Q EKO DUO 17 czujnik pogodowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q EKO DUO 17 czujnik pogodowy

Oglądasz 69 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77697
      bartezgo
      Uczestnik

      Witam,

      posiadam kocioł Q EKO DUO 17 plus sterownik HT 500 (menuet). Po roku użytkowania zacząłem się zastanawiać nad tym do czego służy czujnik pogodowy. Mam zamontowany, nie mam zaworu mieszającego. Facet który mi montował mówi, że można uruchomić tryb pogodowy. Z innych źródeł wiem że musi być ten zawór. Mam podłogówkę z pompom i grzejniki. Pod sterownik podłączona jest jedna główna pompa od CO i pompa od CWU.

      Proszę o rozwijanie moich wątpliwości. Czy ma sens uruchamianie trybu pogodowego?

      Pozdrawiam,
      Bartek.

    • #77767
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W Twoim przypadku, czyli w przypadku braku zaworu mieszającego nie ma możliwości skorzystania z modułu pogodowego.
      Pogodówka, jako system do płynnej zmiany temperatury czynnika grzewczego działa poprzez zawór mieszający, który to poprzez zmianę położenia dobiera tak stosunek gorącej wody grzewczej do wody powracającej z instalacji, aby uzyskać najbardziej optymalną temperaturę czynnika w grzejnikach.
      W momencie, jak nie posiadasz zaworu mieszającego czujnik temperatury zewnętrznej jest jedynie poglądowym.

      Pozdrawiam

    • #77766
      fomicz
      Uczestnik

      Dodad od siebie, że podłączenie zaworu mieszającego (automatycznego) bardzo ułatwia użytkowanie kociołka.

    • #77765
      Anonim
      Gość

      Dzięki za odpowiedzi. Chwilowo wstrzymuję się z pogodówką.

      Pytanie mam odnośnie ustawień sterownika (CO + CWU aktualna temp. kotła to 60 stopni). W chwili obecnej chodzi na ustawieniach fabrycznych. Którymi parametrami regulować sterownik aby dopalał węgiel tzn. żeby było mniej „szlaki”. O ile to możliwe przy moim węglu, bo „szlaka” którą wyrzuca piec bez większego wysiłku rozpada się w rekach.

      Dzięki i pozdrawiam.

    • #77764
      fomicz
      Uczestnik

      Akurat niedopalane staram się też przećwiczyć poczytaj mój wątek.

    • #77763
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Panowie, jak można w przypadku barteza mówić o niedopalaniu, skoro ma gródki szlaki, a nie węgla. Ja nazwałbym to przepalaniem, czyli masz za dużo powietrza i uważam, że szybko powinieneś to skorygować.
      Podaj mi wszystkie parametry z MENU UZYTKOWNIKA, a ja spróbuję je skorygować.
      Praca ze zbyt dużą ilością powietrza może powodować uszkodzenie termiczne palnika (zaniżanie żaru) a ten przypadek nie jest objęty gwarancją.
      Czekam na info.

      Pozdrawiam

    • #77762
      fomicz
      Uczestnik

      Czyli jak powinien wyglądać popiół? Czy szlaka jest zawsze objawem zbyt dużej ilości powietrza, czy może kiepskiego paliwa?

    • #77761
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      I jedno i drugie.
      Praktycznie nie ma paliwa, które nie miałoby popiołu, a spalanie ma następować w takiej temperaturze, aby nie powodowało jego topnienia.
      Musisz znaleźć pośrednią pomiędzy niespalonym węglem a stopionym popiołem.
      Jeżeli zdarzy się kilka kawałków niespalonego węgla w popiele to jeszcze nie jest tragedia. Nie przejmuj się tym, że nie spaliłeś całego węgla, gorzej jest jeżeli masz nadmiar powietrza i schładza on kocioł, gdyż musisz podgrzać to powietrze od temperatury otoczenia do temperatury spalin. Niestety mało kto to zauważa, a niespalony węgiel widać od razu, zwłaszcza że objętościowo jest go niby dużo, ale gdybyś to zważył to jest to całe nic.

      Pozdrawiam

    • #77760
      Anonim
      Gość

      SERWIS napisał:

      Witam

      Panowie, jak można w przypadku barteza mówić o niedopalaniu, skoro ma gródki szlaki, a nie węgla. Ja nazwałbym to przepalaniem, czyli masz za dużo powietrza i uważam, że szybko powinieneś to skorygować.
      Podaj mi wszystkie parametry z MENU UZYTKOWNIKA, a ja spróbuję je skorygować.
      Praca ze zbyt dużą ilością powietrza może powodować uszkodzenie termiczne palnika (zaniżanie żaru) a ten przypadek nie jest objęty gwarancją.
      Czekam na info.

