Palenie drewnem – pytanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Palenie drewnem – pytanie

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77663
      ps23
      Uczestnik

      Witam. Moje pytanie dotyczy palenia drewnem w piecu ECODUO 25KW. Więc, posiadam sporą ilość drewna brzozowego. Przewiduję że starczy ono na 3-4 miesiące palenia. Moje pytanie dotyczy czy można drewnem opalać dom przez tak długi okres i czy są jakieś przeciwwskazania do palenia tym paliwem (ruszt wodny jest rusztem awaryjnym).
      Następnie jak ustawiamy sterownik?
      wyłączamy tylko podajnik reszta bez zmian?
      czyli
      – temp zadana 65C
      – obr. dmuchawy 3
      – wzrost 1
      – termostat pokojowy – wył
      – CWU – lato
      – drzwiczki zamknięte
      – osłona wentylatora 10mm uchylona
      – przesłona na retorę założona w ten sposób aby
      umożliwić dopływ tlenu.
      Chciałbym dodać że kocioł pracuje z wymiennikiem płytowym i zaworem 3-drogowym (nie wiem po co hydraulik w ogóle go założył, temp wody wyjścia i powrotu wody z wymiennika są dość zbliżone i sterowanie zaworem nie jest efektywne.)
      Jeszcze jedno pytanie czy obroty pomp przed i za wymiennikiem płytowym ustawić na te same wartości?
      Pozdrawiam serwis.

    • #77667
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nic dodać nic ująć. Wydaje mi się że wszystko powinno być wręcz modelowo.
      Napisz mi, czy zawór jest między kotłem a wymiennikiem, czy za wymiennikiem.
      Jeśli idzie o pompy to nie ma chyba reguły co do ich wydajności. Wydajność pompy za wymiennikiem jest zależna od ilości wody w układzie.
      Wydajności pompy powinny być według mnie ustawione tak, aby różnica temperatur na zasilaniu i powrocie wynosiła około 10 stopni.

      Pozdrawiam

    • #77666
      ps23
      Uczestnik

      Zawór 3-drogowy jest za wymiennikiem.Róznica temp na piecu i za wymiennikiem około7-8C.

      Zaobserwowałem jeszcze jedno że sam wentylator nawet na zakresie 6 nie daje sobie rady z utrzymaniem temp. na kotle. Jeżeli zamknę dolne drzwiczki temp spada. Czy dolne drzwiczki mogą być lekko uchylone podczas pracy kotła? Czy wysterować dmuchawe na max obroty czyli wyłączyc f-cję tryb pracy dmuchawy – wył (obroty max.). Oczywiście palę drewnem.

    • #77665
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Spróbuj otworzyć trochę bardziej przepustnicę na dmuchawie.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.