Zmiana czasu pracy podajnika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Zmiana czasu pracy podajnika

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77788
      Sławek
      Uczestnik

      Witam!
      Proszę o info jak mogę wydłużyć czas pracy podajnika z ustawień fabrycznych,nie wyświetla mi się na regulatorze ten parametr.Posiadam kocioł Red Eko Duo 17 ze sterownikiem Ht Tronic 500 retorta stała a także podłączony czujnik temperatury zewnętrznej,kocioł pracuje w trybie lato podgrzewam tylko CWU.Pozdwiam Sławek.

    • #77794
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie wiem z jakiego powodu chcesz wydłużyć czas pracy podajnika. Ten sam efekt możesz uzyskać skracając czas pauzy podajnika.
      Jednakże jeżeli koniecznie chcesz zmienić ten parametr to wejdź w MENU SERWIS i tam znajdziesz CZAS PRACY PODAJNIKA.

      Pozdrawiam

    • #77793
      Sławek
      Uczestnik

      Witam!
      Pytam o wydłużenie czasu pracy podajnika bo w żaden sposób nie mogę poradzić sobie z temperaturą kosza,próbowałem już wielu ustawień i temperatura kosza w trybie podtrzymania przekracza 40 stopni.Mam jeszcze jedno pytanie jaką rolę w sterowaniu kotłem odgrywa czujnik temperatury zewnętrznej (pogodowy)

    • #77792
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Już przypominam sobie Twój poprzedni wątek. Proponuję abyś nie wydłużał czau pracy a jedynie skróć pauzę o 10 sekund.
      Czujnik pogodowy ma wpływ na wartość temperatury za zaworem mieszającym w zależności od temperatury na zewnątrz i danych, które wprowadziłeś jako wartości temperatur w MENU ZAWÓR.

      Pozdrawiam

    • #77791
      Sławek
      Uczestnik

      Witam
      Jak wspominałem próbowałem już wielu różnych wariantów ustawień ustawień i nadal nie mogę poradzić sobie ze zbyt wysoką temperaturą kosza.

    • #77790
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak jak pisałem wcześniej, jeżeli posiadasz w kotłowni temperaturę około 25 – 30 stopni to i termostat kosza będzie pokazywał około 35 – 40 stopni.
      Jednak abyś się nie niepokoił to proszę, abyś wysłał zgłoszenie reklamacyjne na adres serwis@heiztechnik.pl i któryś z konsultantów w miarę możliwości pojawi się u Ciebie.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.