      Pozdrawiam

      Sorki ale dopiero dzisiaj miałem dostęp do netu.

      Wygląda, że masz rację z tą ilością powietrza. Ostatnio zamknąłem przesłonę na dmuchawie i wygląda na to że zmniejszyła się ilość szlaki.

      Dzisiaj pod wieczór podam ustawienia sterownika, bo ostatnio zmieniałem kilka parametrów i nie pamiętam.

    • #77759
      Anonim
      Gość

      Witam,

      sorki, że tak długo ale zabieganie. Poniżej aktualne nastawy. Nie mam zaworu. Mam podłogówkę plus grzejniki – 2 pompy co i jedna pompa cwu. Zasobnik na ciepłą wodę 300 litrów wody nigdy ciepłej nie brakuje. Dobrze trzyma temperaturę. Dmuchawa srednica koło 13cm, przesłona całkowicie zamknięta.

      Zdjęcia podczas pracy:

      Zdjęcia popiołu:

      tryb pracy dmuchawy -> reg. obr.: włącz
      algorytm: 2
      histereza: 2
      nastaw co max: 85
      temp.wył.dm.pod – nie znalazłem w menu
      temp.zał.pompy: 40
      czas pracy.pod: 10
      czas pauza.pod.: 60
      czas dmuch.podt: 13
      krotn.podawania: 3
      czas oczekiwania: 10
      obroty dmuchawy: 3
      obr.dmuch.podt: 10
      czas.odł.pomp.co: 20
      czas przesypu: 5
      tryb pracy cwu: zima
      priorytet pracy cwu: wł
      czas pracy cwu: 30
      wybieg pompy cwu – nie znalazłem w menu
      obr.dm.wzrost: 1
      nast.co.wzrost: 10
      nast.co.min: 40

      Dzięki i pozdrawiam!

    • #77758
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rzeczywiście, wygląda, że wszystko jest w porządku.
      Cieszę się, że moja pomoc była skuteczna.
      Gdybyś miał inne problemy lub chciałbyś podzielić się swymi ciekawymi spostrzeżeniami to pisz.

      Tak na marginesie to w tym popiele widzę chyba sporo kamienia?

      Pozdrawiam

    • #77757
      Anonim
      Gość

      Witam,

      dzięki za odpowiedź. Co do kamienia w popiele to masz na myśli zwykły kamień nazwijmy taki z ogródka ? 😉 Z tego co patrzyłem wcześniej to był tylko popiół ale taki zbrylony (szlaka). Ale się przyjrzę.

      A co do ustawień to nie można coś poprawić ewentualnie żeby lepiej się wypalał? Widzę, że ten węgiel jest średniej jakości … w zeszłym sezonie miałem lepszy …

      Pozdrawiam,
      Bartek.

    • #77756
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie chodziło mi o kamienie z „podwórka”, lecz o elementy wyglądające jak fragmenty skał wapiennych. Co do lepszego spalania to wydaje mi się że w tej chwili osiągnąłeś optimum jakości przy tym paliwie. Przyglądając się popiołowi nie widziałem tam czarnych kawałków węgla, więc nie ma możliwości lepszego spalenia. Teoretycznie polepszenie spalania można osiągnąć poprzez zwiększenie powietrza, ale zacznie znów tworzyć się szlaka, a nadmiar tlenu spowoduje wychładzanie wewnętrzne kotła.

      Pozdrawiam

    • #77755
      Anonim
      Gość

      Co do kamieni to spojrzę 🙂 Coś czuję, że w tym sezonie wyjdzie więcej węgla niż w poprzednim … ale cóż cena czyni cuda 🙂

      Pozdrawiam i dzięki!

    • #77754
      Anonim
      Gość

      A takie jeszcze jedno pytanie mam. Mam dwie pompy CO-glowna i od podlogowki.Do sterownika podlaczona jest tylko ta glowna.Wiec jak sterownik wylaczy ta glowna to ta od podlogowki dalej chodzi. Czy jest to dobrze zrobione?

    • #77753
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na naszej stronie masz schematy hydrauliczne. Jeżeli idzie o sterowanie podłogowe, to z reguły robi się to na zaworze mieszającym i w przypadku osiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu, po rozwarciu styku termostatu pokojowego powinien zamknąć się zawór mieszający, a pompa powinna pracować ciągle wyrównując temperaturę podłogi na całej jej powierzchni.
      Reasumując, powinieneś podłączyć tą pompę pod wyjście pompy zaworu. Będzie ona pracowała co prawda ciągle, ale np. jeżeli w kotle wygaśnie i temperatura na nim spadnie, to w tym czasie pompa ta się wyłączy.

