DasPell NEXT 20kW – TEMPERATURA „PRZETRWANIA”

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem DasPell NEXT 20kW – TEMPERATURA „PRZETRWANIA”

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #80170
   Dariusz Maziarka
   Uczestnik

   Witam SPOŁECZNOŚĆ,
   Kocioł jak w temacie z „HT – tronic Rooms” ( o HT – tronic connect później ). Podłogówka, grzejniki i CWU. CWU NIE JEST AKTYWOWANA.
   Na „Rooms-ie” nastawiłem 10 stopni. Osiągam 13-14. Pali ponad worek na dobę. Resztę „historii choroby”, dla zainteresowanych z PRAKTYKĄ…
   Ktoś, coś…???
   „Serwis”, bardzo miły, może już mieć na mnie alergię… Sorewicz Panowie.
   Pozdrawiam,
   DM

  • #80177
   Patrol
   Uczestnik

   Witam. A dasz radę jeszcze raz zredagować swój wpis / opisać wyraźniej o co Ci chodzi?

  • #80186
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   <p style=”text-align: left;”>Cześć,</p>
   Ja tu wyczytałem dwa problemy:

   1. pali za dużo – bez informacji o tym co to za dom ciężko stwierdzić czy 15 kg/doba to dużo czy mało.
   2. Temperatura żądaną na termostacie pokojowym jest przebijana o kilka stopni. Tu też mam trochę mało informacji. Czy stosujesz obniżenie zadanej na mieszaczu czy wyłączasz pompę mieszacza. Czy pomieszczenie z termostatem otrzymuje ciepło przez okna. Itp. samo przebicie może wynikać z darmowej energii lub z tego, że obniżenie temperatury na mieszaczu jest za małe.

    

   Co do modułu internetowego się nie wypowiem. Mam Econet i sterownik plum.

    

  • #80188
   Dariusz Maziarka
   Uczestnik

   Dziękuję za reakcję,
   1. Sz. P. Patrol – generalnie chodzi o utrzymanie minimalnej, możliwej temperatury ( ustawiłem 10<sup>0</sup> ) w dwukondygnacyjnym domu, jak najmniejszym kosztem.
   2. Sz. P. Mateusz Ż.
   – Pełna zgoda, „pali za dużo”  jest nieprecyzyjne. Dlatego nie użyłem tego w poście.
   Dom ma dwie kondygnacje ( parter – podłogówka, piętro grzejniki ) – razem ok. 180m<sup>2</sup> . Jest dobrze zaizolowany. Kocioł, jak w opisie, chodzi obecnie na dwóch obiegach – bez CWU.
   – Temperaturę mieszacza obniżyłem „na maxa” – zawór się rozłącza. Moc kotła ustawiłem na 16 kW – rada serwisu. Grzejniki ( na „1” ) i pętle ( na 1/3 ) poskręcałem.
   – Słońce rzeczywiście działa na czujnik i cały dom ( przeszklona południowa ściana ), ale o „darmowej energii” w nocy i dni pochmurne trudno mówić, zwłaszcza przy obecnych temperaturach.
   SZANOWNI,
   Te wszystkie ustawiania powodują, że mam kilkanaście „odpaleń” na dobę. Info na liczniku o zużyciu 11-14 kg/24h. TAK – zmienia się a w rzeczywistości jest ponad 19 kg.
   UWAGA – SĄ OPINIE, ŻE TYLKO OGRZEWANIE GAZOWE, ELEKTRYCZNE itp JEST W STANIE UTRZYMYWAĆ  TEMPERATURĘ ok. 10<sup>0
   </sup>PYTANIE: Czy i jak, udało się to komuś z takim kotłem? Przy zachowaniu działania automatyki pieca, oczywiście.
   Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem. Zawsze do usług.
   Pozdrawiam,
   DM
   <p class=”MsoNormal”></p>
   <p class=”MsoNormal”></p>
   <p class=”MsoNormal”></p>
   <p class=”MsoNormal”></p>

  • #80189
   Dariusz Maziarka
   Uczestnik

   Ha !!! Myślałem, że przechytrzą protokół formularza, wklejając indeksy „stopni” i „kwadratów” z WORD-a….
   Załatwiła mnie zmyślna gapa.

  • #80190
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Niestety ktoś wcisnął ci piec o za dużej mocy. Prawdopodobnie 15 a może i 12 kW by ci wystarczyło. To jest powodem takiej ilości odpaleń i na pewno wpływa na większe spalanie. Jedyna sensowną opcja opanowania tej mocy to dorzucenie bufora. Piec moduluje moc ale ma minimum na poziomie 6 kW, które potrzebne będzie ci jak pogoda będzie na znacznym minusie.

   Temperaturę w domu fazie utrzymać na zadanym poziomie, ale wymaga to dobrania poprawnych temperatur dla +/-10 stopni. Do tego termostaty na kaloryferach. Ale i tak przy dobrze ocieplonym domu darmowe ciepło spowoduje przebicie, które może się utrzymywać parę dni. Do tego nawet jak nie ma darmochy to ciepło przenika z innych pomieszczeń, więc nawet jak ci rozłączy termostat to nadal może docierać do niego cięło z pomieszczeń o wyższej temperaturze. Podłogowa też swoje dołoży.

   U mnie bez głowic na kaloryferach, temperatura w domu powoli rosła.

   Błąd wskazania zużycia pelletu może wnikać z braku przerażenia podawania podajnika lub zmiany w wydajności wynikającej ze zmiany paliwa czy jego granulacji. Trzeba ponownie zmierzyć podawanie.

   Mi udało się ustawić ogrzewanie tak, że na termostacie pokojowym mam co najmniej 21 stopni. Też mam za dużo mocy i przy -20 robi kilka postojów.

    

   Zacznij od sprawdzenia wydajności podajnika, ale takie spalanie wynika z zapotrzebowania domu czy inaczej, tyle ci zużyje pelletu zanim termostat pokojowy osiągnie żądaną temperaturę. Ja bym jeszcze dorzucił termostaty na kaloryfery i ustawił je na coś około 10 stopni. To też ci ograniczy spalanie. Z podłogowa wiele nie zrobisz.

   Pozdrawiam

    

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.