Q EKO DUO 75 utrzymanie temperatury – problem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q EKO DUO 75 utrzymanie temperatury – problem

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77654
      Anonim
      Gość

      Witam wszystkich.
      Od niedawna w naszym bloku,mamy zainstalowany piec typu Q EKO DUO 75
      Występuje problem w tym piecu z utrzymaniem temperatury 50st .Przy nastawie na 50st, na piecu temperatura oscyluje około 43-45st.
      Blok ma około 600m2 ,nie mamy zbiornika na ciepłą wodę.Sugerowane nastawy pobrałem z forum,kopczyk jest taki sredni nie za wysoki ,temp kosza około 25st,
      Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, jakie zrobić nastawy ,aby kocioł osiągał temp nastawioną
      pozdr

    • #77662
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po pierwsze to nastawę kotła powinieneś zrobić na minimum 65 stopni. Po drugie to dla czasu pracy podajnika 10 sekund powinieneś ustawić pauzę nie więcej niż 10 sekund. Inaczej z powodu zbyt małej dawki paliwa nie osiągniesz mocy kotła. Następnie po ustawieniu dawki paliwa musisz ustawić odpowiednią ilość powietrza.
      Jeżeli chcesz to napisz, jakie masz ustawienia w MENU UŻYTKOWNIKA, a ja się im przyjrzę.

      Pozdrawiam

    • #77661
      Anonim
      Gość

      Witam
      Ustawienie temp na 65st nic nie da ,ponieważ kocioł nie chce dobić nawet do 50st ,nie wchodzi w ogóle w stan podtrzymania,i nie dopala groszku po przeciwnej stronie podajnika ,nastawy sugerowane wziąłem z forum i jest jak by lepiej ale i tak nie da rady dociągnąć do 50st ,a na tych pozostawionych przez instalatora to sie na 40 utrzymywał.
      Chyba jest coś z nadmuchem bo jak czas pauzy podajnika zmienię na mniejszy to nasypie trochę groszku ale znów go nie dopali,nastawa wentylatora na 5 bo nie da się wiecej … nie wiem dlaczego na podtrzymaniu są aż 24 biegi a na automacie tylko 5

      … jaki powinien być przekrój komina wymagany do tego kotła ? bo w naszym bloku jest jakieś fi 170 a na gorze przewężenie do około 150mm

      pozdrawiam Robert

    • #77660
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      I widzisz, wystarczyło kolka wyrazów i już wiem o co chodzi. Nie dopala Tobie węgla bo nie uszczelniliście palnika zgodnie z instrukcją.
      Górny element żeliwny wyglądający jak talerz wchodzi częścią walcową do stalowej komory powietrznej i w tym miejscu trzeba dać sylikon wysokotemperaturowy.
      Jeżeli nie masz instrukcji podajnika to pobierz go z naszej strony (PODAJNIK PALIWA STAŁEGO) i na fotografii nr 1 na stronie 12 pokazane jest, jak to wykonać.
      Powietrze do spalania zamiast iść środkiem paleniska spiernicz Ci pod kołnierzem nie biorąc udziału w spalaniu.

      Napisz później, jakie są efekty uszczelnienia.

      Pozdrawiam

    • #77659
      Anonim
      Gość

      Witam
      Pytaliśmy instalatora czy uszczelniał palnik ,to odpowiedział że wszystko było zrobione zgodnie z procedurami dla tego typu kotłów

      Chciałbym jeszcze zapytać , jak odblokować biegi dmuchawy ,bo w nastawach jest napisane że jest od 1-24 a w sterowniku od jest od 1-5
      Sterownik ht tronic500
      pozdr Robert

    • #77658
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W celu odblokowania obrotów dmuchawy musisz wykonać telefon do serwisu. Takich informacji nie udzielamy na forum.
      Jak będziesz rozmawiał to zapytaj o uszczelnienie palnika lub podaj telefon do instalatora, to my go o to zapytamy.

      Pozdrawiam

    • #77657
      krzyś
      Uczestnik

      witam, mam pytanie ile średnio węgla spala ten piec ? z góry dziękuję

    • #77656
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najlepiej byłoby, gdyby odpisał Ci kolega Pixel.
      Ja mogę podać jedynie nominalne zużycie paliwa.
      Z każdego kilograma węgla możesz uzyskać 5 – 5,5 kWh ciepła. W związku z tym dzielisz moc kotła przez ten uzysk i wyjdzie około 13 – 15 kg węgla na godzinę zakładając, że kocioł pracuje cały czas z mocą maksymalną.
      Niestety nie ma czegoś takiego jak średnie zużycie.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.