Red HT Eko Duo – palenie drewnem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Red HT Eko Duo – palenie drewnem

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77638
      mysiul
      Uczestnik

      Jakie są właściwe ustawienia pieca do palenia drewnem? Obecnie zalaczam tryb reczny i naciskam N, podkladam do pieca drewno i ustawiam temperaturę.
      Z uwagi na to ze jest to budynek, w ktorym jeszcze nie mieszkam pale codziennie wieczorem, aby budynek się powoli „wygrzewał”. Mam jednak problem, bo nastepnego dnia po calkowitym wypaleniu drewna non stop chodzi dmuchawa.
      Probowalem rowniez ustawiać start, ale wtedy zalacza sie podajnik do ekogroszku, ktorego nie ma. W ustawieniach jest opcja podajnik on/off ale jakos nie mogłem go wylaczyc.

    • #77644
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Aby palić drewnem na ruszcie należy wejść w MENU PODAJNIK, wybrać PODAJNIK ON OFF i ustawić na wyłączony.
      Po tym manewrze drewno spalasz w automacie poprzez naciśnięcie przycisku START. ze wszystkimi funkcjami automatyki.
      Jeżeli idzie o temperaturę wyłączenia kotła to jest ona 5 stopni poniżej temperatury minimalnej kotła (patrz USTAWIENIA SERWISOWE)

      Pozdrawiam

    • #77643
      mysiul
      Uczestnik

      A jak wylaczyc podajnik, bo wchodzilem w ustawienia / podajnik / on/off i co dalej strzalka do dolu?
      Jestem jeszcze zielony w tym temacie.

    • #77642
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, strzałka do dołu a następnie zatwierdź przyciskiem TAK

      Pozdrawiam

    • #77641
      Ewa1972
      Uczestnik

      Jak palę drewnem, to często temperatura przekracza 80 stopni i schodzi woda. wtedy piec jeszcze bardziej się nagrzewa – to nie logiczne. Co zrobić?

    • #77640
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      A co to znaczy „schodzi woda”.
      Chodzi Ci o zawór bezpieczeństwa, cz termostat pokojowy?

      Pozdrawiam nową forumowiczkę

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.