nowy urzytkownik red eco duo 25kw ht tronic 520

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem nowy urzytkownik red eco duo 25kw ht tronic 520

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77556

      witam
      jestem nowym urzytkownikiem kotła red eco duo 25 kw
      a więc zielonym w obsłudze choć z rusztem wodnym i paleniem drewnem sobie poradziłem to jednak prosiłbym o pomoc w ustawieniu parametrów spalania ekogroszku. dom ma 180 m2 macie jakies optymalne ustawienia i od czego zacząc przedewszystkim. pozdrawiam i zgóry dziękuje za pomoc

    • #77573
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Podam Tobie parametry jakie podałem jednemu z kolegów na forum. Co prawda on ma kocioł 17 kW, ale na początek dla Twojego kotła to też powinno być wystarczające.

      Sprawdź, jaką masz dmuchawę, WPA 07 czy WPA 06. Podam Ci nastawy dla WPA 06.

      Menu użytkownika
      – czas pauzy pod. – 50 sek.
      – obroty dmuchawy podt. – 1
      – czas dmuchawy podt – 10 sek.
      – krotnosc podawania – 2 lub 3
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy – 1

      Menu serwis (lepiej tam nie wchodzić)
      – tryb pracy – reg. obr. załącz
      – term. pok. zawór – wyłączony
      – term. pok. kotła – wyłączony
      – czujnik kosza – zalaczony
      – obr. dmuchawy wzrost – 1
      – tryb pracy CWU – wyłączony
      – czas przesypywania – 5 min
      – czas odłączenia pomp CO – 0
      – obroty dmuchawy pod. – 1
      – obroty dmuchawy – 1
      – czas oczekiwania – 10 min
      – krotność podawania – 2 lub 3
      – czas dmuch. pod. – 10 sek.
      – czas pauzy pod. – 50 sek
      – czas pracy pod. – 10 sek.
      – temp zalacz. pomp 40 st C
      – nastawa CO min – 35 st. C
      – nastawa CO max – 75 st C
      – Histereza CO 2 st. C
      – algorytm pracy – 2.
      Jeżeli miałbyś dmuchawę WPA 07 to obroty dmuchawy podnieś na 4
      Popiół ma być sypki a nie w postaci pumeksu, tzw. szlaki. Szlaka jest objawem zbyt dużej ilości powietrza.

      Pozdrawiam

    • #77572

      dzięki,
      wprowadze te parametry i sprawdze
      rozumiem ze w menu serwis nic nie przestawiac a jak sa inne parametry niz te co mi podałes???? czy wystarcza te z menu użytkownika???

    • #77571
      SERWIS
      Uczestnik

      Te z menu serwis, jeżeli będą inne to należałoby je zmienić, jednak napisz najpierw jakie to są parametry i jaką masz ich wartość.

      Pozdrawiam

    • #77570

      Witam, odpaliłem kocioł radośc niezmierna wprowadziłem wszystkie parametry które mi podałes.w menu serwis nic nie przestawiałem
      temerature kotła po 15 godzinach od odpalenia mam 46stopni niewiem czy to nie zamało choc w domu ciepło około 19 stopni zużycie ekogroszku na oko 30kg, i powstaje jednak pumeks po spalaniu tylko nie wiem czy to nie od ciąglego zaglądania))))i nie mam jeszcze podłaczonego czujnika pogody czy to ma jakis wpływ na prace kotła? i jaki powinien byc nastaw kotła w tej chwili ma 60stopni zawór 50stopni.
      pozdrawiam

    • #77569
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Pumeks świadczy o nadmiarze powietrza.
      Proponuję, abyś zmniejszył obroty dmuchawy o jedną jednostkę.

      Pozdrawiam

    • #77568
      eustachy
      Uczestnik

      Witam,
      według twoich ustawien które mi podałes to dmuchawa jest na 1 więc nie ma co zmniejszać temperatura max 46.
      cały weeken siedzialem i rozkminiałem o co chodzi i nic nie wskurałem
      przy ustawieniu
      – czas pauzy pod. – 40 sek.
      – obroty dmuchawy podt. – 15
      – czas dmuchawy podt – 10 sek.
      – krotnosc podawania – 3
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy wap 06 – 4
      maksymalna temperatura kotła 52
      dodam że zawór trojdrożny(jeśli dobrze pamiętam)
      mam ustawiony na 3 a wczesniej był na 1 w ustawieniu 3 kociól szybciej temp łapie ale grzejniki sie wychładzaja
      zachodze w głowe co może być przyczyną tak słąbych osiągow przez to kocioł dmuchawa cały czas pracuje a to chyba nie dobrze. ekogroszek na opakowaniu ma 25kj kalorycznosc jest suchy. podpowiecie mi cos bo przy takiej pracy kotła to pojde z torbami. pozdrawiam

    • #77567
      eustachy
      Uczestnik

      jeszcze jedno czy krotnośc podawania o ile dobrze wyczytałem ma znaczenie podczas podtrzymania kotła nie pracy????

