowych.
      Niestety proces spalania węgla jest tak niestabilny ze względu na różnorodność paliw, że nie ma systemów, które byłyby w stanie zoptymalizować proces spalania.
      Problemy występują po stronie palnika, który poprzez nieodpowiednie zadziałanie programu może go nawet zniszczyć (wypalić).
      Zauważ, że nawet w przypadku dużo bardziej stabilnych paliw jak gaz czy olej nie stosuje się ani systemu PID ani FUZZY LOGIC-a.
      Po wielokrotnych problemach z ustawianiem zrezygnowaliśmy z FUZZY LOGIC w węglówkach. Natomiast bardzo dobrze sprawdza się on w kotłach pelletowych i tam z niego korzystamy.
      Jak poczytasz fora o automatykach FUZZY LOGIC to zauważysz, jak często użytkownicy bawią się w zmiany parametrów. Wychodzę z założenia, że lepsza jest automatyka stałowartościowa, którą pomożemy ustawić przez telefon i nie będziesz musiał nic zmieniać, chyba że uznasz to za słuszne.

      Pozdrawiam

    • #77937
      Kid
      Uczestnik

      Witam,
      Jeszcze jedno pytanie do serwisu odnośnie Q Eko Duo, wyczytałem na waszej stronie, że wysokość podłączenia pieca do czopuchu komina to 159 cm, tymczasem czopuch w mojej kotłowni znajduję się dość wysoko tj. gdzieś na wysokości 180-190 cm czy to jest jakiś problem? Poza tym średnica mojego czopucha to 200, a w parametrach kotła widzę że powinno być 180 ??

    • #77936
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Nie ma żadnego problemu.
      Pociągniesz najpierw kolanem do góry i następnie wejdziesz w ścianę.
      Jeśli idzie o komin to z dwojga złego lepiej mieć go za duży niż odwrotnie. A ty masz wręcz idealny.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.