Problem z przegrzewającym sie palnikiem

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Problem z przegrzewającym sie palnikiem

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79268
   Michał Sowula
   Uczestnik

   Posiadam kocioł HT DASPELL GREEN LINE 20kw. Od początku tego sezonu zaczął występować błąd a w sumie komunikat ” Za  wysoka temperatura palnika” za wysoka temperatura palnika występuje w końcowej fazie pracy kotła podczas wygaszania. Komin, czopuch, palnik wszystko czyste. W kotłowni doprowadzone powietrze z zewnątrz.Oraz wentylacja w przewodzie wentylacyjnym.

  • #79301
   Patrol
   Uczestnik

   najwyraźniej coś na palenisku blokuje przepływ powietrza tj. spieki lub ogólnie za duża ilość opału pozostającego na palenisku przy wygaszaniu – sprawdź nadmuch przy wygaszaniu, ewentualne zmniejsz też ilość paliwa dla końcowej fazy pracy kotła

  • #79345
   PiotrP
   Uczestnik

   Jeśli wszystko sprawdziłeś a problem dalej występuje to coś jest z dostarczaniem powietrza.

   Opcja 1: Pellet zostawia spieki, które trzeba ręcznie usnąć raz dziennie. Drewniana kuchenna długa łyżka do palnika na wygaszonym piecu i usuwasz spieki. można czas zgarniacza ustawić np z 10 minut na 7, ale to może nie do końca rozwiązać problem.

   Opcja 2:  dmuchawa, która zaczyna szwankować. Na ile jest ustawiony nadmuch? Może pomału pada kondensator i już nie ma mocy i jej obroty są coraz niższe. Może się okazać, że podnosisz nadmuchy sądząc, że to wina pelletu, a może to być powodowane usterką dmuchawy.

   Opcja 3: Pellet jest słabej jakości z piaskiem. W takim przypadku Przez otwory napowietrzające z komory paleniska do Komory powietrznej. Czyli do „obudowy” palnika. W takim przypadku należy wyciągnąć palnik i odkurzyć resztki z komory powietrznej. Na zdjęciu wyciągnięty palnik i zdemontowana komora powietrzna. Widać ile jest pisku u małych spieków, które przedostały się przez otwory napowietrzające. Piasek ten zaburza przepływ powietrza, szczególnie na niskich obrotach powodując przegrzewanie przy niskich mocach.

   Mam nadzieję, że pomogłem.

   Załączniki:
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.