Instrukcja HT tronic 520

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Instrukcja HT tronic 520

Oglądasz 19 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78485
      zbuku
      Uczestnik

      Witam

      Mam kocioł HT EKO DUO 35KW z sterownikiem HT tronic 520, do kotła dołączona jest instrukcja do HT tronic 500?
      Czy gdzieś znajdę instrukcje do aktualnej wersji sterownika?

    • #78505
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Regulator kotła HT tronic 520 jest tym samym regulatorem co HT tronic 500.
      Oba regulatory posiadają to samo oprogramowanie a różnica polega na zabudowie.
      Regulator 500 posiada jednorodną zabudowę i jest do montażu na kotle a 520 jest przeznaczona do zabudowy i posiada dwa moduły: moduł wykonawczy i pulpit.

      Z poważaniem

      serwis

    • #78504
      hydro-instal
      Uczestnik

      Czyli przy zamówieniu można określić jaki chcę się regulator? czy HT 520 montowany jest już fabrycznie?

    • #78503
      zbuku
      Uczestnik

      uważam ze jest inaczej, co innego wyświetla mi się choćby w menu serwis niż jest w instrukcji (inne nazwy ustawień i jest ich więcej niż w instrukcji) dla tego pytam o instrukcję, a poza tym na Waszych zdjęciach jest kocioł z serii HT i ma wyraźnie manipulator opisany HT tronic 500 a zabudowa jest taka sama.

      i jeszcze jedno dlaczego nie mogę się zalogować na swoje wcześniejsze konto: zbuku, nazwa i hasło wpisywane jest prawidłowo, pojawia mi się informacja że rejestracja nie została prawidłowo dokończona choć jakoś dokonałem wpisu z owego konta, pisząc do Was na maila dostaję zwroty że nie dostarczono, moder KOK@LO też milczy???????????

      klient

    • #78502
      SERWIS
      Uczestnik

      Regulator HT tronic 520 montowany jest w kotłach nowej linii HT.
      Aktualnie dostępne są już dodatkowe regulatory rodziny HT tronic 500 z dodatkowymi modułami mieszającymi.
      w niedługim czasie ukaże się kompletna informacja na ich temat a na tę chwilę informacje są udzielane na telefon.
      Maksymalnie regulator ten może obsłużyć trzy układy mieszające.

      Z poważaniem

      Serwis Heiztechnik

    • #78501
      SERWIS
      Uczestnik

      Masz rację co do zróżnicowania nazw i występowania dodatkowych parametrów.
      Informatycy pracujący ciągle nad nowymi programami udoskonalają je ale niestety z bibuła jest trochę gorzej. Dlatego też występuje więcej wersji programów niż wersji instrukcji.
      Proszę o cierpliwość a w krótkim czasie postaramy się to nadrobić.
      Co do problemu z przesyłaniem wiadomości to w przypadku posiadaczy kont na serwerach typu: op, o2 nasze zabezpieczenia mogą traktować je jako spamy i dlatego mogą one do nas nie docierać.
      Jeśli chodzi o problemy z logowaniem to spróbuj może skontaktować się telefonicznie a nasz kolega (pracownik firmy) z pewnością ci pomoże.
      Za utrudnienia przepraszamy.

      Z poważaniem

      Serwis Heiztechnik

    • #78500
      zbuku
      Uczestnik

      nie wiem co zrobiliście ale konto jak widać działa, dzięki

    • #78499
      SERWIS
      Uczestnik

      OK

      Złośliwość rzeczy martwych

      Serwis heiztechnik

    • #78498
      zbuku
      Uczestnik

      Czy drodzy koledzy z serwisu mogą mi podać przybliżony termin pojawienia się instrukcji do HT tronic 520?

    • #78497
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeśli idzie o instrukcje to zaraz po pojawieniu się jej będzie ona dostępna na nasze stronie. Postaramy się aby była ona do końca ubiegłego tygodnia.
      Jeśli idzie o sterowanie i obsługę to jest ona identyczna jak w przypadku 500 -ki

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78496
      zbuku
      Uczestnik

      puki co instrukcji do 520 nie ma więc pomóżcie mi bo nie rozumiem jednego parametru a bardziej jego możliwości zaprogramowania.

