Nierównomierne spalanie RED-17

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Nierównomierne spalanie RED-17

Otagowano: 

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79876
   Grzegorz Daniluk
   Uczestnik

   Dzień dobry.

   Od dwóch tygodni jestem użytkownikiem pieca Red Eko Duo 17 ze sterownikiem serii HT-500. Dodam, że zielonym i bez wiedzy na ten temat 😉  Piec nie jest nowy, kupiłem używany dom z tym żródłem ciepła. Mam problem z równomiernym spalaniem ekogroszku. Odnoszę wrażenie, że część podawanego paliwa jest wyrzucana. Zawsze po lewej stronie w głębi mam niespalone kawałki węgla. Początkowo tego niespalonego było dużo więcej i w całej objętości popiołu (ustawienia były fabryczne), a teraz po zmianie ustawień – eksperymentuję już jakiś czas – jest tak, jak na zdjęciu. Dwie trzecie z prawej mam spalony popiół i żużel, jedna trzecia z lewej niespalony węgiel. Wygląda jakby nadmiar węgla wypadał zawsze na lewą stronę. Wyczytałem na tym forum, że ten sterownik nie umożliwia zmiany czasu podawania paliwa – jest zawsze 10 sekund.  Zmieniam inne parametry (oczywiście nie wszystkie na raz) i widzę poprawę, ale tylko po prawej stronie. Czy coś jest nie tak z samym paleniskiem? Na palenisku z prawej strony robią się spieki. Czasem są duże i wysokie. Może z tego powodu   podawany węgiel nie ma miejsca i spada na lewo? Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

   Pozdrawiam Forumowiczów

   Grzech

    

   Załączniki:
  • #79885
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Masz kocioł ze stałym paleniskiem, które musi być uszczelnione pomiędzy talerzem paleniska a komorą powietrzną – prawdopodobnie uszczelnienia nie ma lub dawno nie było poprawiane. Do uszczelnienia używaj uszczelniacza do 1500 stopni C.

   • #79891
    Grzegorz Daniluk
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź

   • #79893
    Grzegorz Daniluk
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź. Czy brak uszczelnienia może być powodem wyrzucania z paleniska węgla? Nie jest to związane ze zbyt dużą ilością podanego paliwa?

  • #79897
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Przy braku uszczelniania część powietrza nie trafi do węgla tylko wychodzi bokiem palnika i nie uczestniczy w spalaniu. Bez powietrza węgiel sie nie spala wystarczająco szybko i dlatego go przesypuje.

    

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.