    • #77566
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Pierwsze pytanie, masz retortę obrotową czy stałą.
      Jeżeli kocioł nie jest w stanie podnieść temperatury to musisz zwiększyć dawkę paliwa i staw czas pauzy na 30 sek. obroty daj na 3.
      pozostałe parametry odpowiedzialne za pracę kotła w trybie podtrzymania ustaw następująco:
      Menu użytkownika
      – czas dmuchawy podt – 10 sek.
      – krotnosc podawania – 2 lub 3
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy w podtrzymaniu – 1.
      Jeżeli wprowadzisz inne nastawy to możesz zniszczyć palnik.

      Pozdrawiam

    • #77565
      eustachy
      Uczestnik

      Witam, retorte mam stałą(obrotowa rozumiem ze sie mechanicznie obraca) ustawiłem tak jak podałeś początkowo żadnej reakcji ale myślałem i myśłałem i doszedłem do wniosku ze zamały kopczyk jest dlatego nic te nastawy nie daja wiec usypałem ręcznie odpowiedni kopczyk i póki co bez problemu przy tych nastawach jest 65-70 stopni(w domu 22).
      dla mojej informacji chciałbym wiedziec jakie sa proporcje nastawy kotłą
      bo jesli w tej chwili mam
      pauza 30
      dmuchawa 3
      reszta bez zmian
      to jesli chce obnizyc temp
      to na logike
      wychodzi
      40 pauza
      dmuchawa 2
      50 pauza
      1 dmuchawa
      dobrze rozumuje ?????
      pozdrawiam serwis

    • #77564
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli masz stałą retortę, to najważniejsze jest jej uszczelnienie. Spójrz do instrukcji obsługi podajnika PPS. Na końcu instrukcji jest zdjęcie ilustrujące, w którym miejscu należy włożyć sylikon.
      Po doszczelnieniu płomień powinien być zwarty, a ty masz pewnie rozproszony i porwany.

      Pozdrawiam

    • #77563
      Marcin Warchoł
      Uczestnik

      Witam wszystkich

      Zmontowano i uruchomiono mi kotłownie z wykorzystaniem pieca RED EKO DUO 25 kW z obrotową retortą sterownik HT tronic 500 . Do pieca podłączony jest:
      – zasobnik na wodę CWU 285 l
      – podłogówka 70+33= 103 m2
      – grzejniki 7 szt
      – drabinki łazienkowe 2 szt – jeszcze nie zamontowane
      Dom jest o powierzchni 175 m2 niestety nie zdążyliśmy ocieplić ścian. Zrobione jest jedynie ocieplenie poddasza wełną 25 cm. Musieliśmy uruchomić kotłownie ze względu na tynki (bardzo słabo schło).
      Instalator/serwisant uruchomił kocioł przy następujących ustawieniach:
      – nastawa kotła 55 st C
      – nastawa CWU 40 st C
      – zawór czterodrogowy ustawiony w pozycji – 5 z 10 stopniowej skali
      – przysłona na dmuchawie WPA 07 otwarta w połowie
      – czas pracy podajnika – 10 sek
      – czas pauzy podajnika – 40 sek
      – czas dmuchawy podt. – 10 sek
      – krotność podawania – 2
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy – 1
      – obroty dmuchawy podt. – 10
      – czas odł. pompy CO – 20 min
      – czas przesyp. – 5 min
      – tryb pracy CWU – zima
      – priorytet CWU – wyłączony
      – czas pracy CWU – 30 min
      – Obr. dm wzrost – 1
      – nast. CO wzrost – 10 min
      Po uruchomieniu kocioł dosyć szybko osiagnął zadaną temperaturę. Po zasypaniu i uruchomieniu w pierwszej dobie zużył 100 kg czeskiego ekogroszku potem w następnych trzech około 75 kg w następnych dwóch spadło do 60 kg. W tym czasie na zewnątrz była temperatura około 6 st C. W zasadzie wszystko było dobrze ze spalaniem (popiół) tylko górna część wymiennika była mocno zabrudzona sadzą , efekt po czeskim ekogroszku, trzeba częściej czyścić. Spodziewaliśmy się takiego zużycia paliwa przy pierwszym uruchomieniu i zimnych posadzkach ścianach.
      W środku zrobiło się zbyt gorąco na piętrze 22 st C na parterze 19 st C. Piec produkuje za dużo ciepła i przy tym zużywa za dużo paliwa. Dom jest w trakcie robót wykończeniowych i nie potrzeba tak wysokiej temperatury a także dużej ilości CWU. Po dwóch tygodniach tynki ładnie podeschły i zużyliśmy cały czeski ekogroszek. W między czasie spalanie spadło do około 50 kg/dobę. Zasypaliśmy zasobnik ekogroszkiem z KWK Wesoła, zakręciliśmy 3 z 7 grzejników (nie mam jeszcze termostatów) i wprowadziliśmy następujące ustawienia:
      – przysłona na dmuchawie WPA 07 otwarta w 1/4
      – czas pracy podajnika – 10 sek
      – czas pauzy podajnika – 60 sek
      – czas dmuchawy podt. – 10 sek
      – krotność podawania – 3
      – czas oczekiwania – 10 min
      – obroty dmuchawy – 2
      – obroty dmuchawy podt. – 5
      – czas odł. pompy CO – 10 min
      – czas przesyp. – 5 min
      – tryb pracy CWU – zima
      – priorytet CWU – wyłączony
      – czas pracy CWU – 15 min
      – Obr. dm wzrost – 1
      Po dwóch dniach temperatura w środku spadła do 20 st C piętro i 17 st C parter przy zewnętrznej – 3 st C. Spadło też zużycie paliwa do 30 kg/dobę oraz ilość popiołu (prawidłowy).