      Pozdrawiam

    • #77752
      Anonim
      Gość

      Ale nie mam zaworu mieszającego, więc co w takim przypadku? Podłączyć pompę od podłogówki pod któreś wyjście?

    • #77751
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Podłącz pompę podłogówki pod wyjście pompy zaworu, tryb pracy zaworu ustaw na normalny c.o. a dodatkowo na drodze do pompy podłącz termostat pokojowy. Jednak możesz to zrobić tylko wtedy, gdy choć połowę ogrzwania masz w grzejnikach.

      Pozdrawiam

    • #77750
      Anonim
      Gość

      Dzięki za odpowiedź. W weekend podłączę pompę od podłogówki pod wyjście zaworu. Ile kosztuje termostat pokojowy? I czy to da jakieś wymierne korzyści?

      Pozdrawiam,
      Bartek.

    • #77749
      SERWIS
      Uczestnik

      Termostat pokojowy kosztuje od około 100 do 400 zł. Daje on wymierne korzyści, gdyż nie przegrzewasz pomieszczeń.

      Pozdrawiam

    • #77748
      Anonim
      Gość

      Oki dzięki. A jakiś konkretny model możecie podać w rozsądnej cenie?

      Pozdrawiam.

    • #77747
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Według mnie bardzo dobre są Eurostery. Są one łatwe w regulacji i podłączeniu. Ja u siebie używam modelu bezprzewodowego 2006 TX.
      Słyszałem natomiast od któregoś z kolesi, że fajne termostaty ma firma Immergas. Podobno są one adaptacyjne i potrafią złapać bezwładność budynku w taki sposób, że odpowiednio wcześnie załączają lub wyłączają pompę stabilizując tym samym jeszcze bardziej temperaturę.

      Pozdrawiam

    • #77746
      Anonim
      Gość

      Witam,

      tak zacząłem się zastanawiać nad tym rozwiązaniem. Na dole domu mam podłogówkę plus dwa grzejniki, a góra same grzejniki. Załóżmy że zamontuję termostat pokojowy pod pompę od podłogówki, która również będzie podpięta pod sterownik – wyjście zawór. Załóżmy że jest ciepły dzień i termostat nie włączy przez kilka godzin pompy podłogówki. Temperatura w podłogówce spadnie. I czy nie okaże się, że żeby nagrzać wodę w podłogówce piec spali więcej węgla niż bez termostatu pokojowego?

      Dzięki,
      Bartek.

    • #77745
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Twoje pytanie jest poniekąd zasadne. Jednak możesz temu zaradzić w następujący sposób: załóżmy, że w salonie obniżona temperatura ma być przez 10 godzin, ustaw więc, aby po pięciu godzinach nastąpiło grzanie przez pół godziny, co sprawi że pomieszczenie się nie wychłodzi nadmiernie. To jest tylko przykład i możesz takie cykle zrobić częstsze z krótszym okresem pracy.

      Pozdrawiam

    • #77744
      Anonim
      Gość

      Witam,

      dzięki za odpowiedź. Chwilowo zrobiłem tak:

      pompę od podłogówki podłączyłem pod wyjście zawór co i ustawiłem tryb normalny co. Czy w menu Zawór należy zmienić inne ustawienia?

      Pozdrawiam,
      Bartek.

    • #77743
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie, wszystko pozostaw tak jak było fabrycznie. Nie ma to żadnego znaczenia, ważne jest tylko, aby był sygnał na pompę.

      Pozdrawiam

    • #77742
      Anonim
      Gość

      Okej zostawiłem tak jak było fabrycznie. Ale mam kolejne pytanie … W chwili obecnej mam temperaturę kotła ustawioną na 60st, cwu na 45st. Zaobserwowałem, że gdy temperatura kotła spada do 58st. kocioł wchodzi w tryb pracy. Włącza się dmuchawa, podajnik itp oraz np. pompa cwu (temperatura cwu w tym momencie to 42st.) po kilku minutach temperatura kotła spada do 45st.

      Czy to jest normalne że temperatura kotła spada aż do 45st? Piec musi długo chodzić, żeby nagrzać kocioł do 60st.

      Mam pompę cwu ustawioną na prędkość 1. Główna pompa CO i pompa od podłogówki ustawione są też na 1.

