problem z podajnikiem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem problem z podajnikiem

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78373
      greg76
      Uczestnik

      Witam
      Potrzebuję porady. Kupiłem piec heiztechnik 25 kw z obrotową retortą podajnikiem pancerpol i sterownikiem ecomax 800 model R1. Piec testuję od dwóch miesięcy pierwszy miesiąc paliłem drewnem na rusztach, a do miesiąca testuję groszek czeski i dodaję 30 % miału jak dopuszcza producent i zaczęły się problemy z zrywaniem klina na ślimaku. Oczywiście miał przesiewam przez sito z oczkiem 23 mm. Dzwoniłem do serwisu super fachowiec dobra obługa podał jedną z przyczyn jak żużli się na retorcie to może blokować i kazał zrezygnować z programu Fuzzy logic na standardowe podawanie 10s przerwa w podawaniu 40s moc nadmuchu 28-29% przerwa w podawaniu w nadzorze 20min i przy tych mrozach zużycie miałem 33-37 kg/dobę super i teraz mam drobny popiół 5-7 mm. Ale ślimak pochodzi 3-4 doby i klin zrywa, oryginalny jest śruba 5 twardość 5,8 ja już zacząłem stosowań twardość 8,8 oczywiście za zgodą serwisu, ale wydaje mi się że coś jest nie tak bo nawet na samym miale ślimak nie powinien zrywać klina. Może ktoś miał taki problem, czekam na pomoc.
      pozdrawiam
      Grzegorz

    • #78378
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Kolego, jeżeli miałeś wcześniej spalanie ze zbyt duzą ilością powietrza przez dłuższy okres czasu, to zrywanie zabezpieczenia może być tego efektem.
      Jeżeli mimo korekty nastaw i pozbycia się szlaki nadal zrywa zabezpieczenia, to należy złożyć zgłoszenie reklamacyjne, gdyż bez wizyty serwisu się nie obędzie, a postaramy się to zrobić jak najszybciej.

      Zyczę powodzenia
      Serwis Heiztechnik

    • #78377
      Tomek
      Uczestnik

      Można z tym powalczyć – sprawdź czy element obrotowy-koszyk-nie jest czasem przekrzywiony. Najlepiej go wyjąć, oczyścić i włożyć z powrotem. I tu ważne – włączyć tryb ręczny i poczekać aż się zacznie obracać. Jeśli jest tam jakiś brud, to może klinować ów koszyk i powodować zrywanie zawleczki.Sprawdzone.

    • #78376
      grzegorz
      Uczestnik

      ja miałem podobny problem. Musi być szczelina pomiędzy koszykiem i talerzem, jeśli jej nie będzie to wtedy blokuje i zrywa zawleczkę. U mnie wymieniono właśnie talerz i koszyk i od prawie roku mam spokój (sprawdzam też co sypię). Wymieniał mi to serwis z Pancerpola.

      pozdrawiam Grzegorz

    • #78375
      hydro-instal
      Uczestnik

      Miałem takie przypadki. była to wina złych ustawień, za głęboko się wypalało, ślimak się nagrzewał i krzywił. zrywało zabezpieczenie nawet na pustym koszu.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.