Q Pellet Duo + termostat pokojowy

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q Pellet Duo + termostat pokojowy

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77597
   Anonim
   Gość

   Witam,

   Mam pytanie w sprawie podłączenia termostatu pokojowego (sterującego obiegiem wody w kaloryferach, obieg bez mieszacza z jedną pompą) do pieca Q Pellet Duo ze sterownikiem ekoMAX 750 P. Obecnie termostat wpięty jest w obwód zasilania pompy obiegu w kaloryferach. W sterowniku wyłączona jest opcja termostatu pokojowego. Takie podłączenie powoduje, że za każdym razem gdy termostat się załączy, włącza się pompa. To powoduje, że woda z układu, która zdążyła się wychłodzić, trafia do pieca i momentalnie obniża jego temperaturę, a co za tym idzie uruchamia piec. Powoduje to dość częste uruchamianie pieca na pełnej mocy.
   W instrukcji opisanym sposobem podłączenia termostatu jest podpięcie go do sterownika i włączenie opcji termostatu pokojowego. To powoduje uruchomienie pieca za każdym razem, gdy załączy go termostat. Efektem ubocznym takiego rozwiązania jest niska temperatura pracy pieca (ok. 40 stopni). Zgodnie z instrukcją temperatura na piecu powinna wynosić >65 stopni.
   Proszę o radę, który sposób podłączenia jest lepszy dla żywotności pieca i ekonomiczności.

  • #77601
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Jak najszybciej powinieneś podłączyć termostat pokojowy pod automatykę kotła, a pompa ma być podłączona pod automatykę kotłową. W przeciwnym przpadku nie będziesz miał ochrony tempetaturowej kotła. W przpadku jego zagotowania pompa nie miałaby szans się załączyć.

   Pozdrawiam

  • #77600
   Anonim
   Gość

   Podłączyłem termostat bezpośrednio do sterownika kotła i włączyłem opcję termostatu pokojowego. Problem w tym, że temperatura na kotle oscyluje w granicach 35 stopni. Dodatkowo piec bardzo często rozpala się, żeby po chwili się wygasić. Dodatkowo na drugim obiegu (ogrzewanie podłogowe) temperatura za mieszaczem spada poniżej zadanej i mimo to piec nie rozpala się, żeby tą temperaturę podnieść (w sterowniku włączona jest obsługa mieszacza).
   Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z termostatu pokojowego?

  • #77599
   SERWIS
   Uczestnik

   A jaką masz ustawioną temperaturę kotła.

   Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.