      Jakiś pomysł? Wydaje mi się, że w tym momencie piec zużywa więcej opału do nagrzania kotła do 60st.

      Dzięki,
      Bartek.

    • #77741
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      To, co opisujesz wygląda mi na przejście w tryb pracy po załączeniu przez termostat pokojowy.
      W sytuacji, gdy wpłynie do kotła duża ilość zimnej wody z instalacji grzewczej kocioł nie jest w stanie podgrzać tej ilości wody w krótkim czasie. Oczywiście można byłoby podwyższyć mu moc, ale taka sytuacja jaką opisujesz powinna zdarzać się stosunkowo rzadko. Jeśli idzie o zużycie paliwa to nie obawiaj się, zużycie wcale nie będzie większe, wręcz przeciwnie. Ta sytuacja zbieżna jest z przyspieszaniem samochodu. Im mniejsze przyspieszenie, tym mniejsze zużycie paliwa.
      Napisz mi, na jaką wartość masz ustawiony parametr CZAS ODŁĄCZENIA POMPY CO.

      Pozdrawiam

    • #77740
      Anonim
      Gość

      Hej,

      hmm ale nie mam termostatu pokojowego:-) Czas odłączenia pompy co mam ustawiony na 20 minut. Czyli zużycie nie jest większe.

      Pozdrawiam.

    • #77739
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie, nie jest większe.
      Nurtuje mnie ten spadek temperatury.Czy możesz opisać mi w jakich okolicznościach temperatura kotła spada tak nisko, po załączeniu pompy co czy po załączeniu pompy cwu.

      Pozdrawiam

    • #77738
      Anonim
      Gość

      Odnośnie spadku temp na kotle. Sytuacja miała miejsce również przed połączeniem pompy CO od podłogówki pod wyjście zawór.

      Zaobserwowałem, że po spadku temp o wartość histerezy (2st) i po wejściu w tryb pracy i załączeniu pompy CO temp kotła spada mocno – nawet do 42st.

      Chodzi jedynie podłogówka i to na minimalnych ustawieniach i jeden grzejnik na połowie mocy. Dziwna sytuacja, bo rok temu nie było takich spadków nawet w największe morozy … a teraz temp zewn 10st….

      Nie wiem co jest przyczyną

      Pozdrawiam.

    • #77737
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      A możesz mi napisać, ile miej więcej czasu kocioł stoi w podtrzymaniu po uzyskaniu temperatury zadanej.

      Pozdrawiam

    • #77736
      Anonim
      Gość

      Witam,

      z obserwacji wynika, że w nocy piec 30 min pracuje i 30 minut jest w podtrzymaniu. Podłogówka jest na minimum, do tego chodzi jeden grzejnik. Temp kotła to 60st.

      Pozdrawiam,
      Bartek.

    • #77735
      SERWIS
      Uczestnik

      I tu może być pies pogrzebany. Z podłogówki powraca woda o temperaturze około 20 stopni. W tym momencie kocioł nie jest w stanie dogrzać błyskawicznie takiej ilości wody.
      Piszesz, że teraz chodzi Ci tylko jeden grzejnik, a może poprzednio chodziło ich więcej, a wiadomo, że z grzejników powrót jest bardziej ciepły.
      Teoretycznie, jeżeli ustawiłbyś niższą moc kotła (zmniejszył ilość paliwa) to kocioł trudniej osiągałby zadaną temperaturę i krócej przebywałby w podtrzymaniu. W tym momencie temperatura na kotle nie powinna spadać aż tak nisko.
      Tak myślę że warto byłoby sprawdzić, jaką masz realną temperaturę powrotu i czy przypadkiem nie należałoby zrobić jakiegoś zabezpieczenia na powrocie. Jeżeli używasz tylko podłogówki to powrót może mieć około 20 stopni, a to dla kotła jest zabójstwo.
      Sprawdź i napisz.

      Pozdrawiam

    • #77734
      Anonim
      Gość

      Sprawdzę jaka temperatura jest na powrocie z podłogówki ale nie większa niż 20st.

      Zmniejszać temp kotła nie ma sensu. Chcę żeby miał min. 60st tak jak zalecacie.

      O jaki zabezpieczeniu mówisz na powrocie?

      Pozdrawiam.

    • #77733
      SERWIS
      Uczestnik

      Profesjonalne zabezpieczenie powrotu jest opisane na stronce: http://ogrzewnictwo.pl/artykuly/kotly-na-biopaliwa-stale-bezpieczny-powrot
      Można jednak zrobić to w prosty sposób. Schemat nr 12 na stronce: https://heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=20&Itemid=35&lang=pl

      Pozdrawiam

    • #77732
      Anonim
      Gość

      Odnośnie temperatury na powrocie to jest 24 stopnie według wskazań termometru na listwach. A na wejściu jest ok 27 stopni.

