podłączenie termostatu pokojowego

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem podłączenie termostatu pokojowego

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77645
      Paweł Cieślak
      Uczestnik

      Witam!
      Jak podłączyć bezprzewodowy programowalny termostat
      pokojowy do sterownika HT-tronic 520. Posiadam
      piec HT Eko 25kW.

    • #77653
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie jest to trudne ale gdyby Ci się nie udało po moim krótkim instruktażu to zadzwoń na telefon serwisowy, najlepiej na 664 784 500.
      Ale przechodząc do rzeczy:
      1. musisz wyciągnąć kasetę sterownika i otworzyć jego górną pokrywę
      2. następnie na płycie regulatora musisz odnaleźć złącze termostatu pokojowego, są to złącza J18 i J19, obok kostek czujników
      3. musisz wiedzieć który termostat chcesz wykorzystać, termostat do regulacji pompy kotłowej – złącze J18, termostat do obsługi zaworu mieszającego – złącze J19
      4. po podłączeniu przewodu termostatu wchodzisz do MENU termostaty, odszukujesz właściwy dla Ciebie termostat i go aktywujesz.
      5. wkładasz urządzenie z antenką do kontaktu, czytasz instrukcję programatora, programujesz go i wszystko powinno hulać.

      Jeżeli będzie coś nie tak to pisz lub dzwoń.

      Pozdrawiam

    • #77652
      Paweł Cieślak
      Uczestnik

      Dzieki za instruktaż. Ale jeszcze jedno pytanie przed rozkręcaniem. Jaka duża jest kaseta sterownika? U mnie jest tylko 20 cm do ściany.

      Pozdrawiam.

    • #77651
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Długość kasety to 15 cm, tak że nie ma żadnego problemu.

      Pozdrawiam

    • #77650
      Paweł Cieślak
      Uczestnik

      Witam!
      Zainstalowałem termostat bez problemu. Wszystko działa. Dzięki.

      Teraz z innej beczki – popielnik ma bardzo niskie śćianki i popiół opada obok gromadząc się w zakamarkach. Czy zrobienie nowego popielnika o wyższych ściankach bocznych nie będzie miało wpływu na prawidłowe spalanie/ chodzi mi o obieg powietrza itp./

      Pozdrawiam

    • #77649
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, możesz wykonać sobie szufladę o wyższych bocznych ściankach.

      Pozdrawiam

    • #77648
      slonikdendi
      Uczestnik

      Witam ja także mam sterownik HT-tronic 520 i jaki sterownik bezprzewodowy został zainstalowany? Czy jest możliwość regulacji temp. kotła i zaworem mieszającym? Bo odnośnie zaworu mieszającego interesuje mnie jak można zaingerować w 3 ustawienia krzywej grzewczej?

    • #77647
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do sterownika HT 520 można zamontować dodatkowy pulpit z możliwością regulacji temperatur zadanych (kocioł, CWU, zawór).
      Podłączenie jakiegokolwiek uniwersalnego termostatu pokojowego umożliwia sterowanie pompami CO lub zaworu oraz zamykaniem zaworu w przypadku przekroczenia temperatury w pomieszczeniu ogrzewanym.

      Regulacji krzywej grzewczej dokonujemy ręczne w ustawieniach zaworu parametrami „nastawa +10, 0, -10”.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.