koks w ECODUO 25kw

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem koks w ECODUO 25kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77592
      grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      na początek pozdrowienia dla redakcji i forumowiczów, dawno nic nie pisałem, ale przeglądałem regularnie.

      Mam inny opał niż miałem w tamtym roku i wygląda na to, że jest gorszy, ponieważ często tworzą się duże bryły koksu, innym razem jest w miarę dobrze, ale znowu niskie jest palenisko i rośnie temp. kosza do ponad 40 stopni. Nie wiem od czego to zależy.
      Ustawienia mam następujące:
      -przesłona dmuchawy otwarta od połowy do całej (zależnie czy tworzą się bryły koksu czy nie),
      -czas pracy 10
      -czas pauzy 40
      -obr. dm. 2 lub 3
      -czas oczekiwania 10
      -krotność podawania 3 (jeśli obniża się palenisko daję 2)
      -czas dm. w podt. 10
      -obr. dm. w podt.6
      -obr. dm. wzrost 2

      Jakieś rady?

    • #77596
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Opisywany przez Ciebie koks to nie koks a szlaka.
      Jeżeli masz szlakę to w podtrzymaniu obroty obniż na 1, a obroty w trybie praca ustaw na 2 ub nawet na 1 i powinno być wszystko OK.
      Jeżeli będziesz miał odrobinę niespalonego węgla to się tego nie obawiaj. Jest to mniejsza strata niż strata powodowana nadmiarem powietrza i wewnętrznym wychładzaniem kotła.

      Pozdrawiam

    • #77595
      grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      a skąd pewność, że to szlaka?? jest to czarne i świecące (nie za bardzo wiem jak dodać tu zdjęcie).
      Zanoszę to do ojca, który ma piec węglowy i normalnie się to spala (szlaka czyba się nie pali, a koks jest opałem).

      Takie ustawienia jak podajesz miałem wcześniej i zaręczam, że gdyby było wszystko ok to nic bym nie kombinował.
      Latem gdy zacząłem palić tym paliwem to strasznie mi smołował nawet w przewodzie kominowym pojawiła się czarna maź. Niedopalony węgiel wygladał tak samo jak teraz. Przesłonę miałem wtedy prawie zasłoniętą, obroty dm były 0, a w podt. 1-2.
      Gdy wyczyściłem komin z tego syfu i otwarłem przesłonę na 1/3 i podniosłem obroty na 1, to wtedy przestało smołować ale ten grudy (koksu lub szlaki) dalej się pojawiały.

      pozdrawiam Grzegorz

    • #77594
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W związku z powyższym spróbuj podwyższyć obroty dalej o jedną jednostkę i jeżeli się poprawi spalanie, to będziesz miał odpowiedź, czy była to szlaka czy węgiel.
      Niestety mi też trudno określić jest poprawność spalania tylko i wyłącznie na podstawie informacji użytkownika.
      Pisz o rezultatach zmian i dalej będę próbował Ci pomagać.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.