      Listwa od podłogówki wygląda jak na zdjęciu:

      Zdjęcie podłogówka

      Pompę tą podłączyłem pod wyjście zawór. Może jakoś tutaj można podnieść temperaturę powrotu jednocześnie nie zwiększając temperatury na podłodze?

      Poczytam na temat rozwiązań, które podałeś.

    • #77731
      SERWIS
      Uczestnik

      Niestety, w tym miejscu to się nie uda. W tym miejscu masz obniżenie temperatury na podłogówkę.

    • #77730
      Anonim
      Gość

      Przejrzałem schemat nr 12. Rozwiązanie proste ale dla mnie laika rodzi kilka pytań 🙂 Na rurze powrotnej w którym miejscu zamontować pompę? Przy powrocie z podłogówki czy dalej czyli tuż przed piecem? Czym/jak ma być ta pompa sterowana?

    • #77729
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rurą ta łączysz zasilanie z powrotem zaraz za kotłem. Pompa zainstalowana na tej rurze ma za zadanie, w momencie jak temperatura powrotu będzie niższa niż zadana na termostacie, podawać gorącą wodę z zasilania do powrotu kotła celem jego wygrzania.

      Pozdrawiam

    • #77728
      Anonim
      Gość

      Okej,

      to czyli co bym potrzebował zakupić? Pompę – jaka ewentualnie moc? Co oznacza symbol na górze rysunku nad pompom? Zasilanie pompie daję z kontaktu? Jaki termostat – to takie pokrętło jak mam przy podłogówce? Czy jakiś inny co steruje bezpośrednio pompą – daje jej zasilanie?

      Dzięki!

    • #77727
      SERWIS
      Uczestnik

      To coś koło pompy to zawór zwrotny.
      Proponuję termostat jak w linku poniżej:
      http://allegro.pl/salus-at10-regulator-temperatuty-przylgowy-i1963680205.html
      Ma on możliwość podłączenia w sposób odwrotny niż z reguły.
      W wersji podstawowej termostat ten załącza pompę po przekroczeniu temperatury zadanej, a dla Ciebie musi załączyć się po spadku poniżej temperatury zadanej.

      Pozdrawiam

    • #77726
      pps
      Uczestnik

      Pytanie do serwisu czy istnieje możliwość zamówienia kotła z palnikiem żeliwnym II generacji takim jak np Brucer? Jest to element którego bardzo mi brakuje w Państwa kotle!

      Proszę także o informacje o paleniu ręcznym kolega który ma kocioł Q Eko Duo przepala codziennie drewnem czy takie działanie jest dozwolone?

      Pozdrawiam

    • #77725
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Odpowiadając na pierwsze pytanie zapytam, jakie są przesłanki po temu, żeby zastosować palnik typu BRUCER? Jest on tani ale czy jest dobry, to bym tego nie powiedział. Ja osobiście jestem przeciwnikiem BRUCERA. Uważam, że obrotówka Panceroplu jest o niebo lepsza, zwłaszcza jeśli idzie o parametry spalania.
      Jeśli idzie o spalanie drewna to nie widzę żadnych przeszkód w takiej eksploatacji.

      Pozdrawiam

    • #77724
      pps
      Uczestnik

      Witam,

      Ok, dziękuję za odpowiedź.
      Jeszcze jedna kwestia z jakiej grubości blachy i jakiego rodzaju zbudowane są kotły Heiztechnik, czytałem, że grubość 5mm, ale blacha konstrukcyjna nie kotłowa.

    • #77723
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, blacha 5 mm i jest to blacha konstrukcyjna.
      Według nas to czysty marketing jeśli idzie o stal kotłową.
      Stal kotłowa stosowana jest do wytwarzania urządzeń technicznych, kotłów parowych itp..
      Stal kotłowa posiada inne właściwości dopiero przy temperaturach około 650 stopni, ale takie w kotle wodnym niskotemperaturowym nie występują.
      Jeśli idzie o grubość, to według nas jest ona optymalna, choć pod pewnymi względami lepsza byłaby cieńsza, lecz byłaby nie do zaakceptowania przez odbiorców kupujących kotły na wagę.
      Przy odpowiedniej konstrukcji kotła nie jest on w stanie skorodować przy zachowaniu odpowiednich parametrów. Jeżeli blacha jest zbyt gruba to pogarszają się parametry wymiany ciepła a i sama blacha potrafi się starzeć.
      Natomiast nie ma czegoś takiego jak przepalenie kotła i proszę w to nie wierzyć, chyba że zabraknie wody w kotle, ale wtedy grubość blachy nie ma znaczenia.

