Kocioł HT EKO DUO

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł HT EKO DUO

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77768
      eXtremEnergy
      Uczestnik

      Witam
      Kilku moich znajomych ma kotły Państwa firmy chwaląc je sobie, dlatego zainteresowała mnie oferta na Kocioł HT EKO DUO. Kończę właśnie stawiać stan surowy i już niedługo będzie mi potrzebny. Potrzebuje porady co do wyboru mocy kotła:
      – nasz projekt http://www.archeton.pl/projekt-domu-zojalux_946_opisogolny
      – projekt został powiększony do powierzchni użytkowej 140m2, a powierzchnia netto 200m2
      – w tym będzie 70m2 podłogówki
      – oraz pakiet solarny (3 panele próżniowe i zbiornik 300L)
      – użyte materiały budowlane bloczki Solbet ideal 24cm, styropian 12cm o najlepszym współczynniku 031, dach wełna 15cm też najlepszy współczynnik 032.

      Proszę o poradę jaka moc do tego dobrać.
      Oraz podanie dystrybutorów w okolicy Przywidza chyba że możliwy jest zakup bezpośrednio u Państwa bo to tylko 25km od mnie.

    • #77773
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Według mnie w zupełności wystarczy Ci kocioł o mocy 17 kW (najmniejszy wśród kotłów wersji DUO).
      Proponuję, abyś zamówił kocioł z palnikiem obrotowym, który poprawia jakość spalania zwłaszcza gorszej jakości paliw (dodatkowy koszt 300 zł netto).
      Co do dystrybutorów to mogę podać Tobie dwie firmy, jedna to firma TAD-MET z Kościerzyny a druga to firma KOLANKO z Chwaszczyna.
      Jeżeli zadzwonisz do którejś z tych firm to prawdopodobnie dadzą Ci namiary na jakichś instalatorów.

      W razie pytań pisz lub dzwoń a będziemy starać się pomóc.

      Pozdrawiam

    • #77772
      zbuku
      Uczestnik

      na temat Kolanka to mogę dużo superlatywów powiedzieć a zwłaszcza na temat Pana Leszka, sam kupiłem u nich kocioł.

    • #77771
      eXtremEnergy
      Uczestnik

      Zgodnie z sugestia serwisu jak i instalatora kupiłem piec 17kW ale z serii Q EKO DUO. Dach przed zima został docieplony z 15 do 25cm wełny.
      Kocioł został odpalony w zeszły piątek. Przez dwa dni podłączone były wyłącznie grzejniki (6szt) i piec nie miał problemów z dotarciem do nastawionej temperatury 60 stopni. Ale po podłączeniu podłogówki to piec nie jest w stanie wznieść się powyżej tem. 42 stopni. Temperatura w domu po dwóch dniach doszła zaledwie do 12 stopni, a po kolejnych kilku dniach trzyma się na poziome wyłącznie 14 stopni. Wiem że dom jest dopiero co postawiony i wyziębiony, ale moim zdaniem z dnia na dzień temperatura powinna iść do góry a nie zatrzymać się na jednej temperaturze. Do tego spalanie w tym momencie przyprawia o zawrót głowy — 3 worki na 24h. Ale jakby miało by być mniej jak piec nie dochodzi do zakładanej temperatury. Przed sobą mam jeszcze wpięcie zasobnika 300L — i nie wiem jaka temperatura będzie na kotle po tej operacji.
      Do odpalenia pieca użyłem groszku z OBI szadułki ale idąc za radą serwisu dziś zaopatrzyłem się w groszek Pieklorz z Gdańskiego Węglobudu.
      Piec działa na ustawieniach producenta.

    • #77770
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Masz wyziębiony dom to nie ma co się dziwić wielkością spalania.
      Jeżeli chcesz zwiększyć temperaturę to musisz zwiększyć moc kotła. Musisz zwiększyć ilość paliwa skracając pauzę podawania na początek o 10 sekund i jednocześnie podnieś o jedną jednostkę obroty dmuchawy.

      Pozdrawiam

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.