Kocioł na ogrzewanie mieszkania

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł na ogrzewanie mieszkania

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77779
      Bartek
      Uczestnik

      Witam

      Poszukuję kotła z podajnikiem na mieszkanie 75 m2.
      Mieszkanie w starym budownictwie (ściany na półtorej pustaka), nie ocieplone, z wymienioną instalacją grzewczą ale bez podłogówki.
      Proszę o doradzenie jaki piec, bądź jakie piece polecacie.
      Dodam, iż chciałbym aby był to piec na biomasę, pelet jak i również eko groszek.
      Zastanawiam się nad piecem Q bio duo ale moc jest zdecydowanie za duża bo najmniejszy to 17 KW

    • #77787
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rzeczywiście na Twoje potrzeby wystarczyłby kocioł o mocy około 10 kW. Mamy taki, ale niestety tylko na ekogroszek.
      Co do Kotła BIO DUO 17 to kotły takie pracują nawet na potrzeby wody użytkowej, gdzie zapotrzebowanie mocy jest jak na mieszkanie 20 metrów.
      Takie kotły, według mojej wiedzy kupowane były na mieszkania nawet około 50 metrów.

      Jeśli będziesz miał dalsze pytania to pisz.

      Pozdrawiam

    • #77786
      Bartek
      Uczestnik

      Właśnie zamówiłem kocioł. Już w przyszłym tygodniu mam zamówiony montaż. Mam nadzieję że to będzie dobra inwestycja.
      Napisze co i jak po montażu
      Pozdrawiam

    • #77785
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam
      Życzę powodzenia i samych pozytywnych wrażeń.
      Bardzo ważne jest, abyś w dniu uruchomienia zadzwonił na nasz numer serwisowy 664784500 i poproś o podstawowe ustawienia dla tego kotła.
      Poza ttym konsultant powie Tobie na co należy zwrócić uwagę podczas eksploatacji (mało kto czyta instrukcję obsługi, ja też)

      Pozdrawiam

    • #77784
      Bartek
      Uczestnik

      Piec już działa od ponad miesiąca.Niedawno przeszedłem na palenie miałem i tutaj mam pytanie jakie powinny być ustawienia?
      Moje aktualne ustawienia:
      Obr dmu 0
      Obr dmu pod 0
      Czas dmu podt.10s
      Obr dmu wzr 0
      czas pauzy pod. 125s
      Czas pracy pod.10s
      Czas oczekiwania 10min
      Krotnosc 3
      Temp zadana kotła 57
      Temp CWU zadana 52
      I niby jest OK ale jak pracuje jakiś dłuższy czas to przesypuje go,

    • #77783
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Zaskoczony jestem podawaniem paliwa, przy takiej przerwie podawania (125 sekund). Z reguły użytkownicy stosują pauzę około 50 sekund.
      Jeżeli nie przepala Ci miału, to zwiększ obroty dmuchawy, żeby go przedmuchać.
      Resztę pozostaw bez zmian.

      Pozdrawiam

    • #77782
      Bartek
      Uczestnik

      powstają mi spieki dosyć duże jak zmienić ustawienia by się ich pozbyć?
      a i mam jeszcze jeden problem, mianowicie:
      mam dodatkowo sterownik bezprzewodowy w domu a piec pomimo ustawień sam załącza pompe co w różnych momentach no i oczywiście wg wskazań sterownika domowego

    • #77781
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Prosiłbym jednak, abyś potwierdził mi, czy posiadasz palnik typu BIO czy retortę węglową.
      Wczoraj pisałeś mi, że masz niedopalone paliwo mimo tak małego podawania a ja zasugerowałem, abyś podwyższył obroty dmuchawy. Dziś zaś piszesz, że masz spieki (myślę, spieczone popioły – szlaka) co świadczy o nadmiarze tlenu.
      Wydaje mi się, że lepiej będzie, jeśli zadzwonisz do mnie jutro i porozmawiamy przez telefon i łatwiej będzie nam dojść do sedna.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.