      Pozdrawiam

    • #77722
      pps
      Uczestnik

      Ok Dziękuję za odpowiedź.

      Pozdrawiam

    • #77721
      pps
      Uczestnik

      Witam,

      Jak mocno ma być uchylona klapka wentylatora?
      Podaje również swoje ustawienia do zweryfikowania:

      temp kotła 49 st
      temp nast 60 st
      temp cwu 20 st
      temp nast off
      temp kosza 22 st
      temp załączenia 70
      temp zaworu 48
      temp nast zaworu 47
      temp na zewnątrz 7 st
      czas pauzy podajnika 50 sek
      obr dmuch podt 1
      czas dmuch podt 10 sek
      krotność podawania 3
      czas oczekiw 10 min
      obr dmuchawy 1

      czy wentylator ma być mocno odsłonięty??
      dziękuję za informacje

    • #77720
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że masz modelowe ustawienia.
      Nie wiem, czy temperatura kotła, jaką podałeś jest taka zawsze, czy jednak kocioł czasami osiąga zadaną. Jeżeli nie osiągałby zadanej to możesz skrócić o 5 sekund czas pauzy podajnika w celu zwiększenia mocy kotła. Jednak zbliżają się wyższe temperatury na zewnątrz i zwiększanie mocy chyba mija się z celem.
      Co do przysłony na dmuchawie to my podczas ustawień prosimy o jej maksymalne otwarcie. Jednak zauważ, że otwarcie przysłony przekłada się na zmianę ilości powietrza podobnie jak zmiana obrotów dmuchawy.
      To Ty musisz stwierdzić, czy przy tym otwarciu przepustnicy i tych obrotach dmuchawy spalanie jest prawidłowe. Możesz zdławić przysłonę i zwiększyć obroty dmuchawy lub w odwrotnie.

      Ważne jest, aby węgiel był spalony prawie w całości i aby nie było spieków szlaki.

      Pozdrawiam

    • #77719
      pps
      Uczestnik

      Witam,

      w kotle palę od tygodnia cały czas utrzymuje mi się duże spalanie ok 50kg/dobę ekogroszku.
      Zauważyłem, że kocioł podaję co ok 50s paliwo, ustawienia mam takie jak podałem wcześniej, zmieniłem jedynie krotność podawania na 2 i krzywą grzewczą tak by temp na co była przy +10 i 0 + 35stopni a przy -10 40stopni.
      Budynek nowy zaizolowany, wentylator przymknięty do połowy.

      Proszę o sugestie co zmienić.

    • #77718
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam.

      A co było wcześniej, czyżby nowy budynek bez ogrzewania, a ten tydzień to nagrzewanie budynku?

      Pozdrawiam

    • #77717
      pps
      Uczestnik

      Tak jest to pierwszy tydzień grzania.
      Jeszcze jedno pytanie czy to normalne że kocioł po nagrzaniu się do żądanej temp i później pracy na podtrzymaniu następnie się wychładza o 20 stopni?

      Dla przykładu nastawiona temp kotła 60stopni nagrzewa się nawet do 65-66 a następnie stopniowo wystyga do 45 stopni.

      Pozdrawiam

    • #77716
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Co do zużycia to widać że jest ono normalne przy nagrzewaniu i suszeniu nowego budynku.
      Jednak jeśli idzie o jego pracę to wydaje się, że jest wszystko w porządku. Widać, że w momencie pracy ma trochę za dużą moc bo zbytnio się przegrzewa, ale to nie problem. Jak stoi w podtrzymaniu i wpłynie do niego zimna woda (efekt wygrzewania domu) to niestety temperatura spadnie dość nisko, jednak to z czasem powinno się unormować.

      Pozdrawiam

    • #77715
      bartezgo
      Uczestnik

      Witam,

      odgrzebuję stary temat – chyba dorosłem do rozwiązania 🙂

      W skrócie (pomijam obieg CWU) instalacja ma główną pompę CO za piecem + pompa na mieszaczu od podłogówki wpiętą w sterownik w wejście Zawór. Temperatura wejścia na podłogówkę regulowana głowicą termostatyczną (pokrętło). Połowa instalacji to podłogówka, druga połowa to grzejniki z głowicami termo.