      Powiedzcie mi proszę gdzie i w jaki sposób mogę zaprogramować CZAS PRACY POMPY

      bo na przykład piszecie (istrukcja ht500)
      … pracuje cyklicznie załączając się co CZAS ODŁ.
      POMP CO na CZAS PRACY POMPY. Dla wartości parametru CZAS PRACY POMPY=0 pompa obiegowa jest wyłączona stale i wartość parametru CZAS ODŁ.POMP CO jest bez znaczenia…

      Jak ustawić CZAS PRACY POMPY np na 5 minut? skoro w MENU tego parametru nie ma.

    • #78495
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Instrukcja HT tronic – a 520 powinna być lada dzień, być może nawet jutro.
      Co do różnic w programach w stosunku do 500- ki to nie ma żadnych.
      Napisz mi, co zamierzasz zrobić i do czego jest to Tobie potrzebne.
      Rozumiem, że masz podłączony termostat pokojowy i chcesz aby mimo nagrzania pomieszczenia i rozwarcia styków termostatu pokojowego grzejniki nie wychłodziły się całkowicie.
      W zależności od systemu grzewczego i temperatury czynnika częstotliwość załączania pompy jak i długość jej pracy powinna być różna tak aby mimo wszystko zbytnio nie wychłodzić pomieszczenia, ale i drugie żeby nie przegrzewać go.
      W starych programach ustawiany był tylko „czas odłączenia pompy” a „czas pracy pompy” był stały i wynosił 30 sek. W nowych programach jest możliwość zmiany parametru „czas pracy pompy co.” tak aby pompa pracowała dłużej. Jednakże najczęściej użytkownicy pragną, aby po rozwarciu styku programatora pokojowego pompa nie włączała się a temperatura w pomieszczeniu spadała do minimalnej nastawionej w pomieszczeniu. W tym przypadku „czas odłączenia pompy co.” należy ustawić na „0”

      Pozdrawiam

    • #78494
      zbuku
      Uczestnik

      Witam

      Pytam się bo CZAS PRACY POMPY traktowany jest również jako wybieg a odnoszę wrażeni że u mnie jest on za długi, w związku z czym chciałem go zmniejszyć.
      Rozumiem że mając HT 520 mam starą wersję bez możliwości zmiany tego parametru?

      A tak na marginesie to da się zrobić jakoś upgrade? bo montując termostat pokojowy widziałem na płycie głównej gniazdo RJ45

    • #78493
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z tego co kojarzę to czas wybiegu pompy jest stały i wynosi on około 5 min.
      Jeżeli pozwolisz to w dniu jutrzejszym spróbuję dowiedzieć się u programistów jak to wygląda.
      Czasami jest tak że nie zdążą nas poinformować o wszystkich nowinkach a ja też nie zawsze pytam.

      Pozdrawiam

    • #78492
      zbuku
      Uczestnik

      Witam

      Czy coś się udało dowiedzieć odnośnie zmiany parametru wybiegu pompy i co z ubgrade-m?

    • #78491
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Co do aktualizacji oprogramowania to napisz do nas listela na adres serwisowy i serwis może zaktualizować oprogramowanie. Niestety usługa ta jest odpłatna, chyba że wymienimy Ci automatykę na inną z nowym programem, a tamtą nam odeślesz.

      Pozdrawiam

    • #78490
      zbuku
      Uczestnik

      ok, pomyślimy o tym po sezonie bo teraz bez pieca to raczej by było ciężko 🙂

    • #78489
      SERWIS
      Uczestnik

      OK. czekamy

      Pozdrawiam

    • #78488
      zbuku
      Uczestnik

      hmmmmmmmmmmmmmmm Serwissssssssssss

      ten tydzień trwa już ponad 5 miesięcy, co z waszą słownością się stało?

    • #78487
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, my też ciągle czekamy. Będę się w tej sprawie kontaktował z dostawcą.

      Pozdrawiam

Oglądasz 19 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.