palenie drewnem w kotle ECODUO

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem palenie drewnem w kotle ECODUO

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77915
      ps23
      Uczestnik

      Witam serwis. Moje pytanie dotyczy jak należy postępować i jakie należy wykonać czynności nastaw kotła przy paleniu drewnem. Co należy wyłączyć, jakie zmienne nastawić, przesłona ma być całkowicie zamknięta na wentylatorze i czy podczas spalania drewna piec szczelnie zamknięty??

    • #77920
      zbuku
      Uczestnik

      zanim Serwis Ci odpowie, powiem jak ja mam w chwili obecnej.
      Podajnik na OFF
      Zawór na OFF
      Tryb CWU – lato
      pozostałych parametrów nie ruszałem.
      Przysłona dmuchawy ustawiona na 1cm szczelinę
      drzwi szczelnie zamknięte no jedynie podczas rozpalania chwilowo otwieram dolne.

      Przy wyłączonym podajniku i zaworze piec rozpalam w automacie, czyli osiągając zadaną temperaturę dmuchawa się wyłącza a przy spadku temperatury pracuje

    • #77919
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W przypadku palenia drewnem należy postępować tak jak napisał Zbuku.
      Niepokoi mnie tylko jedno. Zbuku, dlaczego masz wyłączony zawór, czyżbyś miał instalację grawitacyjną? Obawiam się, że po wystąpieniu przegrzania kotła, jeżeli całą instalację masz na zaworze mieszającym, zawór może się nie otworzyć i nie nastąpi skuteczne przegrzanie kotła. Zapytam o to programistów, czy mimo wyłączenia zaworu w trybie awaryjnym nie dostanie sygnału na otwarcie.

      Pozdrawiam

    • #77918
      zbuku
      Uczestnik

      Ja mam dwa zawory mieszające:
      jeden sterowany ręcznie – przy powrocie do pieca (miesza zasilanie z powrotem)
      drugi sterowany elektrycznie sterownikiem pieca do podłogówki i to tego mam wyłączonego przez sterownik.

      Nie wiem ale chyba parametr ZAWÓR jest od sterowania podłogówką

      Instalację mam zamkniętą

    • #77917
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      OK. w takim przypadku rzeczywiście zawór może być wyłączony. Nadmiar ciepła ma szansę rozładować się na grzejnikach.

      Pozdrawiam

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.