      Chcę do instalacji dołożyć zawór trójdrożny za główną pompą CO, który będzie dogrzewał wejście do pieca (duży spadek temperatury powracającej wody CO). Z tego co widzę sterownik HT-500 może sterować pracą zaworu. Czy możecie podesłać mi jaki zawór zakupić, który będzie mógł być sterowany za pomocą HT-500?

      Pozdrawiam.

    • #77714
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Musisz kupić zawór z siłownikiem trzypunktowym (otwieranie, zamykanie, wspólny). Marka nie gra tutaj większej roli.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77713
      bartezgo
      Uczestnik

      Witam

      Podłącz pompę podłogówki pod wyjście pompy zaworu, tryb pracy zaworu ustaw na normalny c.o. a dodatkowo na drodze do pompy podłącz termostat pokojowy. Jednak możesz to zrobić tylko wtedy, gdy choć połowę ogrzwania masz w grzejnikach.

      Pozdrawiam

      Dzieki za odpowiedz.Z czystej ciekawosci czy mozna sterowac praca pompy podlaczonej do wyjscia pompy zawor tylko za pomoca sterownika ht500 i np. czujnika zawor bez termostatu pokojowego?

      Dzieki!

    • #77712
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa zaworu po włączeniu Trybu pracy zaworu pracuje cały czas. Pompę można wyłączać tylko za pomocą termostatu pokojowego w Trybie pracy zaworu: NORMALNY CO LUB POGODOWY CO.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77711
      Anonim
      Gość

      РЫБНАЯ ИМПЕРИЯ – онлайн игра с выводом денег. Запуск проекта 31.03.2014. Для регистрации кликните по банеру:

      http://fish-empire.net/468.gif

      Наши Отличия: Доступная статистика – Вы всегда будете в курсе о реальном обороте золота в проекте. В игре не содержится никаких санкций для продажи золота.

      Выгодное сотрудничество – возможность во много раз приумножить свои вложения. Мы обещаем от 30% до 100% ежемесячно.

      Рост капитала системы – за счет влива денег на рекламу и приглашения в систему новых участников – участниками, работающих по партнерской програме. Оперативная помощь на дружественном форуме. Уникальная атмосфера и ещё множество различных приемуществ.

      Об Игре: РЫБНАЯ ИМПЕРИЯ – онлайн игра с выводом денег. Погрузитесь в атмосферу экономической онлайн игры и создайте свою Рыбную Империю, которая всегда будет давать Вам реальные деньги.

      В данной игре Вам нужно приобретать разных рыб. Каждая рыба дает икру, которую можно продать на золото. Золото можно выручить за реальные средства и вывести из системы на свои электронные счета.

      Любые рыбы производят определенное кол-во икры, чем они больше стоят, тем икры производят больше. Вы можете преобретать любое их кол-во, у рыб нет срока годности, они никуда не денутся и будут производить Вам икру каждый день. Сбор икры производится без потерь и препятствий по времени.

      Начинай Играть: Начать играть можно без вложений. При регистрации мы дарим Всем Щуку. Ежедневные бонусы, лотерея, конкурсы, акции. Так же предусмотрена реферальная програма. Приводите в проект своих друзей и близких.

      За каждое пополнение баланса рефералами, Вы будете иметь 30% от суммы их инвестиций. Автоматический ввод в проект и вывод денег на Ваш электронный кошелек. Низкая минималка на Паеер, всего 3 RUB. Ваша Рыбная Империя будет приносить средства всегда.

      Курс игрового инвентаря: 100 гр. икры = 1 гр. золота. 100 гр. золота = 1 RUB.

      http://fish-empire.net/about.jpg

      Рыбы——————-Стоимость—————-Доход в день———–Окупаемость
      Щука——————–90 RUB——————–1 RUB——————–90 дней
      Минтай—————–270 RUB——————3,6 RUB——————–75 дней
      Лосось—————–810 RUB——————13,5 RUB——————-60 дней
      Осетр——————2430 RUB—————–54 RUB———————45 дней
      Белуга—————–7290 RUB—————–243 RUB——————–30 дней

      Вот такие мои вложения:

      http://fish-empire.net/payment.png

      Ну что еще написать? Сайт просто супер, ничего даже не пугает, поэтому я инвестировал, посмотрим как оно сложится. Как только выплаты будут, сразу же отпишусь в этом топике. Полученное с продажи икры золото, распределяется между двумя счетами (счет для покупок и счет для вывода) пропорциях: 30% на счет для покупок и 70% на вывод. А в обменном пункте Вы можете обменять золото для вывода на золото для покупок. При обмене золота, Вы получаете +30% на счет для покупок.