      Czy jeszcze można coś zrobić (ustawienia) żeby zmniejszyć zużycie paliwa kosztem niższej temperatury w środku około 17 st C ?
      Wkrótce skończy się zapas polskiego ekogroszku i chciałbym kupić czeski , czy dla gorszego paliwa mam zmienić ustawienia?

      Pozdrawiam

    • #77562
      krystian
      Uczestnik

      witm mam pytania posiadam taki sam kocioł jak ty i mam problem ze spalanie drewna widze ze ty masz juz to za sobom. Czy kocioł ci sie osmala w trakcie palenia drzewem morze jakies wskazuwki jak to robic prawidłowo

    • #77561
      Marcin Warchoł
      Uczestnik

      U mnie osmolenie kotła wynika z palenia czeskim ekogroszkiem.
      Drewnem jeszcze nie paliłem

    • #77560
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pertus w pierwszej kolejności podnieś temperaturę na kotle do 65 stopni C, a temperaturę instalacji reguluj zaworem mieszającym (jeżeli jest w domu za ciepło to przymknij zawór).Nastawy wstępne:
      Czas pauzy podajnika – 50 s (polski węgiel), 40 s (czeski węgiel) – w obu przypadkach na palniku musi być kopiec żaru wysokości około 3-4 cm i żółto pomarańczowy płomień. Zmniejszanie ilości węgla (wydłużanie pauzy podajnika) nie zmniejszy zużycia paliwa lecz wydłuży czas nagrzewania się kotła a w skrajnych wypadkach zaniży palenisko i uszkodzi palnik.
      Obroty dmuchawy – 2 (przysłona otwarta do połowy)
      Czas oczekiwania – 10 min (polski węgiel), 8 min (czeski węgiel)
      Krotność podawania – 2
      Czas dmuchawy podtrzymania – 5 s
      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #77559
      Marcin Warchoł
      Uczestnik

      Witam
      Dzięki za informację.

      W między czasie pojawił się inny problem.
      Na polskim ekogroszku w popiele pojawiło się zbyt dużo żużla, dodatkowo wzrosła temperatura w podajniku do 40st wcześniej było około 30 st.
      W sobotę z ustawień zmieniłem następujące parametry:
      – obroty dmuchawy – z 2 zmniejszyłem na 1
      – obroty dmuchawy podt. – z 5 zmniejszyłem na 2

      Dzisiaj patrzyłem to ilość szlaki zmniejszyła się ale też kopiec żaru jest niższy niż wcześniej no i temperatura w podajniku nadal wysoka. W załączeniu zdjęcia z dzisiaj rana.

      Wprowadzę ustawienia z powyższego posta zobaczymy jak będzie to działało.

      Co do zaworu czterodrogowego instalator powiedział mi żeby go nie ruszać.

    • #77558
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Skróć czas pauzy podajnika o 5s, jeśli kopiec nie wzrośnie to o 8s.

      Jeżeli podniesiesz temperaturę na kotle do 65 stopni to temperatura na instalacji także wzrośnie więc będziesz musiał przymknąć zawór (do tego on służy).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 16 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.