Miesznaka groszku z peletem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Miesznaka groszku z peletem

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78386
      zbuku
      Uczestnik

      Witam Forumowiczów i kolegów z serwisu, również !

      W końcu coś się zaczęło dziać na tym forum 🙂 w związku z powyższym mam pytanie,
      Co sądzicie o mieszance peletu z groszkiem?
      Czy jest sens?
      Jaka będzie reakcja kotła?
      Jak skorygować ustawienia aby ewentualnie wszystko grało?

      W moim przypadku chodzi o kocioł HT EKO DUO 35KW

    • #78399
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Mieszanie paliwa to jak mieszanie polędwicy łososiowej z pasztetem drobiowym, ani to ładne ani smaczne, ale być może zjadliwe.
      Podobnie jest z paliwem. Jeżeli jest to uzasadnione potrzebą pozbycia się konkretnego paliwa to można to zrobić.
      Jednakże co da palenie węgla z pelletem. Pellet jest droższy więc ekonomicznie nieuzasadnione a syf w kotłowni i tak pewny, gdyz dalej mamy do czynienia z węglem.
      Pellet jest dla użytkowników przedkładających ekonomię nad jakość obsługi i czystość, jednak przestrzegam użytkowników węglówek przed spalaniem pelletu. Można to robić pod pewnymi rygorami a my jako producent nie bierzemy za to odpowiedzialności, aczkolwiek zawsze staramy się pomóc.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78398
      Adam Pawłowski
      Uczestnik

      Można wiedzieć jakie są to rygory? Ja używam Eko Duo 25 ze sterownikiem Eko Max 700. W tamtym roku paliłem pelletem i nagminnie zrywalo mi zawleczke na podajniku. Skonczylo sie na wizycie serwisanta który wymienil kolano na palenisku (jakoby było zdeformowane). W tym roku jeszcze nie używałem podajnika, pale caly czas na ruszcie wodnym, ale pomału przybieram sie do uruchomienia podajnika i nie ukrywam ze ze strachem. Jakie sa w takim razie uwarunkowania przy paleniu pelletem na tym piecu, bo serwisant nie poinformował mnie o takowych. Pozdrawiam

    • #78397
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po pierwsze, palenie pelletu w palniku węglowym (retortowym) odbywa się na odpowiedzialność użytkownika, po drugie do spalania pelletu przeznaczone są palniki typu BIO.
      Problemem podczas palenia pelletu w palniku retortowym jest zaniżenie paleniska, wylewanie i oblepianie żywicą i szlaką kolana co sprawia opór przy przemieszczaniu paliwa i zrywanie zabezpieczeń.
      Każdy kto zamierza używać kocioł z palnikiem węglowym do spalania pelletu musi raz na dwa tygodnie (około) pozbyć się szlaki z kolana.
      Aby pozbyć się szlaki bez konieczności wygaszania kotła i skrobania od środka kolana proponuję raz na tydzień wrzucić do zbiornika dwa wiadra węgla który jako twardy kamień oczyści z pyłu i nagaru całą drogę podawania paliwa.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78396
      Adam Pawłowski
      Uczestnik

      Dziekuje bardzo za odpowiedz. Bede próbował. A o efekcie nie omieszkam poinformować. Swiateczenie pozdrawiam i życze Wesołych i Ciepłych:) Swiąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

    • #78395
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Również wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku oraz jak najmniejszej ilości problemów z kotłami, nie tylko naszej produkcji dla wszystkich forumowiczów.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78394
      Tomek
      Uczestnik

      Potwierdzam – osadzanie się nagaru na kolanie powoduje zatykanie rury i zrywanie zawleczki.Inna sprawa, że pellet jest dość „ślimakożernym” paliwem. Znaczy ściera koniec ślimaka, co w konsekwencji powoduje jego zużycie, klinowanie się i potrzebę wymiany. (pierwszy efekt to mielenie pelletu).
      Co do samego nagaru – co ciekawe już kilkakrotnie się spotkałem z nagarem po paleniu ekogroszkiem. Dziwne? Ano dziwne, ale się zdarza.
      Druga rzecz – do pelletu powinna być inna nakładka-talerz palnika.
      No i najważniejsze – ekogroszek w większości przypadków widuję wilgotny, a pellet pod wpływem wilgoci puchnie. Tak, że radzę być z tym ostrożnym, żeby nie wymieniać całego podajnika, ze względu na całkowite zapchanie i zakleszczenie się .

    • #78393
      zbuku
      Uczestnik

      Cóż ja mogę powiedzieć…

      Postanowiłem przetestować to sam i paliłem mieszanką ok 2 tygodni, do zasobnika wsypywałem 5 worków groszku i 2 peletu i co:

      chyba to że wszystcy macie rację, gra nie wara świeczki:
      – zysk żaden (pelet jest mniej kaloryczny)
      – zapychanie kolana (pelet puchnie pod wpływem wilgoci)
      – możliwość uszkodzenia kolana (nagar)

      Więc pozostaje mi tylko żałować że nie mam kotła typowo na pelet bo ma on świetną zaletę (i chyba jedyną) a mianowicie mniej się kurzy i pyli

    • #78392
      SERWIS
      Uczestnik

      Zbuku, nic straconego.
      Możesz u nas nabyć za dodatkową opłatą głowicę do spalania biomasy i wtedy z powodzeniem możesz palić pellet.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78391
      zbuku
      Uczestnik

      Witam, mogę prosić o więcej szczegółów odnośnie owej głowicy bo w cennikach nie mogę nić znaleźć, chyba ze dystrybutor (KOLANKO) coś mi więcej powie. Puki co mój mail to zbuku@o2.pl

    • #78390
      Tomek
      Uczestnik

      Chodzi o szufladę?

    • #78389
      ogrzewacz
      Uczestnik

      SERWIS napisał:

      Możesz u nas nabyć za dodatkową opłatą głowicę do spalania biomasy i wtedy z powodzeniem możesz palić pellet.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

      WITAM,
      Jestem zainteresowany piecem Eko Duo 35kW. Prosze o podanie kosztow glowicy do spalania biomasy. Czy przy jej pomocy mozna spalac np zrebki?
      Moj mail
      husy2@interia.pl

      Pozdrawiam

    • #78388
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      1. Głowica biomasowa w przypadku zakupu wraz z kotłem w wersji BIO kosztuje plus 1000 zł netto do ceny kotła w wersji podstawowej.
      Jest też możliwość dokupienia głowicy dodatkowo i kosztuje ona 1500 zł netto.
      2. Kupując samą głowicę musisz pamiętać o wyposażeniu rury podajnika w system strażaka.
      3. Należy też pamiętać, że czasami dla spalania zboża należy dosypać do 20% węgla ekogroszku.

      Pozdrawiam

Oglądasz 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.