      Всех кого заинтересовало мое сообщение, могут зарегистрироваться в игре и посмотреть на все своими глазами, а при желании, начать играть. Всем приятной игры и хорошего настроения.

      Для обзора перейдите по банеру:

      http://fish-empire.net/468.gif

      Смотрите еще отзывы с других ресурсов:

      город игра с выводом денег
      читы на деньги онлайн игр
      онлайн игры на настоящие деньги
      лучшая игра с выводом денег
      игра рулетка онлайн на деньги
      игра ферма с выводом денег

    • #77710
      fomicz
      Uczestnik

      Przestał działać mi czujnik pogodowy (tzn. źle wskazuje temperaturę zwenętrzną).
      Co zakupić aby wymienić ten czujnik?

    • #77709
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności podłącz czujnik na krótkim kablu do sterownika, aby wykluczyć ewentualną winę przewodu. Sprawdź czy płytka z czujnikiem nie jest mokra.
      Gdy dalej będzie problem musisz zamówić czujnik – koszt 49,20 zł brutto plus przesyłka 24,60 zł brutto.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77708
      fomicz
      Uczestnik

      Straszne koszty wysyłki 😉
      Może po prostu wystarczy podać model czujnika to kupię gdzieś w pobliżu.

    • #77707
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spróbuj zamówić czujnik w hurtowni, w której kupowałeś kocioł, a może uda się uniknąć kosztów wysyłki.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77706
      PawPac
      Uczestnik

      Witam serdecznie

      Od roku użytkuję Q EKO DUO 17kW – HT500H (w nowym domu). Chcąc ustawić zawór w trybie Pogodowy CO zauważyłem że czujnik temperatury zawyża odczyt. Mimo że dokonałem korekty temperatury o -5 st.C to nadal zawyża o 2 – 3 stopnie wzwyż. Dodatkowo zauważyłem że temperatura podnosi się o jeden dwa stopnie i za moment spada.

      Czego może być tego przyczyna? Lub jak ją usunąć/ustawić?

      Pozdrawiam

    • #77705
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Czujnik temperatury zewnętrznej służy do regulacji temperatury zaworu według zmian temperatury zewnętrznej. Wskazania temperatury czujnika mogą być mylne ze względu na rodzaj,jakość i długość zastosowanego przewodu łączącego.
      Nie jest to stacja pogodowa więc wskazania temperatury mogą mieć pewne odchylenie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77704
      PawPac
      Uczestnik

      Witam,

      Dziękuję za odpowiedź. Przewód ma około 6 m. Użyty jest zwykły prądowy. Wg Was (serwisu) jaki powinien być użyty (parametry) przewód?
      Dostosuję się i wymienię.

      Pozdrawiam.

    • #77703
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przewód 2×0,75 mm2 lub 2x1mm2 (linka).

      Ważne, aby był to przewód dobrej jakości (najlepiej polskiej produkcji, sugeruję nie zakładać żadnej taniej marketowej wersji).

      Spróbuj porównać wskazanie czujnika z innym przy kotle kładą je obok siebie. Czujnik zewnętrzny podłącz wtedy na krótkim kablu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77702
      samda
      Uczestnik

      Witam. Również mam wyciągnięty termometr na zewnątrz ale jak włączyć tryb żeby z niego skorzystać. Mam ht 700.

    • #77701
      Markus
      Uczestnik

      Dla HT-700 zgodnie z dokumentacją str. 12 i 13 czujnik temperatury powinien być wpięty w złącze T6.

    • #77700
      samda
      Uczestnik

      Ale co mam włączyć na sterowniku żeby włączyć tryb pogodowy?

    • #77699
      Markus
      Uczestnik

      Można od czujnika temperatury uzależnić np. nastawy ZAWORu1.

      w dokumentacji na str. 10 są takie parametry

      Tryb pracy zaworu 1

      Nastawa zaworu 1 gdy -10°C na zewnątrz

      Nastawa zaworu 1 gdy +10°C na zewnątrz

      Pierwszy służy do wybrania trybu pracy i tu musimy wskazać sterowanie pogodowe (tak przynajmniej u mnie się to nazywa)

      A te dwa parametry (Nastawy) to jest dawna krzywa pogodowa. Po prostu określasz jak temperatura wody ma iść na grzejniki (podłogę) odpowiedni przy +10 i -10 stopniach temp. zewnętrznej. To trzeba doświadczalnie sprawdzić.

Oglądasz 69 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.